Jana-MT
19.06.10,09:53
Ahojte,
neviem ako posudzovať štrukturálne a priame odmeny (provízie) pri príležitostnom nákupe výrobkov za členské ceny. Priamemu predaju sa nevenujem, nemám IČO ani živnosť. Viac-menej si kupujem vtedy kedy potrebujem. Odmeny sú z pozície v štruktúre MLM, sú nepravidelné.
Dá sa to posudzovať podľa zákona o dani z príjmu za inú zárobkovú činnosť podľa par. 6???
Danielle369
19.06.10,14:54
Zita5
19.06.10,15:07
Jedná sa o Avon,Oriflame ?
Zita5
19.06.10,15:20
Jedná sa o Avon,Oriflame ?

Ak áno tak tu prikladám link
http://www.porada.sk/t71563-ako-zdanit-proviziu.html?highlight=zdani%BB+prov%EDziu
Jana-MT
19.06.10,18:47
nie je to Avon ani Oriflame ale produkty čínskej medicíny. Kupujem si ich na vlastnú potrebu už dosť dlho a až tento rok mi začali chodit drobné provízie za štrukturálnu pozíciu. Takže dalo by sa to uviesť ako iná zárobková činnosť podľa par. 8 ???
martinez
20.06.10,12:28
nie je to Avon ani Oriflame ale produkty čínskej medicíny. Kupujem si ich na vlastnú potrebu už dosť dlho a až tento rok mi začali chodit drobné provízie za štrukturálnu pozíciu. Takže dalo by sa to uviesť ako iná zárobková činnosť podľa par. 8 ???

do §8 by som to zaradil, ak by sa jednalo o PRILEZITOSTNU cinnost...

tzn, ze by si nevyvijal opakovane aktivity na dosahovanie takehoto prijmu...
liba2
20.06.10,13:15
nie je to Avon ani Oriflame ale produkty čínskej medicíny. Kupujem si ich na vlastnú potrebu už dosť dlho a až tento rok mi začali chodit drobné provízie za štrukturálnu pozíciu. Takže dalo by sa to uviesť ako iná zárobková činnosť podľa par. 8 ???Ja keby som sa mala rozhodnúť, tak ten príjem považujem za zľavu na cene - vzhľadom na to, že nakupujem len pre vlastnú potrebu, teda nie za účelom ďalšieho predaja a dosiahnutia zisku - a nezdaňovala by som.
Jana-MT
21.06.10,04:31
do §8 by som to zaradil, ak by sa jednalo o PRILEZITOSTNU cinnost...

tzn, ze by si nevyvijal opakovane aktivity na dosahovanie takehoto prijmu...

... ja si len občas kúpim nejaké tie prípravky, čo nepovažujem za cielené aktivity na dosiahutie zisku. Niekedy to je 1x mesačne, niekedy si nekúpim aj 4 mesiace nič.