Miichaela
17.06.10,13:46
Mám možnosť pracovať popri rodičovskej dovolenke na skrátený pracovný pomer v jednej firme. Dcérka sa narodila v roku 2008, takže popri rodičovskej dovolenke môžem aj pracovať, a neprídem o ňu. Chcem sa spýtať skúsených ohľadom mzdy. Mzda za mesiac cca 240 € butto, koľko mi to bude vychádzať v čistom, a či sa aj z takejto mzdy (ak je menšia ako min.) riadne platia všetky odvody.
gabiga
17.06.10,12:32
ahoj,
na internete su dostupne rozne kalkulacky cistej mzdy. pouzi ktorukolvek, napriklad tuto: http://openiazoch.zoznam.sk/nastroje/kalk/dane.asp
Miichaela
17.06.10,14:53
Tú kalkulačku poznám a konkrétne táto nie je dobrá, lebo napríklad daňový bonus je 20 € na dieťa a ona počíta na dve deti 39 €. Ja som chcela vedieť, či sa počítajú odvody rovnako aj keď sa jedná o mzdu menšiu ako min. mzda, či tam nie sú nejaké výnimky a pod.
ata111
17.06.10,15:20
Tú kalkulačku poznám a konkrétne táto nie je dobrá, lebo napríklad daňový bonus je 20 € na dieťa a ona počíta na dve deti 39 €. Ja som chcela vedieť, či sa počítajú odvody rovnako aj keď sa jedná o mzdu menšiu ako min. mzda, či tam nie sú nejaké výnimky a pod.
Je to úplne jedno. Odpočítateľná položka sa na teba vzťahuje v plnej výške, odvody tiež v "plných percentách", daň detto. Ak je skrátený pracovný úväzok, je predpoklad, že môže byť aj mzda nižšia ako minimálna. Nedorovnáva sa do minimálnej mzdy kvôli odvodom - ak máš toto na mysli.
ivka70
17.06.10,17:29
A ty si si nepoziadala od januara o zvysena rodicovsky prispevok? Kedze dcerka ma 2 roky az v roku 2010, tak by to bolo mozne, ale v tom pripade by si bola posudzovana uz podla noveho zakona.
Miichaela
18.06.10,10:24
Nie je to možné, lebo som išla z materskej od materskej.
Miichaela
18.06.10,10:25
Je to úplne jedno. Odpočítateľná položka sa na teba vzťahuje v plnej výške, odvody tiež v "plných percentách", daň detto. Ak je skrátený pracovný úväzok, je predpoklad, že môže byť aj mzda nižšia ako minimálna. Nedorovnáva sa do minimálnej mzdy kvôli odvodom - ak máš toto na mysli.
Toto som chcela vedieť, či sa všetko počíta, ako aj pri min. a vyššej mzde. Ďakujem za odpoveď.