zuzanah3
16.06.10,12:36
Ahojte, chcem sa opýtať, keď sa založí s. r. o. , napr. stolárstvo a prácu by si vykonával majiteľ sám - konateľ... musí sa zamestnať? Alebo môže fakturácia prebiehať bez pracovno-právnych vzťahov a mzdových nákladov?? Ďakujem.
m.hladka
16.06.10,10:37
Nemusí sa zamestnať.
ondrejvla
16.06.10,13:30
Súhlasím, nemusí sa zamestnať, ale stráca možnosť nákladov pre s.r.o., pokiaľ mu tieto práce nebude niekto fakturovať, napr. FO.
zuzanah3
22.07.10,06:59
Nemusí sa zamestnať.

pracovať budú iba dvaja konatelia bez zamestnancov, dúfam, že tam nebude problém, keď budú fakturovať služby a nikto nebude zamestnaný? :confused:
zk24
22.07.10,07:04
pracovať budú iba dvaja konatelia bez zamestnancov, dúfam, že tam nebude problém, keď budú fakturovať služby a nikto nebude zamestnaný? :confused:


nebude tam problem. Spolocnici nemusia byt zakonite zamestnani vo vlastnej firme, ani poberat odmenu. Pracuju za podiely na zisku.
zuzanah3
22.07.10,13:31
nebude tam problem. Spolocnici nemusia byt zakonite zamestnani vo vlastnej firme, ani poberat odmenu. Pracuju za podiely na zisku.
super, díky moc :)
peter750
23.07.10,10:43
ja mam este otazku k tejto teme :
- ked si konatel a zaroven spolocnik kupy napriklad telefon na inzerat od FO (teda nie je zakupeny na firmu) - moze si ho dat do nakladov ? (od predavajuceho dostane povodny blocek)
dalilada
24.07.10,09:23
ja mam este otazku k tejto teme :
- ked si konatel a zaroven spolocnik kupy napriklad telefon na inzerat od FO (teda nie je zakupeny na firmu) - moze si ho dat do nakladov ? (od predavajuceho dostane povodny blocek)


Pri kúpe na inzerát a by mal byť vystavený výdavkový pokl. doklad podpísaný predávajúcim, kt. prijal hotovosť - do nákladov. Prípadne kúpna zmluva.
zk24
24.07.10,09:45
ja mam este otazku k tejto teme :
- ked si konatel a zaroven spolocnik kupy napriklad telefon na inzerat od FO (teda nie je zakupeny na firmu) - moze si ho dat do nakladov ? (od predavajuceho dostane povodny blocek)

Nech spolocnost ten telefon od spolocnika kupi - kupna zmluva.