kat1971
18.06.10,10:13
Zaujímali by ma Vaše skúsenosti. Som nezamestnaná a bola som registrovaná na Úrade práce. Pokiaľ mi bola vyplácaná podpora, mala som možnosť odísť do zahraničia a hľadať si prácu mimo republiky tri mesiace bez toho,aby som sa každý mesiac hlásila na úrade, bolo potrebné len nahlásiť, kam mi má byť poukázaná podpora (čo považujem za hlúposť, keďže prístup k účtu má každý predsa aj zo zahraničia, načo by si otváral účet v cudzej krajine, kde ho to bude stáť približne celú tú podporu?), ale ďalej...po uplynutí vyplácania však nezamestnaný stráca možnosť ostať registrovaný na úrade práce a zároveň si dlhodobo hľadať prácu v zahraničí.Musí sa hlásiť KAŽDÝ MESIAC.akú to má logiku?každý predsa v prvom rade hľadá prácu v okolí bydliska, a keď to nejde, pozerá sa ďalej..ale to už stráca nárok na podporu a keď chce vycestovať na dlhší čas, musí požiadať o vyradenie z registrácie na úrade práce, teda stráca nárok aj na zdravotné poistenie a stáva sa samoplatcom!akú to má logiku?chápem, že sa štát bráni načierno pracujúcim, ale kto vychádza v ústrety ľuďom, ktorí si chcú nájsť prácu?za celý čas som na úrade práce nedostala ani jednu ponuku, či dobrú radu.pre nezamestnaného jestvujú len predpisy a sankcie...??