Martin Mocko
17.06.10,13:25
Tuzemská SRO registrovaná podľa §7a nadobudla službu z krajiny mimo EU (reklama). Podľa §69 ods. 3:
"Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku."

Chápem správne, že takáto osoba, registrovaná podľa §7a nie je povinná odviesť daň z reklamnej služby nadobudnutej z krajiny mimo EU?
martinez
17.06.10,11:32
nesúhlasil by som s takýmto tvrdením....

s.r.o. je pre účely Zakona o DPH predsa zdanitelnou osobou...cize skus si to takto precitat :

Zdaniteľná osoba .... je povinná platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.

[/FONT][/COLOR]
Martin Mocko
17.06.10,11:41
Pravdepodobne som zle pochopil tú vetu...asi treba ten ods. čítať takto:

"Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7..."

Takže..odviesť daň a hotovo.
martinez
17.06.10,12:15
Pravdepodobne som zle pochopil tú vetu...asi treba ten ods. čítať takto:

"Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7..."

Takže..odviesť daň a hotovo.

ano, presne tak.... pekne si to farbne oddelil