MAISI
18.06.10,09:48
Potrebujem poradiť, čo za potvory sa mi rozmnožili na hortenziach.
Sú to biele chumáčiky na jednom konci trocha hnedé, akoby hlava.
Keď sa o ne obtriem, zostanú mi nohavice biele ako keď zafarbené od kriedy.
Hortenzie mám na tom mieste už 20 rokov v jednom rade asi 10 veľkých kríčkov a potvory sa mi obavili na posledných troch. Teda nie na všetkých.
Doteraz som to nikdy nevidela.
arizona
18.06.10,09:07
Netuším, čo to je za pliagu. Ale vyskúšala by som niečo proti hubovitým a plesňovým chorobám (opakovane).
Ak nepomôže tak zostrihať nakrátko-aj ked riskuješ, že Ti budúci rok nezakvitnú. Ale vždy lepšie,akoby sa ti to malo preniesť na ostatné rastliny.
Tamila
18.06.10,09:38
Ja mám už niekoľkoročnú ružovú hortenziu, ale vzhľadom na naše podmienky, mám ju v kvetináči. Raz mi ju napadla nejaká choroba, všetky listy vyzerali ako splesnené, možno je nejaký postrek, ale nevyznám sa v tom. Otrhala som všetky listy do jedného, niečo poodstrihovala a zase mám z nej krásnu rastlinu.
MAISI
18.06.10,12:10
Ďakujem za rady.
Dala som si vo vyhladávači škodcovia na hortenziach a zdá sa mi, že som bola dosť úspešná. Podľa všetkého je to VLNATKA. Dá sa proti nej dosť obtiažne bojovať. Skusím postriekať Mospilanom. No uvidím ako dopadnem. Po úspešných pokusoch sa prihlásim. Ale neviem kedy to bude, nakoľko teraz každý deň prší, takže postrek by bol neúčinný.