kristinagabi
17.06.10,09:42
Prosila by som vas o radu. Mam zivotne poistenie v Kooperative a jednym z pripoisteni je plnenie v pripade PN chorobou. Teraz som na rizikovom tehotensve a vraj na to sa nevstahuje.
Hladala som poistne podmienky,ale nic take som nenasla. Nemam pri sebe zmluvu,takze neviem sa na to pozriet. Keby ste mi vedeli poslat aspon zmluvne podmienky v pripade pn,alebo ked mate nejake informacie ohladom tohto.
Dakujem.
Stanislav 1975
17.06.10,07:48
Prosila by som vas o radu. Mam zivotne poistenie v Kooperative a jednym z pripoisteni je plnenie v pripade PN chorobou. Teraz som na rizikovom tehotensve a vraj na to sa nevstahuje.
Hladala som poistne podmienky,ale nic take som nenasla. Nemam pri sebe zmluvu,takze neviem sa na to pozriet. Keby ste mi vedeli poslat aspon zmluvne podmienky v pripade pn,alebo ked mate nejake informacie ohladom tochto.
Dakujem.

Tehotenstvo (ani rizikové) nieje žiadna choroba, je to normálny fyziologický stav...
Xanti
17.06.10,08:15
Tehotenstvo (ani rizikové) nieje žiadna choroba, je to normálny fyziologický stav...
No ja ti neviem ale pri PN - rizikové tehotenstvo, istá poisťovňa platila denné odškodné danej klientke.
Tvoja poisťovňa to neplatí? :D
kristinagabi
17.06.10,08:30
To je stale tak. Ked uzatvaras poistku,tak ti naslubuju hory-doly ale ked ide o plnenie,tak potom zbadas,ze tie roky si len vyhadzovala peniaze z okna.
Az na druhy vikend budem mat v ruke tu poistku,tak si ju uz musim riadne prestudovat. Podla mna,tam nemam denne odskodne,len PN chorobou. No super!
Xanti
17.06.10,08:32
To je stale tak. Ked uzatvaras poistku,tak ti naslubuju hory-doly ale ked ide o plnenie,tak potom zbadas,ze tie roky si len vyhadzovala peniaze z okna.
Az na druhy vikend budem mat v ruke tu poistku,tak si ju uz musim riadne prestudovat. Podla mna,tam nemam denne odskodne,len PN chorobou. No super!
No ona má denné odškodné v prípade choroby a úrazu, ale musí byť na PN. Nie je možné že ty máš denné odškodné len na úraz. Lebo také poistky som tiež videla. A ludia potom čakajú od poistky to čo nemôžu mať.
Stanislav 1975
17.06.10,08:39
No ja ti neviem ale pri PN - rizikové tehotenstvo, istá poisťovňa platila denné odškodné danej klientke.
Tvoja poisťovňa to neplatí? :D

Xanti, opakujem-rizikové teh. nieje žiadna choroba- mimochodom každe druhé tehotenstvo je hádam rizikové...
Stanislav 1975
17.06.10,08:40
No ja ti neviem ale pri PN - rizikové tehotenstvo, istá poisťovňa platila denné odškodné danej klientke.
Tvoja poisťovňa to neplatí? :D

samozrejme neplatí...
kristinagabi
17.06.10,08:42
Viem,ze je aj PN urazom,ale ja mam PN chorobou. Viem,ze tehotenstvo nie je choroba,ale som mala komplikacie a za to nemozem. Ked som uzatvarala poistku,jasne som sa spytala finnancnej poradkyni,ze keby nahodou som mala riz.teh.,tak ako je s plnenim,povedala,ze na to je toto pripoistenie. Teraz,ked som jej volala,povedala,ze nic take nepovedala. Ja cakam len to,co mi bolo slubene.
kristinagabi
17.06.10,08:43
...ale sa asi nedockam
Chobot
17.06.10,08:46
To je stale tak. Ked uzatvaras poistku,tak ti naslubuju hory-doly ale ked ide o plnenie,tak potom zbadas,ze tie roky si len vyhadzovala peniaze z okna.
Az na druhy vikend budem mat v ruke tu poistku,tak si ju uz musim riadne prestudovat. Podla mna,tam nemam denne odskodne,len PN chorobou. No super!

Neviem, aké poistenie to máš, ale pozerám Všeobecné poistné podmienky pre úverové poistenie - pre prípad dočasnej PN poisťovne Kooperativa a tam v článku 8 - Poistná udalosť bod 4 čítam:

Poistenie sa nevzťahuje na PN, ktorej príčinou sú:

a) choroba alebo úraz vzniknuté pri páchaní trestného činu
b)...
h) tehotenstvo alebo pôrod
i) liečenie závislosti, vrátane odvykacích kúr

Každé poistenie má nejaké vopred určené výluky. Aj to tvoje bude mať výluku pre rizikové tehotenstvo.
Stanislav 1975
17.06.10,08:50
Viem,ze je aj PN urazom,ale ja mam PN chorobou. Viem,ze tehotenstvo nie je choroba,ale som mala komplikacie a za to nemozem. Ked som uzatvarala poistku,jasne som sa spytala finnancnej poradkyni,ze keby nahodou som mala riz.teh.,tak ako je s plnenim,povedala,ze na to je toto pripoistenie. Teraz,ked som jej volala,povedala,ze nic take nepovedala. Ja cakam len to,co mi bolo slubene.

To ti aj verím, všelijakí sú reprezentanti poisťovní, aj gauneri :mad:,treba sa na ňu oficiálne,písomne sťažovať...
kristinagabi
17.06.10,08:59
Dakujem vam velmi pekne za rychlu pomoc.
Xanti
17.06.10,09:01
Xanti, opakujem-rizikové teh. nieje žiadna choroba- mimochodom každe druhé tehotenstvo je hádam rizikové...
Žeby marodovala na bolesti chrbtice? :D
Stanislav 1975
17.06.10,09:09
Žeby marodovala na bolesti chrbtice? :D

keď to lekár napíše takto tak sa samozrejme plní- ty si fakt šikovná deva, domýšľavá- vieš,čo a ako treba robiť...:D:D:D
Xanti
17.06.10,09:12
keď to lekár napíše takto tak sa samozrejme plní- ty si fakt šikovná deva, domýšľavá- vieš,čo a ako treba robiť...:D:D:D
No aj na chrbticu je výluka tuším dva roky či tri od začiatku poistenia neplnia. Fakt neviem na čo bola vypísaná ale bola tehotná a doma, takže možno ju aj chrbtica bolela :D
Stanislav 1975
17.06.10,09:13
No aj na chrbticu je výluka tuším dva roky či tri od začiatku poistenia neplnia. Fakt neviem na čo bola vypísaná ale bola tehotná a doma, takže možno ju aj chrbtica bolela :D

o takej výluke síce nič neviem, ale prosím...:cool:
Xanti
17.06.10,09:16
o takej výluke síce nič neviem, ale prosím...:cool:
No tá jej poisťovňa takú mala, to vieš najlepšie sa maroduje na bolesti chrbtice :D lebo tú máme každý poškodenú.
Marea
23.06.10,16:47
Vieš, ktorý program máš dojednaný? (napr. Variant kapitál). Kooperativa v prípade rizikového tehotenstva nebude plniť v prípade, ak nebolo dôsledkom závažných zdravotných prolémov. Záleží od toho, čo napísal lekár ako dôvod PN... viď VPP č. 863 článok 7, bod 5, písmeno h)