Lukáš 142
20.06.10,13:17
Potreboval by som poradit, ci je mozne pri uznani dlhu formou notarskej zapisnice dohodnut aj splatkovy kalendar. Pribuznemu som pozical peniaze, lebo mal financne problemy, kedze sme rodina tak sme nespisovali zmluvu o pozicke. On mi ma vracat teraz tie peniaze ale kedze nie som si 100% isty, ze to aj bude vracat, kedze financne problemy pretrvavaju, tak by som chcel s nim spisat vyhlasenie o uznani dlhu formou notarskej zapisnice, len neviem ci je mozne tam dohodnut aj splatky aby to nemusel zaplatit naraz. Notarskou zapisnicou by som to chcel urobit preto, lebo je spôsobila byt exekucnym titulom pre pripad pripadneho vykonu rozhodnutia (exekucie).
Este by som sa chcel opytat, ze ake su poplatky za spisanie notarskej zapisnice pri dlhu 700 € a ci je potrebne este platit aj za overenie podpisov alebo je to uz v tom zahrnute. Vopred dakujem za rady.
doktor23
20.06.10,11:52
samozrejme, je možné zahrnúť splátkový kalendár do notárskej zápisnice. Pri Tebou uvádzanej sume je to cca 35 EUR dokopy
Lukáš 142
20.06.10,12:08
samozrejme, je možné zahrnúť splátkový kalendár do notárskej zápisnice. Pri Tebou uvádzanej sume je to cca 35 EUR dokopy

co si zarataval do tej sumy 35 €? Ja som pozeral cenník notarskeho uradu v trencine a tam je suma 16,60€ http://www.notarskyuradtrencin.sk/cennik.html rozpis tu sumu 35 €. Dakujem
Lukáš 142
20.06.10,12:15
samozrejme, je možné zahrnúť splátkový kalendár do notárskej zápisnice
viem, ze napr. pri zmluve o uvere formou notarskej zapisnice je to mozne, ale aj pri uznani dlhu?
doktor23
20.06.10,19:55
samozrejme, že to možné aj pri uznaní dlhu.
Ja by som to riešil formou zmluvy o pôžičke a uznaním dlhu, len kvôli presným definíciam lehôt, samozrejme je možné uzavrieť zmluvu o pôžičke len ústne a následne uznávať dlh ....
AKo som to počítal ...
A1 min 16,60 EUR .... zaokrúhľuje sa na 17
A6 ja som rátal dve osoby pri spísaní 2x 1,33 EUR
L1 3 strany not. zápisnice 3x 1,33 EUR
odmena not. komore
E .... odmena za pridelenie 1 čísla NZ 3,30 EUR
G1 ... odmena za registráciu do NCRls 0,40 EUR
k tomu pripočítaj 19 % DPH