silvia.nemcova@seznam.cz
16.06.10,12:53
Dobry den,moje meno je Silvia a dnes som sa k vam zaregistrovala. Dovolte mi par slov o mne, kedze som novacik. Som vydata 1 rok, zijeme s manzelom v Irsku uz niekolko rokov ale planujeme navrat domov. Obaja sme riadne zamestnani. A tu by som zacala hned s mojou otazkou. Radi by sme mali deti a ak by som teoreticky v kratkej dobe otehotnela nas plan je takyto. Chceme sa vratit koncom roka 2010 uz na trvalo na Slovensko. K oktobru 2010 som uz podala u mojho zamestnavatela vypoved, takze pri navrate na SK budem nezamestnana. Ako to je teraz s nemocenskym poistenim? Viem ze v ramci EU mam narok ale neviem ako to je s vyskou poistenia, ci zodpoveda vyske poistenia na SK? Teda neviem ci vyska nemocenskeho poistenia ktore tu za mna odvadza zamestnavatel je dostatocna na max.matersku alebo si mam zacat doplacat dobrovolne,ak ano, kolko? Nebude problem ked budem na SK v priebehu tehotenstva nezamestnana alebo sa mam zamestnat? Mam na Sk pracu prislubenu ale neviem ako to bude ak ostanem tehotna. Dakujem Silvia
elisaj
16.06.10,15:57
ahojky ja som tiež novačik a zaregistrovala som sa k voli inej teme ale mam kamošku ktora pracovala v UK.Ked zistila že cakaju babo vratila sa spät bola nezamestnana kedže tehotnu ju zamestnat nechceli ale na matersku narok mala potrebovala iba nejake formulare E neviem ake cislo nebol problem ani s vybavenim takže tolko viem ja
silvia.nemcova@seznam.cz
16.06.10,17:03
Dakujem