zuzanah3
17.06.10,13:41
Ahojte, spoločnosť realizovala pre zamestnancov Deň detí, kde sa pre ich deti nakupovali balíčky a bol zorganizovaný program + občerstvenie - guláš a pod. Môže to ísť všetko zo SF? Alebo iba balíčky a guláš mám dať na repre? A čo sa im bude zdaňovať, aj ten guláš, keď to bude ako repre? alebo sa zdaňuje iba nepeňažný príjem, ktorý plynie zo SF?

Ďakujeeeeem :)
money
17.06.10,16:53
ahoj zuzana,
vsetko by si mala rozpocitat na zamestnanca a zdanit mu to ako nepenazny prijem bez ohladu na to ci to je platene zo SF alebo na ukor zisku. Mozno by sa s tym dalo trosicku vybabrat a zadefinovat to ako vyslanie zamestnanca vramci pracovnej cesty, ale to je fakt moc pritiahnute za vlasy ak to je robene vylucne na den deti..pripol by som ti nejaky pokec za akych podmienok by to bolo oslobodene zo stranok drsr.sk ale neviem ako sa to robi :-)
zuzanah3
18.06.10,06:52
ďakujem :)
Stefan2005
18.06.10,06:53
....spoločnosť realizovala pre zamestnancov Deň detí, ... dať na repre?

Nie vždy je dobré všetky nedaňové náklady smerovať ako reprezentačné.
Pri organizovaní takejto akcie by som sa zamyslel, či to nie sú ostatné sociálne náklady vynaložené v rámci realizácie firemnej personálnej politiky...
Samozrejme rozlišovanie takýchto výdavkov na daňové a nedaňové nie je týmto dotknuté.
KEJKA
18.06.10,07:25
určite to nie je repre, ak to bola firemná akcia. Ak tam boli aj deti obchodných partnerov, tak ešte by sa to dalo kombinovať.
odporúčam účet 472 a 528 /podľa prostreidkov/
daňové hľadisko nie je týmto riešené odlišne.
účtovník 007
18.06.10,08:20
ahoj zuzana,
vsetko by si mala rozpocitat na zamestnanca a zdanit mu to ako nepenazny prijem bez ohladu na to ci to je platene zo SF alebo na ukor zisku.

No po takomto postupe by nabudúce žiaden zamestnanec na firemnú akciu neprišiel. A čo s tými, čo guláš nejedli, prípadne s tými, čo si pridali dvakrát? Čo ak má niekto dve deti, ale na akcii mal iba jedno? Toto nie je schodná cesta.



Mozno by sa s tym dalo trosicku vybabrat a zadefinovat to ako vyslanie zamestnanca vramci pracovnej cesty, ale to je fakt moc pritiahnute za vlasy ak to je robene vylucne na den deti..pripol by som ti nejaky pokec za akych podmienok by to bolo oslobodene zo stranok drsr.sk ale neviem ako sa to robi :-)

Takéto riešenie je absolútne neprípustné.
Ako píšu moji predchodcovia, že treba použiť účet 528.
KEJKA
18.06.10,11:24
ten guláš by som nechala ako poskytnutie jedla bez zdanenia.
martinez
20.06.10,12:55
ten guláš by som nechala ako poskytnutie jedla bez zdanenia.

no to asi nie... §5,7,b.. oslobodena je hodnota stravy NA PRACOVISKU !!!
KEJKA
20.06.10,14:54
ako vieš, že to nebolo na pracovisku?
ale súhlasím, ja som len napísala, čo by som urobila.....