vladoziak
18.06.10,07:10
Mam jednu otazocku:aky vplyv na nosnost ZB prekladu bude mat zmensenie vysky prekladu o 4 cm.Povodny preklad mal byt vysoky 29 cm,a po nezrealizovani betonovej vyrovnavacej vrstvy na poslednom rade tehiel sa ZB zmensil na 25 cm.Vystuz a trieda betonu ostava nezmenena,takisto aj sirka prekladu ostava 25 cm,je to vnutorny preklad ,na ktory sa ma polozit keramicky strop,konkretne na tomto preklade sa stretnu kraje nosnikov z dvoch smerov.Preklad je dlhy 4 m.Zaujma ma hlavne cinersov nazor ale iste aj ostatnychhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

Dakujem
chandler
18.06.10,07:03
vyrovnavajuca vrstva nepatri do do prekladu. nie je mi celkom jasne ako to myslis cim sa vlastne znizil ten preklad.
znizenie z 29cm na 25cm strati cca 20% unosnosti.
vladoziak
18.06.10,07:09
ta vyrovnavacia vrstva mala byt na obvodovom murive,takze 25 cm vyska tehly+4 cm vyrovnavacia vrstva=29 cm a na tuto vysku ma ist preklad kolmo na obvodovy mur.Kedze som robil z brusenych tehiel a rovinnost muriva je dobra netreba robit vyrovnavaciu vrstvu a tym aj vysledna vyska sa znizuje.Ale to co si napisal o znizeni nosnosti 20 percent tak musim ten preklad urobit vysoky 29cm a to jeho zapustenim nizsie,dufam ze to nie je zlozito napisane
chandler
18.06.10,07:13
uz je mi to jasne.
v tom pripade to musis spravit tak ako pises aby ostalo tych 29cm - vyska je u prekladoch velmi dolezita.
ciners
18.06.10,07:28
4 cm ma na unosnost aj ohybovu tuhost obrovsky vplyv. Tam pri stanoveni unosnoti ZB prierezu robia zlobu milimetre, nie centimetre. A hlavne 25cm je na 4m fakt malo. Nespadlo by to, no priehyb by bol asi problem, to uz zavisi od zatazenia.
vladoziak
18.06.10,07:41
dakujem za odpovede,tusil som to
alltracboy
18.06.10,07:48
zburat a odznovu :D
vladoziak
18.06.10,08:45
zburat a odznovu :D
zatial nie je co burat,ide sa len salovat,len aby si ty nebural:)2x meraj raz rez