Tamia
26.10.05,09:13
Dobrý deň,
poprosila by som o radu ohľadom vyplácania DB na manželku - študentku. Zamestanec sa oženil v priebehu 9/2005 so študentkou, ktorá nemá žiadny príjem a žijú v spoločnej domácnosti. Má takýto zamestnanec nárok na uplatnenie DB? Ak ano, podľa ktorého § Zákona o dani z príjmov. Ešte otázočka, ak má nárok na DB, má ho aj za 9/2005??
montina
26.10.05,07:50
manželka nie je nezaopatrené dieťa!
Zita4
26.10.05,07:54
Dobrý deň,
poprosila by som o radu ohľadom vyplácania DB na manželku - študentku. Zamestanec sa oženil v priebehu 9/2005 so študentkou, ktorá nemá žiadny príjem a žijú v spoločnej domácnosti. Má takýto zamestnanec nárok na uplatnenie DB? Ak ano, podľa ktorého § Zákona o dani z príjmov. Ešte otázočka, ak má nárok na DB, má ho aj za 9/2005??Daňový bonus si môže uplatniť len rodič, nie manžel. Ale manžel pri ročnom zúčtovaní dane si bude môcť uplatniť nezdaniteľnú časť aj na manželku od septembra 2005.
Z toho dôvodu si jej rodičia už nemôžu na ňu uplatniť daňový bonus, len pri daňovom priznaní, keby manžel nemal zdaniteľné príjmy aspoň vo výške NČD.
Zuzanečka
26.10.05,12:08
Suhlasim so Zitou 4 a doplnam, ze v takom pripade ma prednostne pravo manzel takze si ulavu uplatni v RZD alebo v DP.