daskka
16.06.10,08:48
Mozem sa prosim opytat, ako to je po zpravoplatneni platobneho navrhu v nas prospech? teda navrhovatela?
na sude mi povedala mila pani, ze si mame zohnat exekutora alebo nejaku "vymahacsku firmu", ktora nam peniazky vymoze od odporcu.

Nejak som si naivne myslela, ze to ma vsetko na starosti sud, ze mi podame navrh na platobny rozkaz, odporca nepoda odpor, sud ho zpravoplatni a ze posiela exekutora na vymahanie....alebo pod.
Priznavam, ze to robim uplne prvy krat. Poradte ako to funguje :)

Dakujeeeeeeeeeem
zalobaba
16.06.10,07:04
Mozem sa prosim opytat, ako to je po zpravoplatneni platobneho navrhu v nas prospech? teda navrhovatela?
na sude mi povedala mila pani, ze si mame zohnat exekutora alebo nejaku "vymahacsku firmu", ktora nam peniazky vymoze od odporcu.

Nejak som si naivne myslela, ze to ma vsetko na starosti sud, ze mi podame navrh na platobny rozkaz, odporca nepoda odpor, sud ho zpravoplatni a ze posiela exekutora na vymahanie....alebo pod.
Priznavam, ze to robim uplne prvy krat. Poradte ako to funguje :)

Dakujeeeeeeeeeem

Vyber si nejakého exekútora. Napíš návrh na vykonanie exekúcie, prilož 2x overený PR - samozrejme s pečiatkou právoplatnosti a vykonateľnosti, kolok v hodnote 16,50 €. Náklady za nákup kolku a overovanie PR si môžeš taktiež uplatniť v exekúcii. A potom sa už len u exekútora intenzívne zaujímaj o priebeh exekúcie, aby to tam nezapadlo prachom.
buchač
16.06.10,07:06
Mozem sa prosim opytat, ako to je po zpravoplatneni platobneho navrhu v nas prospech? teda navrhovatela?
na sude mi povedala mila pani, ze si mame zohnat exekutora alebo nejaku "vymahacsku firmu", ktora nam peniazky vymoze od odporcu.

Nejak som si naivne myslela, ze to ma vsetko na starosti sud, ze mi podame navrh na platobny rozkaz, odporca nepoda odpor, sud ho zpravoplatni a ze posiela exekutora na vymahanie....alebo pod.
Priznavam, ze to robim uplne prvy krat. Poradte ako to funguje :)

Dakujeeeeeeeeeem

Veru tak ....naivne ...

Keď už je všetko , ako vravíš , o.k. , tak potom exekútora si vyberáš sama .

Zopár rád :
- zisti si , či je odporca vlastníkom nejakého majetku , účtov ...
- zisti si , či vôbec ešte býva na uvedenej adrese
- zisti si ....

lebo ak si to nezistíš Ty , ale urobí to exekútor ...tak potom smola .
Tento Ti naúčtuje ešte aj rodné číslo svojich starých rodičov do nákladov a nielen svoju odmenu .
Bacha na to , že najprv si sťahuje z vymožiteľnej čiastky najprv túto odmenu a až tak Ty sa dostávaš k svojej pohľadávke ...

Čo sa týka " vymáhačských " firiem ...pokiaĺ sa TI nejedná o viac ako 50.000 € , tak zabudni ....
Ostrí chlapci len tak , do hociakého hovna nepichnú , neoplatí sa im to ...
Na druhej strane sa to neoplatí ani Tebe , nakoľko provízia sa šplhá k 50 % vymáhanej sumy ...a pri menšej , ako som uviedol ...veď vravím , o ničom pre obe strany .:cool:
Mária27
16.06.10,07:07
Najlepšie je ísť za exekútorom, ktorý je štátom na to určená osoba. On všetko zariadi, dlžník všetko zaplatí.
Robieval to súd, potom to bolo aj duplicitné, ale teraz je všetko sprivatizované:D
buchač
16.06.10,07:10
Vyber si nejakého exekútora. Napíš návrh na vykonanie exekúcie, prilož 2x overený PR - samozrejme s pečiatkou právoplatnosti a vykonateľnosti, kolok v hodnote 16,50 €. Náklady za nákup kolku a overovanie PR si môžeš taktiež uplatniť v exekúcii. A potom sa už len u exekútora intenzívne zaujímaj o priebeh exekúcie, aby to tam nezapadlo prachom.


Najlepšie je ísť za exekútorom, ktorý je štátom na to určená osoba. On všetko zariadi, dlžník všetko zaplatí.
Robieval to súd, potom to bolo aj duplicitné, ale teraz je všetko sprivatizované:D

Nemôžem si pomôcť ...musím ....:mad:

Otázka :

Prekonali ste tento marazmus , peripetie ????...radšej nechcite...:eek:.....
zalobaba
16.06.10,07:25
Nemôžem si pomôcť ...musím ....:mad:

Otázka :

Prekonali ste tento marazmus , peripetie ????...radšej nechcite...:eek:.....

Prekonala niekoľkokrát. Preto súhlasím s tebou, že si má najprv zistiť, či povinný niečo vlastní. Preto rada udržiavať a ofukujem dobré kontakty na exekútorov. :D
daskka
16.06.10,10:37
danke schon, danke schon :o

dalsie moje otazky,
takze este si budem platit exekutora? alebo ten si to len strhne z dlznej sumy odporcu?
exekutora si musim najst v mieste bydliska odporcu(Presov) alebo kludne moze byt aj v mojoj mieste resp tam, kde sa zdrziavam (Bratislava)?
a ako mam ja sama zistit, ci ten dobrak este nieco vlastni alebo ci sa tu vobec zdrzuje? mate nejake tipy?
zalobaba
16.06.10,10:46
danke schon, danke schon :o

dalsie moje otazky,
takze este si budem platit exekutora? alebo ten si to len strhne z dlznej sumy odporcu?
exekutora si musim najst v mieste bydliska odporcu(Presov) alebo kludne moze byt aj v mojoj mieste resp tam, kde sa zdrziavam (Bratislava)?
a ako mam ja sama zistit, ci ten dobrak este nieco vlastni alebo ci sa tu vobec zdrzuje? mate nejake tipy?


Ak sa exekútorovi podarí niečo vymôcť (ak je z čoho vymáhať), vymôže aj svoje trovy od povinného. Ak sa nepodarí, a exekúcia by bola napr. zastavená z dôvodu nevymožiteľnosti, museš musieť exekútorovi jeho trovy zaplatiť ty - teda oprávnený. Z praktických dôvodov je výhodnejšie hľadať exekútora v mieste bydliska alebo sídla povinného. Skús si zistiť priamo u exekútora, možno bude ochotný zistiť aj pred začiatkom exekúcie.....možno.
Chobot
16.06.10,11:01
danke schon, danke schon :o

dalsie moje otazky,
takze este si budem platit exekutora? alebo ten si to len strhne z dlznej sumy odporcu?
exekutora si musim najst v mieste bydliska odporcu(Presov) alebo kludne moze byt aj v mojoj mieste resp tam, kde sa zdrziavam (Bratislava)?
a ako mam ja sama zistit, ci ten dobrak este nieco vlastni alebo ci sa tu vobec zdrzuje? mate nejake tipy?

Len aby si mala prehľad, čo stojí exekútor. Dostali sme exekučný príkaz na povinného. Išlo o dlžné poistné voči jednej poisťovni vo výške cca 87 EUR. Keďže dlh bol niekedy z roku 2004, dlžná suma narástla o 70 EUR úrokov z omeškania a 25 EUR trov. Exekútor si za to vypýtal skoro 200 EUR, takže povinnému sme z jeho účtu odviedli celkovo skoro 390 EUR (za pôvodný dlh necelých 90 EUR!!!)
daskka
16.06.10,11:11
a je pravidlo, ze cim drahsi exekutor, tym lepsi exekutor? ci to je blud?

no dobre, a keby ten dlznik nemal ako to uhradit, tu dlznu sumu, tak tie trovy exekutorovi, tych cca 200 eur hradim ja???

stale ide clovek do minusu :(
iriska
16.06.10,11:15
Len aby si mala prehľad, čo stojí exekútor. Dostali sme exekučný príkaz na povinného. Išlo o dlžné poistné voči jednej poisťovni vo výške cca 87 EUR. Keďže dlh bol niekedy z roku 2004, dlžná suma narástla o 70 EUR úrokov z omeškania a 25 EUR trov. Exekútor si za to vypýtal skoro 200 EUR, takže povinnému sme z jeho účtu odviedli celkovo skoro 390 EUR (za pôvodný dlh necelých 90 EUR!!!)

len na okraj - ja keby som dostala exekúciu, tak nečakám 5 rokov a zaplatím si ju HNEĎ alebo komunikujem. keď hrám mŕtveho chrobáka, jasné, že mi exekútor napáli plné trovy.

exekútor si odmenu vypočítal takto (predpokladám)
- odmena 20% - 33,19 EUR
- hotové výdavky (zisťovanie majetku počas rokov a neúspešné pokusy o doručenie pravdepodobne narobili spis cca o 200 stranách) - 100,- EUR
- zriadenie záložného práva na nehnuteľnosť (ak povinný má) - 33,19 EUR
- DPH - 31,61 EUR
spolu: 197,99 EUR

+ povinný môže byť rád, že oprávneného nezastupoval právnik, lebo by za to mal ďalších 70,- EUR
iriska
16.06.10,11:18
a je pravidlo, ze cim drahsi exekutor, tym lepsi exekutor? ci to je blud?

no dobre, a keby ten dlznik nemal ako to uhradit, tu dlznu sumu, tak tie trovy exekutorovi, tych cca 200 eur hradim ja???

stale ide clovek do minusu :(

ak je to fyzická osoba exekúcia môže trvať až do jeho smrti, lebo stále je predpoklad, že niečo nadobudne, zamestná sa, zdedí, kúpi a pod., zisťovanie prebieha stále (aspoň u tých lepších exekútorov)

ak je to právnická osoba, odporúčam zistiť, či aspoň trošku fungujú a čo najrýchlejšie zbaliť papiere k exekútorovi (stále platí - "kto zaváha, nežere")

čím drahší, tým lepší neplatí asi pri ničom a nikdy na 100%
buchač
16.06.10,11:39
Len aby si mala prehľad, čo stojí exekútor. Dostali sme exekučný príkaz na povinného. Išlo o dlžné poistné voči jednej poisťovni vo výške cca 87 EUR. Keďže dlh bol niekedy z roku 2004, dlžná suma narástla o 70 EUR úrokov z omeškania a 25 EUR trov. Exekútor si za to vypýtal skoro 200 EUR, takže povinnému sme z jeho účtu odviedli celkovo skoro 390 EUR (za pôvodný dlh necelých 90 EUR!!!)

...už som sa raz niekde zmieňoval o tom ...
Len na kolkoch som dal cca 200 € , aby sa tým súd začal zaoberať ...

len na okraj - ja keby som dostala exekúciu, tak nečakám 5 rokov a zaplatím si ju HNEĎ alebo komunikujem. keď hrám mŕtveho chrobáka, jasné, že mi exekútor napáli plné trovy.

exekútor si odmenu vypočítal takto (predpokladám)
- odmena 20% - 33,19 EUR
- hotové výdavky (zisťovanie majetku počas rokov a neúspešné pokusy o doručenie pravdepodobne narobili spis cca o 200 stranách) - 100,- EUR
- zriadenie záložného práva na nehnuteľnosť (ak povinný má) - 33,19 EUR
- DPH - 31,61 EUR
spolu: 197,99 EUR

+ povinný môže byť rád, že oprávneného nezastupoval právnik, lebo by za to mal ďalších 70,- EUR
...len tak ...na okraj ...povinný sa zatajuje , nepreberá zásielky ...nič nemá , nikde nefiguruje ...

Hm , babo raď ...to ešte exekútora mám platiť ??? Ďalšie náklady ...nehrozí ...
Asi ťažko , skeptický som v mojej kauze ...oželel som svoje love ...
Ak by som sa aj k nim dostal , veľké prekvapko by to bolo pre mňa .

Pred pár rokmi ???
Inak by sa káva pila ...ja postojačky , povinný v invalidnom vozíku ...:cool:
Chobot
16.06.10,11:57
...už som sa raz niekde zmieňoval o tom ...
Len na kolkoch som dal cca 200 € , aby sa tým súd začal zaoberať ...

...len tak ...na okraj ...povinný sa zatajuje , nepreberá zásielky ...nič nemá , nikde nefiguruje ...

Hm , babo raď ...to ešte exekútora mám platiť ??? Ďalšie náklady ...nehrozí ...
Asi ťažko , skeptický som v mojej kauze ...oželel som svoje love ...
Ak by som sa aj k nim dostal , veľké prekvapko by to bolo pre mňa .

Pred pár rokmi ???
Inak by sa káva pila ...ja postojačky , povinný v invalidnom vozíku ...:cool:

buchač, nebuď smutný, nie si sám. Mne jeden dlhuje 51 EUR. Chcel som že platobným rozkazom - a beťár, tiež nepreberá poštu! Stálo ma to 16,50 EUR navyše. Viac asi do toho nebudem investovať.

Až raz, ak niekedy pôjdem okolo jeho bydliska, možno vytiahnem rybársku gumipušku a skúsim, či ešte dobre strieľa... :D:D
buchač
16.06.10,12:36
buchač, nebuď smutný, nie si sám. Mne jeden dlhuje 51 EUR. Chcel som že platobným rozkazom - a beťár, tiež nepreberá poštu! Stálo ma to 16,50 EUR navyše. Viac asi do toho nebudem investovať.

Až raz, ak niekedy pôjdem okolo jeho bydliska, možno vytiahnem rybársku gumipušku a skúsim, či ešte dobre strieľa... :D:D

Smutný ???
Ani nie , skôr iný výraz by som použil ...sexuálny ...

51 € ...LEN ????:rolleyes:
Viac som na posedenie prepil v oných časoch ...;)
Moje číslo je X a tri nuly k tomu ...:mad:

Hm , gumipušku ...niekedy aj málo ...a moje "náradie" si udržiavam v perfektnom stave ;)
daskka
16.06.10,15:59
buchac, citim s tebou...na podobne aj ja :rolleyes:

aj moj dlznik sa zatajuje, nekomunikuje....ale uvidim ake to bude, ked ten exekutor nabehne....mozno, ze budem mat nakoniec len vydavky len jaaaa, ale aspon viem, ze som pre svoje peniaze urobila vsetko, co som mohla. aspon dufam....myslim....

no a co, ze to je 51 eur ;) ide o princip

naobed som rozpravala s jednym exekutorom a ten mi povedal, ze on si pocka na neho, aj do dochodku :eek:
no pekne, budeme mat po 70rokov a mne pridu peniaze.....
ach jooo
Chobot
17.06.10,06:34
buchac, citim s tebou...na podobne aj ja :rolleyes:

aj moj dlznik sa zatajuje, nekomunikuje....ale uvidim ake to bude, ked ten exekutor nabehne....mozno, ze budem mat nakoniec len vydavky len jaaaa, ale aspon viem, ze som pre svoje peniaze urobila vsetko, co som mohla. aspon dufam....myslim....

no a co, ze to je 51 eur ;) ide o princip

naobed som rozpravala s jednym exekutorom a ten mi povedal, ze on si pocka na neho, aj do dochodku :eek:
no pekne, budeme mat po 70rokov a mne pridu peniaze.....
ach jooo

Dúfam, že v platobnom rozkaze máš aj úroky z omeškania. Vieš koľko zarobíš na tých úrokoch za nejakých 10-20 rokov?! :D