Pohar
17.06.10,13:07
Dobrý deň
manžel pozastavil živnosť...
máme ale jeden problém...auto mal prihlásené ako na podnikanie..aj platil daň z mot. vozidiel...
zabudol podať odhlášku na dan. úrade...
kedy tak môže spraviť? môžme to dať teraz s aktuálnym dátumom? alebo aký dátum tam môžme dať? dakujem....
marjankaj
17.06.10,11:17
Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa prestalo používať na podnikanie §89(2)
Túto skutočnosť treba oznámiť do 30 dní odo dňa zániku povinnosti §90 (2)
Pozri zákon 582/2004
veronikasad
17.06.10,11:29
Dobrý deň
manžel pozastavil živnosť...
máme ale jeden problém...auto mal prihlásené ako na podnikanie..aj platil daň z mot. vozidiel...
zabudol podať odhlášku na dan. úrade...
kedy tak môže spraviť? môžme to dať teraz s aktuálnym dátumom? alebo aký dátum tam môžme dať? dakujem....
kedy skončil podnikanie ?
Pohar
17.06.10,12:32
kedy skončil podnikanie ?
pozastavil
ešte v apríli...asi sme to prešvihli..a zabudli na to...
môžme to dať aj teraz...s dnešným dátumom?
ved v podstate mi zaplatíme viac...nie?
Pohar
18.06.10,05:46
vie niekto poradiť? môžme to tam nahlásiť aj teraz so súčasným dátumom?
vdaka
VieraPopluharova
18.06.10,06:02
Rozhodne treba odhlasku podat, dolozit potvrdením o ukoncení podnikania, na nasom DU pokial si splnime povinnosti sami i ked neskoro tak, su celkom tolerantní .Daj ju s datumom kedy si podnikanie ukoncil ale datum podania bude terajsi a uz ostane na DU, ktory datum zoberie kvoli plateniu.
marjankaj
18.06.10,06:18
Rozhodne treba odhlasku podat, dolozit potvrdením o ukoncení podnikania, na nasom DU pokial si splnime povinnosti sami i ked neskoro tak, su celkom tolerantní .Daj ju s datumom kedy si podnikanie ukoncil ale datum podania bude terajsi a uz ostane na DU, ktory datum zoberie kvoli plateniu.

Myslím, že zatiaľ to daňové úrady tolerujú, ale čo keď neskôr začnú naháňať peniaze, lebo im to nariadia.:eek:
veronikasad
18.06.10,06:33
vie niekto poradiť? môžme to tam nahlásiť aj teraz so súčasným dátumom?
vdaka
Odhlásiť ho môžeš dnes, ale dátum zániku daňovej povinnosti uveď posledný deň podnikania.

Možno budete mať šťastie a pokutu za neskoré splnenie oznamovacej povinnosti nedostanete.
veronikasad
18.06.10,06:34
Myslím, že zatiaľ to daňové úrady tolerujú, ale čo keď neskôr začnú naháňať peniaze, lebo im to nariadia.:eek:
Never tomu, mala som takýto prípad u klienta asi pred 3 rokmi - pokuta neprišla hneď, ale prišla.
VieraPopluharova
18.06.10,09:58
Never tomu, mala som takýto prípad u klienta asi pred 3 rokmi - pokuta neprišla hneď, ale prišla.

Nuz suhlasim, len som napisala, ze niektore DU to toleruju, ktoré a dokedy to je otazne. Ja som neporadila, ze ak poda teraz oznamenie, ze mu nepride pokuta.
Pohar
21.06.10,06:45
a ked dáme dátum zániku dan. povinnosti teraz v júni? je to problém?

dakujem
Tweety
21.06.10,06:48
a ked dáme dátum zániku dan. povinnosti teraz v júni? je to problém?

dakujem
Nie, prakticky daň zaplatíte aj za mesiace nepoužívania.
Pohar
22.06.10,05:23
čo treba napísať v poslednej vete na tom tlačive Daňovému úradu.........?
akože mesto? napríklad Bratislava?
dakujem
Zita5
22.06.10,05:46
čo treba napísať v poslednej vete na tom tlačive Daňovému úradu.........?
akože mesto? napríklad Bratislava?
dakujem

Prikladám tlačivo
Pohar
22.06.10,05:57
Prikladám tlačivo
dakujem tlačivo mám
len ja potrebujem vedieť čo treba napísať do tých bodiek....mesto bydliska?
dakujem
Zita5
22.06.10,05:59
dakujem tlačivo mám
len ja potrebujem vedieť čo treba napísať do tých bodiek....mesto bydliska?
dakujem

Sídlo daňového úradu
Prezentačná
Pečiatka
DIČ / Rodné číslo / IČO / Dátum narodenia
Oznámenie
*)vzniku *)zániku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel
Meno.............................................. ....Priezvisko.................................... ................Titul..........
Obchodné meno.............................................. .................................................. ........................
Adresa trvalého bydliska fyzickej osoby alebo sídlo právnickej osoby
ulica: .................................................. .................................................. .Číslo ..........................
Názov obce: .................................................. .................................PSČ............. .....................
Podľa § 90 ods. 2 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon č. 582/2004 Z.z.“) daňovník, ktorému *)vznikne *)zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa *)vzniku *)zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka, ktorým je zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec.
V nadväznosti na uvedené oznamujem Daňovému úradu ...................., *)vznik daňovej povinnosti *)zánik daňovej povinnosti, ktorý nastal dňa......................... .
Evidenčné číslo vozidla: ................................
V....................................., dňa:
____________________
podpis daňovníka
*) Nehodiace sa preškrtnite


Do ktorých bodiek, nechápem?Však je tam predtlač a celkom zrozumiteľná .
Pohar
22.06.10,06:00
Sídlo daňového úradu
Prezentačná
Pečiatka
DIČ / Rodné číslo / IČO / Dátum narodenia
Oznámenie
*)vzniku *)zániku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel
Meno.............................................. ....Priezvisko.................................... ................Titul..........
Obchodné meno.............................................. .................................................. ........................
Adresa trvalého bydliska fyzickej osoby alebo sídlo právnickej osoby
ulica: .................................................. .................................................. .Číslo ..........................
Názov obce: .................................................. .................................PSČ............. .....................
Podľa § 90 ods. 2 zákona č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov (ďalej „zákon č. 582/2004 Z.z.“) daňovník, ktorému *)vznikne *)zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa *)vzniku *)zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka, ktorým je zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec.
V nadväznosti na uvedené oznamujem Daňovému úradu ...................., *)vznik daňovej povinnosti *)zánik daňovej povinnosti, ktorý nastal dňa......................... .
Evidenčné číslo vozidla: ................................
V....................................., dňa:
____________________
podpis daňovníka
*) Nehodiace sa preškrtnite


Do ktorých bodiek, nechápem?Však je tam predtlač a celkom zrozumiteľná .
do týchto
V nadväznosti na uvedené oznamujem Daňovému úradu ....................,
čo do tých bodiek treba dať....
Ivenka
22.06.10,06:02
Číslo DÚ napr. ..Daňovému úradu IV
Zita5
22.06.10,06:03
do týchto
V nadväznosti na uvedené oznamujem Daňovému úradu ....................,
čo do tých bodiek treba dať....

Však predsa miestne príslušný daňový úrad pod ktorý SZČO patrí .
Laco-monter
22.06.10,06:04
hocikedy, ale najlepšie v úradných hodinách .
Jana Acsová
22.06.10,06:13
...na nasom DU pokial si splnime povinnosti sami i ked neskoro tak, su celkom tolerantní. Absolútna výnimka z pohľadu mojej praxe. Bez ohľadu na subjekt a jeho priebežnú platobnú a oznamovaciu disciplínu.
VieraPopluharova
22.06.10,12:20
Absolútna výnimka z pohľadu mojej praxe. Bez ohľadu na subjekt a jeho priebežnú platobnú a oznamovaciu disciplínu.

p.Acsová,
mate pravdu, vsade co citam na porade a ak spolupracujem s inymi DU, hlavne napr.Bratislava, tak odtial chodia klientom ihned vyzvy,a nasledne sankcie za nedodrzanie si povinnosti voci DU.I v pezinku chodia vyzvy a sankcie, ale ak sa to stane prvy krat subjektu, tak su ochotní pomôcť a niekedy i tel. upozornia subjekt, aby si splnil povinnost a vtedy je to bez sankcie.
Jana Acsová
22.06.10,12:46
Určite. Skúsenosti môžu byť aj pozitívne aj opačné. Mojím jediným zámerom bolo upozorniť na to, že na prípadnú budúcu zhovievavosť sa neradno spoliehať. Ak sú alternatívne riešenia, odporúčam zvážiť ich vhodnosť aj so zreteľom na možný dopad.