wolodia
18.06.10,15:49
Dobrý deň prajem,

mám pár základných otázok na program Omega od Krosu:


1. Prečo sa nenáchádzajú resp. nevidím všetky doklady v Evidencii účtovných dokladov

Vidím napríklad: PPD-0002, 03,... ale nevidím napr. 01.
PPD-0001 bolo uhradzané upísané ZI spoločnosti. (bol ním uhradzaný interný doklad ID-0001 - Upísané ZI spoločnosti. Denníku účtovných zápisov sa uvedené VPD-0001 nachádza.


Pri kontrole mi nevypisuje žiadnu chybu.

To isté platí aj pri výpisoch z B.U., že niektoré nie sú tam, pričom v denníku účtovných zápisov sú.

2. Ďalšiu otázku smerujem na účtovnú triedu 5.

Pri fakturácii tovaru mi tržby zapíše na účet 604 po zaúčtovaní, aledo do nákladovej časti 504 mi pri výdajke nezapíše. Pritom vo výdajke je uvedený nákladový učet 504. V čom robím chybu?


Za skorú odpoveď ďakujem.
andreaS
18.06.10,13:59
tema o Omege je tu uz rozsiahlo riesena...

doporucujem absolvovat uvodne skolenie k omege, kt. je zdarma do 3 mesiacov po zakupeni programu... inak budes programom bludit ako alenka v risi divov...

kym sa nezoznamis s principom fungovania programu, tak aj nase rady budu zbytocne...

co sa tyka dokladov, kt. nevidis v EUD, tak si treba skontrolovat ake obdobie mas zadane... od otvorenie po zatvorenie?

a skladove doklady program zapise az pri uzavierke skladu... ja ich robim mesacne... sklad je podla mna dost zlozite uctovat... treba mat nastavenych xy veci a poznat fungovanie skladu v omege, inak sa moze stat ze jednu uzavierku budes robit na x-krat kym ti ju program vobec urobi... napr. neurobi ju vtedy ak je na skladovej karte minusovy stav (t.j. skor vydaj ako prijem, hoci aj v sekundach) ...
Johanka
18.06.10,15:07
Dobrý deň prajem,

mám pár základných otázok na program Omega od Krosu:


1. Prečo sa nenáchádzajú resp. nevidím všetky doklady v Evidencii účtovných dokladov

Vidím napríklad: PPD-0002, 03,... ale nevidím napr. 01.
VDP-0001 bolo uhradzané upísané ZI spoločnosti. (bol ním uhradzaný interný doklad ID-0001 - Upísané ZI spoločnosti. Denníku účtovných zápisov sa uvedené VPD-0001 nachádza.


Moja odpoveď nie je k Omege samotnej, ale k VPD, ktorý hľadáš - nerozumiem úhrade upísaného ZI z pokladne spoločnosti ... ZI je vklad ...

Pri OMEGE sú veľmi dôležité rôzne nastavenia - číslovanie, analytické účty, čísleník partnerov, saldokontné účty . Keď som začínala , tiež som si myslela, že to zvládnem sama (o Porade som v tej dobe ani nesnívala), ale až ich školenie pri PC mi "otvorilo oči " :).