nozkar
20.06.10,19:04
Chcel by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s AGAPI SUITES Chania v Grécku? Hľadal som nejaké hodnotenia a skúsenosti ľudí, ktorí tam boli a nenašiel som nič. Vďaka
Prometheus33
24.06.10,10:47
Ahoj, aj ja sa o tuto dovolenku zaujimam. Predpokladam, ze informacie mas zo stranky agapisuites sk. Pokusal som sa nieco o tejto cestovke hladat, ale vela som toho nenasiel. Na ich kontaktnom cisle, ktore je cast dna nefunkcne, mi povedali, ze firma sa vola Nortodika. Je to spolocnost s rucenim obmedzenym a je registrovana v CR, v Prahe. V obchodnom registri v predmete podnikania nema ziadne sluzby spojene s cestovnym ruchom, len prenajom nehnutelnosti, co s poskytovanim zajazdov nema nic spolocne. Hladal som ju v zozname cestovnych kancelarii poistenych proti insolventnosti, co je zakonna poziadavka pre kazdu cestovku a v ziadnej slovenskej ani ceskej poistovni som ich firmu nenasiel. Rererencie na Agapi Suites som nasiel na celom webe mozno 2-3, ale ani pri jednej nie je uvedeny nazov cestovky, cez ktoru sa tam islo a z povahy poskytnutych sluzieb sa neda urcit, ci islo o Nortodiku, alebo zajazd Nortodika ponukla inej cestovke, ktora ju dalej predavala. Je to cele trochu cudne. Neuviest si na stranke obchodne meno spolocnosti, kontakt je len jedine mobilne cislo, ktore casto nikto nezdviha, pobocka je v CR a vraj v KE, ale nie je uvedena jej adresa na stranke. Referencie na nete ziadne (hoci na stranke maju napisane, ze sluzby poskytuju v tejto oblasti uz 13 rokov), na ich vlastnej web stranke nie je ziadne forum... Poslal som im email, ci mozu zaslat potvrdenie o poisteni cestovky proti insolventnosti, cakam, ci sa mi vobec ozvu. Co sa podarilo zistit tebe? Ak mozes, kontaktuj ma prosim na emaili: prometheus zavinac inmail.sk (pisem to v tomto tvare, lebo inak mi to Porada neumozni zverejnit, kedze web stranky sa mozu pridavat az po zverejneni 15 prispevkov). Sem nechodim, prihlasil som sa sem len preto, lebo inak sa nedalo reagovat na tvoj inzerat.
Dakujem.
Prometheus33
25.06.10,09:19
Vcera som opat kontaktoval tu cestovku na mobilnom cisle, ktore maju uvedene. Pobocku maju vraj v Kosiciach na Vozarovej 5, ale pravidelne sa v nej nezdrziavaju, kedze vacsinu casu travia v sidle v Prahe. Podla tonu zvonenia ich mobilu usudzujem, ze maju presmerovane hovory. Dobrym dojmom na mna neposobi ani to, ze muz, ktoremu sa na tom cisle dovolam, sa nepredstavi menom cetovky. Z toho usudzujem, ze cislo vyuziva aj na ine aktivity, nie len ako cestovna kancelaria, pripadne je to jeho sukromne cislo, na ktorom prijima objednavky na zajazdy v ramci aktivity jeho firmy zameranej aj na cestovny ruch. Pred prichodom do pobocky v KE sa vraj treba osobne ohlasit (opat cudne). Na otazku ohladom poistenia cetovky proti insolventnosti mi bolo povedane, ze su poisteni v ceskom Allianze. Nie su registrovani v asociacii cestovnych kancelarii ani v CR, ani v SR. Na generalnom riaditelstve ceskeho Allianzu mi povedali, ze oni tento druh poistenia uz neprevadzkuju a v systeme ziadna spolocnost s menom Nortodika nie je. Kontaktoval som preto opat cestovku a tam trvali na tom, ze su takto poisteni. Prislubili mi poslat sken certifikatu o poistenie, zatial nic neprislo, cakam.
nozkar
12.07.10,08:51
Ahoj. Bol som pracovne v zahraničí,tak píšem až teraz. Skúšal som si zistiť info o tejto spoločnosti, ale ako si napísal, bolo to len zopár informácií a jednanie taktiež nestálo za to, tak som so nechal tak. Radšej využijem niečo dôveryhodnejšie.
tenenet
31.07.10,07:59
takže, ani na uvedenej adrese sídla firmy v Prahe nie je žiadna takáto firma.... už som to zabalil a idem cez oficialnu cestovku, alebo iba tak autom ...
Juraj196
06.08.10,11:44
Myslím, že sa dá už odpovedať jednoznačne. F. Nortodika skutočne jestvuje, nemá nedoplatky na daňovom úrade a má aj zastúpenie v SR cez p. Višňovského, ktorý používa telefón registrovaný na iné meno. Väčšinou času je nedostupný. Tak ako inzerujú let z BA a Košíc do Chanie, tak žiadny let do Chanie z BA túto sezónu neletel a vôbec už nie v termínoch odletov ktoré vypísali. Zájazd funguje tým spôsobom, že sa prihlásite, zaplatíte zálohu, potom zvyšok a čakáte na odlet. Tesne pred termínom (5 dní, 8 - to je rôzne, ale nie 14 ako je v zmluve) Vám e-mailom oznámia, že "bohužiaľ" Váš zájazd sa ruší a peniaze Vám urýchlene vrátia. Po urgencii sa urýchlene zmení na "do 30 dní od dátumu zrušenia". Samozrejme, že v zmluve nie sú definované stornovacie sankcie pre CK. Ak máte záujem o odloženie svojich peňazí na dobu neurčitú (v lepšom prípade) na účet tejto "čestnej" firmy tak máte možnosť. Nám, poškodeným už zostáva len zistiť" kde kde si p. Višňovský a Stavros opierajú bicykle ....."
olushka
07.08.10,17:23
Myslím, že sa dá už odpovedať jednoznačne. F. Nortodika skutočne jestvuje, nemá nedoplatky na daňovom úrade a má aj zastúpenie v SR cez p. Višňovského, ktorý používa telefón registrovaný na iné meno. Väčšinou času je nedostupný. Tak ako inzerujú let z BA a Košíc do Chanie, tak žiadny let do Chanie z BA túto sezónu neletel a vôbec už nie v termínoch odletov ktoré vypísali. Zájazd funguje tým spôsobom, že sa prihlásite, zaplatíte zálohu, potom zvyšok a čakáte na odlet. Tesne pred termínom (5 dní, 8 - to je rôzne, ale nie 14 ako je v zmluve) Vám e-mailom oznámia, že "bohužiaľ" Váš zájazd sa ruší a peniaze Vám urýchlene vrátia. Po urgencii sa urýchlene zmení na "do 30 dní od dátumu zrušenia". Samozrejme, že v zmluve nie sú definované stornovacie sankcie pre CK. Ak máte záujem o odloženie svojich peňazí na dobu neurčitú (v lepšom prípade) na účet tejto "čestnej" firmy tak máte možnosť. Nám, poškodeným už zostáva len zistiť" kde kde si p. Višňovský a Stavros opierajú bicykle ....."
Treba pridat aj pana konatela V.Englera z Dulovej Vsi,ktoremu sa asi prerusil
prijem na mobile,ked som mu volala do Kosic,tak iba opakoval halo,halo,halo...a potom ma zrusil.Sikovni chlapci tito vychodniari.