čarodejka
17.06.10,09:06
Ahojte,

mám veľký problém, spravila som chybu !
Pri zadávani hromadného príkazu som poslala peniaze bývalému zamestnancovi.
Keď som mu volala čo sa stalo, tak sa so mnou nechcel baviť, že je to môj problém, on peniaze minul a späť nič nepošle,povedala som mu, že to budeme riešiť súdnou cestou a on mi položil telefón.
Vie mi prosím niekto poradiť ako mám napísať výzvu o vrátenie peňazí??? Alebo ako postupovať ďalej???
danushka
17.06.10,07:16
Samozrejme, že ho musíte vyzvať najskôr písomne.
Najskôr pošlite doporučene jednu výzvu, po dvoch týždňoch zašlite predžalobnú výzvu.
Pokúste sa s ním dohodnúť na nejakom splátkovom kalendári.

Ak to nezaberie, riešte to súdnou cestou.
Mgr.Shrek
17.06.10,07:23
Ahojte,

mám veľký problém, spravila som chybu !
Pri zadávani hromadného príkazu som poslala peniaze bývalému zamestnancovi.
Keď som mu volala čo sa stalo, tak sa so mnou nechcel baviť, že je to môj problém, on peniaze minul a späť nič nepošle,povedala som mu, že to budeme riešiť súdnou cestou a on mi položil telefón.
Vie mi prosím niekto poradiť ako mám napísať výzvu o vrátenie peňazí??? Alebo ako postupovať ďalej???

Pošlite mu výzvu na vrátenie peňazí. Písomne, "Do vlastných rúk"
V liste spomeňte Bezdôvodné obohatenie a dajte najavo, že ak nevráti peniaze do X dní, budete postupovať súdnou cestou.

Ak Vám peniaze nepošle, dajte návrh na vydanie platobného rozkazu.
Návrh na plaťák nájdeš napr. tu:
http://www.porada.sk/t131177-navrh-na-vydania-platobneho-rozkazu-a-euro.html

No a potom uvidíte.
Súd buď platák vydá a ten sa do 15 dní od doručenia stáva exekučným titulom, alebo odporca plaťák nepreberie a súd vytýči pojednávanie, alebo odporca podá odpor voči platobnému rozkazu a súd vytýči pojednávanie.
Danielle369
17.06.10,07:31
Aj tu máš niečo...je to tu na porade..
ivana184
17.06.10,07:33
Dá sa to riešiť aj prostredníctvom banky. Treba zájsť na pobočku, v banke sa vypíšu papiere a čakať, pokiaľ dostane na účet nejaké peniaze a banka bude môcť uspokojiť Vašu požiadavku.
Mgr.Shrek
17.06.10,08:13
Dá sa to riešiť aj prostredníctvom banky. Treba zájsť na pobočku, v banke sa vypíšu papiere a čakať, pokiaľ dostane na účet nejaké peniaze a banka bude môcť uspokojiť Vašu požiadavku.

Možno sa mýlim, ale tento postup sa mi nezdá správny, keďže banka nemá právo svojvoľne siahať na finančné prostriedky na účte klienta a to ani v prípade, ak by už existoval nejaký exekučný titul, čo zatiaľ ani neexistuje.
Banka môže vyzvať klienta na prevedenie peňazí, na základe informácii klienta, ktorý peniaze previedol, ale nemá oprávnenie disponovať s peniazmi klienta.
ivana184
17.06.10,08:55
Možno sa mýlim, ale tento postup sa mi nezdá správny, keďže banka nemá právo svojvoľne siahať na finančné prostriedky na účte klienta a to ani v prípade, ak by už existoval nejaký exekučný titul, čo zatiaľ ani neexistuje.
Banka môže vyzvať klienta na prevedenie peňazí, na základe informácii klienta, ktorý peniaze previedol, ale nemá oprávnenie disponovať s peniazmi klienta.

Niekedy sa to dalo, snáď sa na tom nič nemenilo. Sama som využila tento spôsob tuším pred 2 rokmi, keď som omylom natipovala výplatu inej osobe, aj keď samozrejme súhlasím s horeuvedeným príspevkom, len som chcela navrhnúť, aj takúto pomoc.
Mgr.Shrek
17.06.10,10:57
Niekedy sa to dalo, snáď sa na tom nič nemenilo. Sama som využila tento spôsob tuším pred 2 rokmi, keď som omylom natipovala výplatu inej osobe, aj keď samozrejme súhlasím s horeuvedeným príspevkom, len som chcela navrhnúť, aj takúto pomoc.

Pokiaľ je to v rámci jednej banky a peniaze ešte na účet pripísané neboli, tak to podľa mňa možné je. Inak pochybujem.
Ale je fajn, že je tu pluralita názorov :)