typedef
17.06.10,12:26
Dobry den,
popri zamestnani som zacal ako SZCO s podnikanim dna 3.4.2009. Spravne predpokladam, ze od 1.7.2010 mi vznika povinnost zaregistrovat sa v socialnej poistovni a podla podaneho danoveho priznania zacat mesacne platit odvody do socialnej poistovne? (prvy rok zivnosti som bol oslobodeny od platenia odvodov). Prijmy z nezavislej cinnosti mi za minuly rok presiahli 12 nasobok minimalnej mzdy.
Zoltán Kovács
17.06.10,10:34
Ak príjem z podnikania (§6) prekročil zákonom stanovenú minimálnu hranicu, tak áno vzniká povinnosť registrácie v SP.
tibor133
21.12.10,16:05
Zmeny vo výbere poistného od 1. 1. 2011
- Vznik a zánik povinného sociálneho poistenia

"vznikne povinné poistenie aj dňom opätovného nadobudnutia postavenia samostatne zárobkovo činnej osoby, v prípade, ak k bezprostredne predchádzajúcemu 1. júlu alebo 1. októbru jej príjem zo samostatnej zárobkovej činnosti bol za predchádzajúci rok vyšší ako zákonom ustanovená hranica príjmov. Upozorňujeme, že do úvahy sa berú všetky príjmy z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ktoré dosiahla fyzická osoba z postavenia samostatne zárobkovo činnej osoby. Takáto samostatne zárobkovo činná osoba je povinná sa prihlásiť na povinné nemocenské poistenie a povinné dôchodkové poistenie samostatne zárobkovo činnej osoby do ôsmich dní od vzniku týchto poistení."

- 3 roky som dobrovolne nezamestnany
- prijmy iba formou dividend ako spolocnik a konatel v s.r.o
- chcel by som sa stat od 1.1.2011 zivnostnikom

tak teraz musim sa hned registrovat v soc. poist alebo nie. Dakujem