grammatika
16.06.10,09:31
Ahojte, ak SZČO registrovaná podľa §7 dodá tovar:
1. ZO registrov.v EÚ napr.v Rakúsku (čiže miesto dodania podľa §15 odst.1-je v Rakúsku), tak SZČO fakturuje bez DPH, uvedie odkaz na článok, podá súhrnný výkaz do 20 dní po skončení mesiaca, a v daňovom priznaní k DPH uvedie hodnotu tohto tovaru do r.16 (§43

ale čo ak ho dodá:
2. občanovi, teda nie ZO? Kebyže je registrovaná SZČO podľa § 4, tak tovar predáva so slovenskou DPH, ale keď je registrovaná len podľa §7,tak ho dodá bez DPH, do výkazov (DPH a SV) nevstupuje?
Ďakujem :) Som sa zamotala :)
IvoM
16.06.10,07:58
Si sa teda zamotala, najmä v bode 1, §15.1 je služba a píšeš o tovare §43, ináč súhrnný výkaz je do 20 nie 25 dní
grammatika
16.06.10,08:27
Si sa teda zamotala, najmä v bode 1, §15.1 je služba a píšeš o tovare §43, ináč súhrnný výkaz je do 20 nie 25 dní

:D No vidíš, nerozmýšľam :) resp.rozmýšľam až priveľa :) hej do 20 dní:

Opravím to celé:
Ahojte, ak SZČO registrovaná podľa §7 dodá tovar:
1. ZO registrov.v EÚ napr.v Rakúsku, tak SZČO fakturuje bez DPH, uvedie odkaz na článok, podá súhrnný výkaz, a v daňovom priznaní k DPH uvedie hodnotu tohto tovaru do r.16 (§43)

ale čo ak ho dodá:
2. občanovi, teda nie ZO? Kebyže je registrovaná SZČO podľa § 4, tak tovar predáva so slovenskou DPH, ale keď je registrovaná len podľa §7,tak ho dodá bez DPH, do výkazov (DPH a SV) nevstupuje?
Ďakujem :) Som sa zamotala :)
Mária.K.
16.06.10,09:50
:D No vidíš, nerozmýšľam :) resp.rozmýšľam až priveľa :) hej do 20 dní:

Opravím to celé:
Ahojte, ak SZČO registrovaná podľa §7 dodá tovar:
1. ZO registrov.v EÚ napr.v Rakúsku, tak SZČO fakturuje bez DPH, uvedie odkaz na článok, podá súhrnný výkaz, a v daňovom priznaní k DPH uvedie hodnotu tohto tovaru do r.16 (§43)

ale čo ak ho dodá:
2. občanovi, teda nie ZO? Kebyže je registrovaná SZČO podľa § 4, tak tovar predáva so slovenskou DPH, ale keď je registrovaná len podľa §7,tak ho dodá bez DPH, do výkazov (DPH a SV) nevstupuje?
Ďakujem :) Som sa zamotala :)
Ak dodá tovar občanovi iného členského štátu (osobe neidentifikovanej pre daň) s miestom dodania v tuzemsku, uplatní slovenskú DPH, uvedie do daňového priznania k DPH ako tuzemskú dodávku a do súhrnného výkazu nič neuvádza.
Ospravedlňujem sa, nevšimla som si, že registrácia je podľa § 7. Takže odpoveď som opravila prečiarknutím. Odpoveď by platila iba v prípade, ak by slovenská SZČO bola registrovaná ako platiteľ DPH podľa § 4 zákona o DPH.
Jana Acsová
16.06.10,10:05
Stále sme v pozícii NEPLATITEĽA. Osoba registrovaná pre daň podľa § 7 nie je platiteľom dane a preto nemôže fakturovať daň.

Registrácia jej zakladá povinnosti z pohľadu možného prijatia dodávok v režime introkumunitárneho nadobudnutia tovaru. Nejedná sa o pltiteľa dane, ale o osobu registrovanú pre daň, ktorá nie je platiteľom.
grammatika
16.06.10,10:45
Stále sme v pozícii NEPLATITEĽA. Osoba registrovaná pre daň podľa § 7 nie je platiteľom dane a preto nemôže fakturovať daň.

Registrácia jej zakladá povinnosti z pohľadu možného prijatia dodávok v režime introkumunitárneho nadobudnutia tovaru. Nejedná sa o pltiteľa dane, ale o osobu registrovanú pre daň, ktorá nie je platiteľom.
Jani ďakujem :)