Natalka12
18.06.10,07:38
Dobrý deň,
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás so žiadosťou o radu ohľadom vyúčtovania poplatkov za byt za rok 2009.V okt. 2009 som prevzala novopostavený byt, podpísala kúpnu zmluvu a prevzala od bytu kľúč. Tento byt nám mal už byť podľa zmluvy o dielo odovzdaný už 1.1.2009. Avšak zo strany staviteľa došlo k prieťahom termínov a kolaudácia bola až v 6/2009.Ja som mala však nezhody vo faktúrach( vo fa, boli práce, ktoré vôbec neboli zo strany staviteľa vôbec vykonané), doriešili sme to až v 10/2009.
Správca nám oznámil, že vlastníci, ktorí prevzali byt až po 9/2009 nemajú už platnú tlaková skúšku na plyn a bolo potrebné vykonať novú. Teraz nám vo vyúčtovaní za byt zaslal poplatok za vykonanie tejto tlakovej skúšky za 100 Eur. ( tlak skúška bola vykonávaná v okt/2009).V v zápise v pozn za vykonanie tlak. skúšky je uvedené: Plynovod bol bez pripojenia na plyn viac ako 6 mes. odpojený od prívodu plynu.
Chcem sa Vás opýtať, či som povinná zaplatiť za túto tlak skúšku, keď to nebolo z mojej viny, že skončila jej platnosť , pretože som nemala kľúč od bytu, aby som si tam mohla dať sporák, keď ešte platila predch. tlak. Skúška. a navyše, nikto nám neoznámil cenu za vykonanie tejto skúšky vykonanej v okt. a ani som si ju neobjednávala. Som to povinná zaplatiť?

Ďakujem za Vaše odpoveď.
Laco-monter
18.06.10,05:48
Ty brďo, tak to je pekná pálka 100 € !

Skutočne charakterné a ohĺaduplné jednanie MONOPOLU s občanmi.
VieraHu
18.06.10,06:14
Tak to je šok ! V máji robili v našom dome odbornú prehliadku plynových rozvodov a spotrebičov v bytoch a ceny boli nasledovné:
- tlaková skúška na jednej stúpačke 26€
- odborná prehliadka plynového šporáka - funkčná a tlaková skúška 4€

Neviem, za čo chcú 100 €, keď na natlakovanú stúpačku zapojí merací prístroj a určitý čas sleduje, či neklesne v nej tlak. Ja by som si žiadala vysvetlenie, za čo 100 €.
Aladin87
25.02.13,12:23
Z pohladu zakaznika:
"Neviem, za čo chcú 100 €, keď na natlakovanú stúpačku zapojí merací prístroj a určitý čas sleduje, či neklesne v nej tlak. Ja by som si žiadala vysvetlenie, za čo 100 €."

Z pohladu RT PZ:
- tak napriklad za to ze sa preveruje ci dane zariadenie je schopne prevadzky.
Aj v pneuservise zaplatite "len za vymenu" 20€ a nenamietate aby Vam to spravili za 5€ (ved len odskrutkuje a naskrutkuje) a 0 zodpovednost.

Ak sa vykona RS PZ dany RT podpisom a kladnym vysledkom RS urci ze dane zariadenie je funkcne a schopne prevadzky. Tym ze vyda kladne hodotenie sa zavazuje ze na danom VZ nie je ziadna preukazatelna zavada.
Cize ak nastane nehoda na PZ a zisti sa ze dany RT ohodnotil zariadenie ze je schpne prevadzky (ale skutocny stav nasvedcoval opaku) nesie zodpovednost.

A co sa tyka cien:
Aktualizacna odborna priprava (kazdych 5rokov)...nie je zadarmo.
Kalibracia daych meracich pristrojov...nie je zadarmo.
A to uz neratam cas straveny pri sledovani novych noriem.

Ale ano slovaci zaizivaju "sok" ked vidia ze niekto pride a vsak len skontroluje unik pripadne spravi tlakovu skusku a vyfakturuje 100€.
Ale za sluzby, kde vidia vysledok zaplatia aj sprepitne...
VieraHu
26.02.13,21:11
Robila som revízie VTZ elektro, takže to viem zhodnotiť aj z pohľadu revízneho technika
mackoivan
27.02.13,05:58
Z pohladu zakaznika:
"Neviem, za čo chcú 100 €, keď na natlakovanú stúpačku zapojí merací prístroj a určitý čas sleduje, či neklesne v nej tlak. Ja by som si žiadala vysvetlenie, za čo 100 €."

Z pohladu RT PZ:
- tak napriklad za to ze sa preveruje ci dane zariadenie je schopne prevadzky.
Aj v pneuservise zaplatite "len za vymenu" 20€ a nenamietate aby Vam to spravili za 5€ (ved len odskrutkuje a naskrutkuje) a 0 zodpovednost.

Ak sa vykona RS PZ dany RT podpisom a kladnym vysledkom RS urci ze dane zariadenie je funkcne a schopne prevadzky. Tym ze vyda kladne hodotenie sa zavazuje ze na danom VZ nie je ziadna preukazatelna zavada.
Cize ak nastane nehoda na PZ a zisti sa ze dany RT ohodnotil zariadenie ze je schpne prevadzky (ale skutocny stav nasvedcoval opaku) nesie zodpovednost.

A co sa tyka cien:
Aktualizacna odborna priprava (kazdych 5rokov)...nie je zadarmo.
Kalibracia daych meracich pristrojov...nie je zadarmo.
A to uz neratam cas straveny pri sledovani novych noriem.

Ale ano slovaci zaizivaju "sok" ked vidia ze niekto pride a vsak len skontroluje unik pripadne spravi tlakovu skusku a vyfakturuje 100€.
Ale za sluzby, kde vidia vysledok zaplatia aj sprepitne...
ten technik si môže takto za deň zarobiť minimálne 1600 eur (16 bytov, dve stupačky) a to si roibí lážo-plážo-
Nenažranosť a bezočivosť- podľa mňa je to dôvod sťažovať sa na obchodnej inšpekcii.