certicaa
25.10.05,18:19
som szco od 09/2002 a doteraz som si neplatila odvody do Soc. poistovne. Planujem prerusit zivnost, nakolko som za tento rok nemala ziadny prijem. Viete mi niekto povedat, ci mi soc. poistovna vyrubi nejaku pokutu za neplatenie a ci budem musiet zaplatit aj tento rok, aj ked som nemala ziadny prijem? a da sa zivnost prerusit, resp. zrusit aj spatne, alebo len k aktualnemu datumu? dakujem
Zita5
25.10.05,16:25
som szco od 09/2002 a doteraz som si neplatila odvody do Soc. poistovne. Planujem prerusit zivnost, nakolko som za tento rok nemala ziadny prijem. Viete mi niekto povedat, ci mi soc. poistovna vyrubi nejaku pokutu za neplatenie a ci budem musiet zaplatit aj tento rok, aj ked som nemala ziadny prijem? a da sa zivnost prerusit, resp. zrusit aj spatne, alebo len k aktualnemu datumu? dakujem

No tak to Ťa asi bude stát kopu financií , pretože ak neplatíš od 2002 tak to budeš musieť doplatiť a SP vyrubí určite aj penále . Majú na to myslím 10 rokov . To nie je na závidenie .:eek:

Čo sa týka prerušenia živnosti , spätne sa nedá pozastaviť a ani zrušiť . Musíš si určiť nejaký dátum napr. k 15.11.2005 - teda aktuálny dátum , isť osobne na príslušný ŽÚ v mieste bydliska a požiadať o zrušenie resp. pozastavenie podnikateľskej činnosti . Pozastaviť môžeš najmenej na 6 mesiacov .