Razgriz
20.06.10,15:15
Zdravim,
chcel by som rozbehnut mensiu az strednu stajnu pripadne ranc na ustajnovanie respktive neskor aj chov koni. Pozemok, odhad potrebnej investicie a aj teoreticku navratnost mam nahrubo vyratanu. S cim je samozrejme problem ako vzdy je pociatocna investicia a tak ma napadlo ci by sa v tomto pripade nedala vyuzit nejaka ta nenavratna dotacia z eurofondov.

Podla toho co som uz stihol nastudovat ma napada OP pre konkurencieschopnost a hospodársky rast - teda za predpokladu, ze by sa dal podobny zamer povazovat za rozvoj cestovneho ruchu - jazdecka skola, rozne podujatia, agroturistika a do buducna snad zapojenie do celoslovenskych jazdeckych sutazi a pod.

Neviete poradit, ci ma takyto projekt sancu ziskat NFP? Respektive v pripade, ze ano kolko % z celkovej investicie treba mat pre jej ziskanie k dispozicii?

Budem vdacny za akukolvek radu
profesional
20.06.10,14:18
Skus mrknut na PRV - Projekt rozvoja vidieka - informoval by som sa na tvojom mieste na Ministerstve Podohospodarstva SR.
arizona
20.06.10,14:26
Razgriz
20.06.10,17:02
hm no ta uvedena dotacia je urcena len obciam.. ja by som potreboval nieco na firmu respektive pravnicku osobu.