maryt
16.06.10,07:09
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, ako je to v prípade, keď zamestnávateľ vyšle osobu, ktorá ešte nie je v pracovnom pomere na odborné školenie a tá na to použije súkromné motorové vozidlo, či má táto osoba, ktorá do pracovného pomeru ešte iba nastúpi nárok na cestovné náhrady? V prípade, že áno, je táto náhrada daňovo uznaným výdavkom?
Zita5
16.06.10,05:11
Podľa môjho názoru , nie je ešte zamestnancom , nejedná sa o daňový náklad firmy .
Zita5
16.06.10,05:25
Zamestnancom na účely tohto zákona (§ 4 zákona o službách zamestnanosti) je fyzická osoba v pracovnom pomere (ZP), obdobnom pracovnom vzťahu (§ 226 Obchodného zákonníka) alebo doktorand v dennej forme doktorandského štúdia (§ 54 zákona o vysokých školách).
maryt
16.06.10,07:01
Ďakujem pekne:-)))
maryt
16.06.10,07:09
Ešte by som dodala: spomínaná osoba sa zúčastnila školenia, ktoré úzko súvisí s výkonom jeho budúceho zaradenia, dňa 2.6.2010 a do PP nasúpil 15.6.2010. Čo ak mi predloží vyúčtovanie nákladov na toto školenie 15.6.2010, v čase, keď je už zamestnancom? Keď budem o tejto skutočnosti účtovať, je už zamestnancom. Spoločnosť mu nemohla zabezpečiť dopravu na školenie, ktorá bola mimo bydliska, preto po dohode použil súkromné mot. vozidlo. Jedná sa mi iba o náklady za použitie vlastného auta.
Tweety
16.06.10,07:54
Ešte by som dodala: spomínaná osoba sa zúčastnila školenia, ktoré úzko súvisí s výkonom jeho budúceho zaradenia, dňa 2.6.2010 a do PP nasúpil 15.6.2010. Čo ak mi predloží vyúčtovanie nákladov na toto školenie 15.6.2010, v čase, keď je už zamestnancom? Keď budem o tejto skutočnosti účtovať, je už zamestnancom. Spoločnosť mu nemohla zabezpečiť dopravu na školenie, ktorá bola mimo bydliska, preto po dohode použil súkromné mot. vozidlo. Jedná sa mi iba o náklady za použitie vlastného auta.
Predloží už v čase, keď bude zamestnancom, to je síce pravda, ale školenie sa konalo, teda náklady, vznikli 2.6., keď ešte vaším zamestnancom nebol a to je podstatné.