ajuja
18.06.10,08:25
Ahojte poraďaci, neviete mi nietko poradit? Mam hypoteku, ktoru som si brala na byt-novostavbu minuly rok. Byt mal byt dokonceny uz pred 6 mesiacmi, stale sa tam nic nehybe a tak chcem odstupit od zmluvy a kupit nieco ine. Problem mam vsak s tym, ze tymto rozostavanym bytom rucim za hypoteku. Da sa zmenit nehnutelnost, ktorou rucim - napriklad by som tam dala byt rodicov... Alebo musim uver predcasne splatit a poziadat o novy uver? Moja znama totiz menila takto nehnutelnost, ktorou rucila, ale mne jedna pani na pobocke vo VUB povedala, ze uver musim predcasne splatit a poziadat o novy uver. Nemate s tym niekto skusenosti? Dakujem.
profesional
18.06.10,06:32
Zmena nehnutelnosti ktorou sa ruci za hypoteku je obvykle mozna. Chod nna pobocku a vysvetli im situaciu. Budes potrebovat znalecky posudok na druhu nehnutelnost od znalca akceptovaneho bankou. A samozrejme budes potrebovat u notara podpisany suhlas od majitela nehnutelnosti ktoru budes zakladat. Znenie suhlasu ti da banka. Ked to cele prejde, kludne odstup od zmluvy tym co byt nedokoncili. A mas narok aby ti v tomto pripade nahradili vsetky naklady s tuotu situciou vzniknute ako aj mas narok na vratenie uz zaplatenej zalohy.