mirkoslavko
21.06.10,03:15
dobry den,
mam silne zaludocne krce, nemozem ani lezat, zacalo ma odrazu boliet aj rameno s ktorym som mal v minulosti problem.
vsetko to zacalo hnackami, bolestivymi hnackami, mam takisto podozrenie na zlatu zilu.
den predtym som naposledy obedoval, v popoludnajsich hodinach som mal trening, kde som pil pitnu vodu, vecer pivo, pretoze som citil potrebu doplnit mineraly.nasledujuce rano som zacal hnackovat, dost bolestivo.vecer som dostal aj teploty,uzil som asi 2tabletky Reasec, a cierne uhlie.vcera uz to zo stolicou na isty cas vyzeralo normalne, rano som ranajkoval suche detske piskoty z ciernym cajom, obedoval ryzu a kuracie maso. neskor som degustoval len ryzove chlebicky a veci dietneho typu, vecer varenu ryzu,cistu.vcera som zacal pit sulinku. som zduty, mam vetry, citim sa jednoducho ako balon, no a tie krce ktore sa dostavili, mi nedovolia spat, musim byt schuleny asi ako embrio.uz je to druhy den, aj ked ubudli hnacky prisli tie krce, nemozem vykonat velku potrebu, maximalne vylucujem plyny.neviete mi prosim vas niekto pomoct?uz som v koncoch, nevladzem ani k doktorke, lebo pri chodzi som skrceny ako keby som mal hrb, bolesti su dost silne ak sa nahodou chcem na posteli vyrovnat.mozte mi poradit co mam dalej robit?co by mi mohlo konecne pomoct?v minulosti som nemal ziadne problemy takehoto typu, som sportovec,ale to s tym asi nema nic spolocne, alebo..?velka vdaka
armagedon74
21.06.10,02:54
Ono to vypadá na črevnú chrípku, mohli by pomôcť kvapky Hylak Forte. Skús na uvoľnenie vetrov čaj z mäty. Pokiaľ by problémy aj tak do dvoch dní neustúpili, tak bezpodmienečne lekárska prehliadka.
mirkoslavko
21.06.10,03:11
zatial vdaka, idem to skusit, uz som zufaly, myslel som ze budem volat zachranku lebo som nespal ani minutku, tie krce su az deprimujuce
armagedon74
21.06.10,03:43
Nenájde sa niekto, kto by ťa zaviezol na aute k lekárovi? Pokiaľ sú kŕče už druhý deň neznesiteľné, tak môže ísť aj o závažnejšie infekčné ochorenie a pod. Zápcha môže byť spôsobená tým, že pri hnačke strácaš množstvo tekutín a ako si písal, že nasadil si si živočíšne uhlie a čierny čaj, ktoré spôsobujú zápchu. Telo môže byť dehydrované. Preto by sa počas črevnej choroby malo piť viac tekutín ako je klasický pitný režim. Keď sú kŕče neznesiteľné, tak si môžeš nasadiť aj nejaký ten liek tlmiaci bolesti, ako je ibalgin alebo algifen kvapky.
Xanti
21.06.10,05:29
dobry den,
mam silne zaludocne krce, nemozem ani lezat, zacalo ma odrazu boliet aj rameno s ktorym som mal v minulosti problem. Aký problém s ramenom? Bolí kosť alebo klb?
vsetko to zacalo hnackami, bolestivymi hnackami, mam takisto podozrenie na zlatu zilu. Tá sa zvykne urobiť ak človek má často stolicu, lebo je konečník potom podráždený.
den predtym som naposledy obedoval, v popoludnajsich hodinach som mal trening, kde som pil pitnu vodu, vecer pivo, pretoze som citil potrebu doplnit mineraly.nasledujuce rano som zacal hnackovat, dost bolestivo.vecer som dostal aj teploty odporúčam sleduj sa trošku, čo sa týka teplôt a hnačky resp. riedkej stolice. ,uzil som asi 2tabletky Reasec, a cierne uhlie. vcera uz to zo stolicou na isty cas vyzeralo normalne, rano som ranajkoval suche detske piskoty z ciernym cajom, obedoval ryzu a kuracie maso. neskor som degustoval len ryzove chlebicky a veci dietneho typu, vecer varenu ryzu,cistu.vcera som zacal pit sulinku. som zduty, mam vetry, citim sa jednoducho ako balon, no a tie krce ktore sa dostavili, mi nedovolia spat, musim byt schuleny asi ako embrio.uz je to druhy den, aj ked ubudli hnacky prisli tie krce, nemozem vykonat velku potrebu, maximalne vylucujem plyny.neviete mi prosim vas niekto pomoct? Neviem ako si na to s kôprom, ale odporúčam Ti kôprový čaj si uvariť a piť, a ďalej jedávať každý večer ako posledné jedlo dňa pol kila strúhanej mrkvy. ak nemáš rád tak aspoň šťavu z nej. uz som v koncoch, nevladzem ani k doktorke, lebo pri chodzi som skrceny ako keby som mal hrb, bolesti su dost silne ak sa nahodou chcem na posteli vyrovnat.mozte mi poradit co mam dalej robit? Nechcem ťa strašiť, skús si prečítať čo to o http://www.porada.sk/t29212-m-crohn.html co by mi mohlo konecne pomoct? ak je to to čo si myslím, tak Ti "pomôže" návšteva lekára a vyšetrenie na určenie diagnozy. v minulosti som nemal ziadne problemy takehoto typu je to hlúpe, ale viacerí sme nemali žiadne problémy v minulosti. , som sportovec,ale to s tym asi nema nic spolocne, alebo..?velka vdaka
Vidím, že si mal naozaj riadne bolesti a krče kedže si svoj príspevok písal nad ránom. Skús sa pozorovať ak Ťa to do pár dní pri dietnej strave neprejde, tak by som navštívila na tvojom mieste lekára so žiadosťou aby ma odporučil ku gastroenterologovi.
Urobí vyšetrenia a .... aj tak mi to čo opisuješ pripomína diagnozu Crohn, a to je chronické ochorenie teda na doživotie. Sú pri tejto diagnoze lepšie aj horšie dni.
Držím palec aby to bola len "črevná chrípka".
buchač
21.06.10,06:13
dobry den,
mam silne zaludocne krce, nemozem ani lezat, zacalo ma odrazu boliet aj rameno s ktorym som mal v minulosti problem.
Telo je taký zvláštne prepojený organizmus , že aj nevysvetliteľné veci sa občas dejú ....
vsetko to zacalo hnackami, bolestivymi hnackami, mam takisto podozrenie na zlatu zilu.
SA čuduješ ????
Keď hnačky sú , tak sa jeden aj zlatokopom stane ....na zlatú žilu natrafí
den predtym som naposledy obedoval, v popoludnajsich hodinach som mal trening, kde som pil pitnu vodu, vecer pivo, pretoze som citil potrebu doplnit mineraly.nasledujuce rano som zacal hnackovat, dost bolestivo.vecer som dostal aj teploty,uzil som asi 2tabletky Reasec, a cierne uhlie.vcera uz to zo stolicou na isty cas vyzeralo normalne, rano som ranajkoval suche detske piskoty z ciernym cajom, obedoval ryzu a kuracie maso.
Chyba , bratku , chyba ...ak je hnačka , cca tri dni je potrebné pôst držať ...
neskor som degustoval len ryzove chlebicky a veci dietneho typu, vecer varenu ryzu,cistu.vcera som zacal pit sulinku. som zduty, mam vetry, citim sa jednoducho ako balon, no a tie krce ktore sa dostavili, mi nedovolia spat, musim byt schuleny asi ako embrio.uz je to druhy den, aj ked ubudli hnacky prisli tie krce, nemozem vykonat velku potrebu, maximalne vylucujem plyny.neviete mi prosim vas niekto pomoct?uz som v koncoch, nevladzem ani k doktorke, lebo pri chodzi som skrceny ako keby som mal hrb, bolesti su dost silne ak sa nahodou chcem na posteli vyrovnat.
TAk sa nevyrovnávaj , môže sa stať, že vystretý ostaneš ...
mozte mi poradit co mam dalej robit?co by mi mohlo konecne pomoct?
Kriste , to koľko máš rokov ...máš občianku ???
Po prvej prebdenej a presratej noci som na internom oddelení , kde by som sa nechal odviezť ...niekto sa vždy nájde ...a aj sanitky ešte fungujú v tom našom zdravotníctve ...
v minulosti som nemal ziadne problemy takehoto typu, som sportovec,ale to s tym asi nema nic spolocne, alebo..?velka vdaka

Po prečítaní tohoto sa pýtam ...

Kedy sa prejavili prvé príznaky ?
Presne !!!
Len tak mierne dedukujem , že sa to objavilo minimálne v piatok ...možno už vo štvrtok ...

Odpovede sú v texte , viem že nebudú príjemné , ale zamysli sa / ak bolesti dovolia .../ a čítaj ...

P.S.:
Diagnóza na diaľku / moja /
- ak je to pravé rameno , tak by sa mohlo jednať o záchvat pankreasu , kolika je to perfektná ...
- ak ľavé , žlčníkový záchvat ?????
mirkoslavko
21.06.10,06:48
prave ramenne klbove puzdro som mal natrhnute,takze boli klb, krce pretrvavaju, akurat mi priatelka sla do lekarne po nejake lieky, ktore boli odporucene na forach ohladom crevnej chripky.pred par minutami som jemne zacal citit aj to lave, ale len jemne. po vypity koly som trosku obzil, v pohode som sa dostal na wc, nemusel som chodit pohuzvany koli krcom, mal som normalnu stolicu. co sa tyka prvych priznakov, tak to bola len plynatost, v stredu vecer som bol nafuknuty, a smrad to bol veru poriadny.tak to pokracovalo, myslel som si ze je to klasika, kedze sezona skoncila, a uz konecne nemusim do seba neustale trepat len kuracie prsia na prirodno z ryzou, a nejakym tym zeleninovym salatom, a kompotom, utorok, a v stredu som si robil hamburgery, pouzil som klasicke mlete kuracie maso ktore dostat v kazdom obchode, dost som vysmazil, pouzil som este cerstvu uhorku, zavarenu cervenu kapustu, syr tehla, tatarsku omacku, ktoru som podotykam v ten den kupoval.piatok vecer to nebolo nic, vazne to bolo len o tej plynatosti, no sobotu doobedu som zacal hnackovat, vecer uz som hnacky zastavil, vcera to boli plyny pri ktorych som stale sedel na wc, sem tam zo mna nieco vyslo, ale nedalo sa to nazvat hnackou.hnacky uz nemam, teraz ma suzuju tie krce, v tychto chvilach uz niesu az tak bolestive, konecne som si hodinku zdriemol v neopisatelnej polohe.mam 21rokov, pardon za pouzite vyrazy ale v tej bolesti sa to inac pisat nedalo. zajtra som si vybavil vysetrenie, o chvilu skusim nasadit Gastrocynesine a paragrippe, co to spravi, samozrejme ten matovy caj, dufam ze to uvolni krce
Xanti
21.06.10,06:57
konecne som si hodinku zdriemol v neopisatelnej polohe.mam 21rokov, pardon za pouzite vyrazy ale v tej bolesti sa to inac pisat nedalo. zajtra som si vybavil vysetrenie, o chvilu skusim nasadit Gastrocynesine a paragrippe, co to spravi, samozrejme ten matovy caj, dufam ze to uvolni krce
Neboli nejaké strašné, ved predsa to čo si písal je prirodzené pre každého, a kto by povedal že nie tak klame.
Skús aj kôprový čaj, uvolní plynatosť a povolia krče. A hádam naozaj to nebude nič vážne.
mirkoslavko
21.06.10,07:08
myslim ze skusim ten caj, a tie lieky co som tu pisal, lenze ako inac, najblizsia lekaren bola zatvorena.ak sa mi to do vecera aspon trochu nezlepsi tak si zavolam sanitku, len neviem co a ako sa mam teraz spravat, ci si mam nejak lahnut, alebo stale len pokrceny sediet. totizto ked lezim na strane tak citim v brusnej dutine bolest, pri ktorej sa neda zaspat, co sa tyka tej diagnozy Crohn, nesedi mi to , ja som mal teploty, a hlavne priznaky crevnej chripky, raz som ju uz prekonal, sice bez takychto krcov, bez hnaciek, ale vsetko co som zjedol tak som do za par minul vydavil.
Xanti
21.06.10,07:11
myslim ze skusim ten caj, a tie lieky co som tu pisal, lenze ako inac, najblizsia lekaren bola zatvorena.ak sa mi to do vecera aspon trochu nezlepsi tak si zavolam sanitku, len neviem co a ako sa mam teraz spravat, ci si mam nejak lahnut, alebo stale len pokrceny sediet. totizto ked lezim na strane tak citim v brusnej dutine bolest, pri ktorej sa neda zaspat, co sa tyka tej diagnozy Crohn, nesedi mi to , ja som mal teploty, a hlavne priznaky crevnej chripky, raz som ju uz prekonal, sice bez takychto krcov, bez hnaciek, ale vsetko co som zjedol tak som do za par minul vydavil.
Ver mi príznaky Crohna ovládam veľmi dobre, to čo píšem boli vlastné skúsenosti, teploty, hnačky, krče a pomáhalo len sedenie na wc a ležanie v prenatálnej polohe. A navyše u každého sa to môže s malými odchýlkami líšiť. Neležal si náhodou na pravom boku s kolenami pod krkom?
A sanitka, neviem či Ti porieši tvoj problém. Max. Ti dajú niečo od bolesti a pošlú domov.
mirkoslavko
21.06.10,07:15
lezal som na lavom boku, lebo to prave rameno ma bolelo, dam sa zaviest na infekcne ked to bude takto pokracovat do vecera. nemohli tie krce vzniknut konzumaciou ryze a kuracieho masa?zjedol som ho len trosku, aby som mal nejaku energiu. potom som jedol pohankove tycinky, a celozrnne psenicno ryzove chlebicky, a cistu ryzu varenu v cistej vode, zo stipkou morskej soli.
Xanti
21.06.10,07:19
Tak to bude výhra infekčné oddelenie.
To ti poviem ešte niečo chytíš, a nemôže to byť z dietneho jedla. A sám si písal, že si mal črevnú chrípku a nemal si počas nej krče a dávil si.
Teraz si nepísal nič o dávení. Potrebuješ lekára, ale je ešte skoro. Pár dní by som počkala. Skúsila sa preliečiť a ked to neprejde dietou a čajíkmi tak nešlo o črevnú chrípku a potom treba návšteviť lekára, kt. po základných vyšetreniach sa rozhodne, ktorou cestou sa pustí.

Btw. skúška - skús zjesť tú mrkvu a potom si sleduj stolicu. Ak je to vážnejšie tak mrkva bude nestrávená, tj. v stave akú si ju zjedol v takom výjde vonku. A toto určite nebude črevná chrípka.
mirkoslavko
21.06.10,07:30
ta dieta pozostava z tej mrkvy, ktoru mam jest vecer a co sa tyka stravy a piti pocas normalneho dna?tu kolu este mam pit na striedavo s tym koprovym cajom?uz sa nemozem dockat tych liekov. a co by to bolo v tom pripade ze mrkva by ostala nestravena?to uz by som si na infekcnom polezal o nieco dlhsie?co to este moze byt?
Xanti
21.06.10,07:34
ta dieta pozostava z tej mrkvy, ktoru mam jest vecer a co sa tyka stravy a piti pocas normalneho dna?tu kolu este mam pit na striedavo s tym koprovym cajom?uz sa nemozem dockat tych liekov. a co by to bolo v tom pripade ze mrkva by ostala nestravena?to uz by som si na infekcnom polezal o nieco dlhsie?co to este moze byt?
To nie je dieta, posledné jedlo dňa zjedz pol kila mrkvy nastrúhanej ( mne to svojho času poradili v nemocnici ked som ležala ) , strava klasika dietne jedlá varené na vode, ryžu a proste také lahké jedlá bez tuku.
Čaj no môžeš aj na striedačku s kolou, btw. pepsi kolu bez bubliniek a len po hltoch nie pohároch.

A keby tá mrkva ostala nestrávená ( ja som ju takú mala ), tak ťa naozaj nepoteším ale bude to vážne ochorenie tráviaceho traktu a na infekčnom by ti vôbec nepomohli.
mirkoslavko
21.06.10,07:39
vidim ze mas bohate skusenosti co sa tyka traviacich problemov. takze ked zacnem s liecbou, a do vecera mi nebude aspon trochu lepsie, co mam robit?zohnat odvoz do nemocnice a zabehnut na infekcne oddelenie alebo kam?nemam ziadnu nemocnicnu skusenost koli traveniu, takze sa pytam.alebo sa trepat 90km za svojou doktorkou ktora ma posle dalej?ja mam to stastie, ze ked idem k doktorke, tak ma volno.stale mam tie krce, no potesila ma aspon ta uspesna navsteva wc, ze som mal normalnu stolicu, nic riedke.
Xanti
21.06.10,07:46
vidim ze mas bohate skusenosti co sa tyka traviacich problemov.za 10 rokov sa naučíš :D
takze ked zacnem s liecbou, a do vecera mi nebude aspon trochu lepsie to by si chcel veľmi rýchlo do večera, počkaj minimálne do stredy
, co mam robit?trošku trpieť, dietovať a piť čajíky
zohnat odvoz do nemocnice a zabehnut na infekcne oddelenie alebo kam? infekčné Ti nepomôže, ak pôjdeš na pohotovosť dajú Ti tablety proti bolesti a moc iné nič .
nemam ziadnu nemocnicnu skusenost koli traveniu, takze sa pytam.alebo sa trepat 90km za svojou doktorkou ktora ma posle dalej? no na gastroenterologiu potrebuješ sprievodný lístok od obvodnej lekárky, takže sa jej návšteve nevyhneš
ja mam to stastie, ze ked idem k doktorke, tak ma volno.stale mam tie krce, navar čajík a snaž sa "vyprdieť" no potesila ma aspon ta uspesna navsteva wc, ze som mal normalnu stolicu, nic riedke.v texte.
Nepanikar, možno to nie je nič vážne. Len dietuj a pi čajíky. Také veci za den dva neprejdú. Takže trpezlivosť.
mirkoslavko
21.06.10,07:54
ked uzijem aj nieco od bolesti,a tie krce uz nebudem citit..mozem sa normalne narovnat v posteli?lahnut si ako vzdy?v klude sa natiahnut a tak.je mi jasne ze sportovat teraz nebudem moct, to volno mi prislo prave vhod.velmi rad by som si trosku pospal, kedze v noci to velmi neslo. nemas nato nejaky konkretny recept?nepanikarim, len tie pociatocne prispevky ma trosku rozladili, a tak som si nevedel predstavit zit s niecim takym.takze to moze byt ta crevna chripka?teraz uz chapem preco vyzeram ako keby som panikaril.ked sa z toho dostanem, zacnem sa fakt stravovat podla krvnej skupiny, aspon sa vyhnem kope neprijemne bolestivych dni
Xanti
21.06.10,08:00
ked uzijem aj nieco od bolesti,a tie krce uz nebudem citit..mozem sa normalne narovnat v posteli?lahnut si ako vzdy? prečo nie, ved život nekončí.
v klude sa natiahnut a tak.je mi jasne ze sportovat teraz nebudem moct, to volno mi prislo prave vhod.velmi rad by som si trosku pospal, kedze v noci to velmi neslo. nemas nato nejaky konkretny recept? na spanie? nie žiadny recept nemám
nepanikarim, len tie pociatocne prispevky ma trosku rozladili prepáč že som ťa vystrašila, nechcela som. , a tak som si nevedel predstavit zit s niecim takym ani ja som si to nevedela predstaviť a žijem už 10 rokov s tým.
kamarát zdolal na kaukaze nejaký vrch, odbehol s tou chorobou košický maraton, naozaj život nekončí ak náhodou človek má čosi také vážnejšie
.takze to moze byt ta crevna chripka? kludne môže, len bud trpezlivý
teraz uz chapem preco vyzeram ako keby som panikaril.ked sa z toho dostanem, zacnem sa fakt stravovat podla krvnej skupiny,tak to ti nemusí vôbec pomôcť, prepáč ja som už realista aspon sa vyhnem kope neprijemne bolestivych dni
.
armagedon74
21.06.10,08:05
prave ramenne klbove puzdro som mal natrhnute,takze boli klb, krce pretrvavaju, akurat mi priatelka sla do lekarne po nejake lieky, ktore boli odporucene na forach ohladom crevnej chripky.pred par minutami som jemne zacal citit aj to lave, ale len jemne. po vypity koly som trosku obzil, v pohode som sa dostal na wc, nemusel som chodit pohuzvany koli krcom, mal som normalnu stolicu. co sa tyka prvych priznakov, tak to bola len plynatost, v stredu vecer som bol nafuknuty, a smrad to bol veru poriadny.tak to pokracovalo, myslel som si ze je to klasika, kedze sezona skoncila, a uz konecne nemusim do seba neustale trepat len kuracie prsia na prirodno z ryzou, a nejakym tym zeleninovym salatom, a kompotom, utorok, a v stredu som si robil hamburgery, pouzil som klasicke mlete kuracie maso ktore dostat v kazdom obchode, dost som vysmazil, pouzil som este cerstvu uhorku, zavarenu cervenu kapustu, syr tehla, tatarsku omacku, ktoru som podotykam v ten den kupoval.piatok vecer to nebolo nic, vazne to bolo len o tej plynatosti, no sobotu doobedu som zacal hnackovat, vecer uz som hnacky zastavil, vcera to boli plyny pri ktorych som stale sedel na wc, sem tam zo mna nieco vyslo, ale nedalo sa to nazvat hnackou.hnacky uz nemam, teraz ma suzuju tie krce, v tychto chvilach uz niesu az tak bolestive, konecne som si hodinku zdriemol v neopisatelnej polohe.mam 21rokov, pardon za pouzite vyrazy ale v tej bolesti sa to inac pisat nedalo. zajtra som si vybavil vysetrenie, o chvilu skusim nasadit Gastrocynesine a paragrippe, co to spravi, samozrejme ten matovy caj, dufam ze to uvolni krce

Po tomto súste sa ani nečuduj, že sa cítiš ako sa cítiš. :) Hlavne ak si zvyknutý na diétne jedlá. Nakonic zistíš, že len si si dokonale podráždil tráviace ústrojenstvo. Črevná chrípka je teraz rozšírená ako múch na hnoji, tak si stále myslím, že to bude tá chrípka.
mirkoslavko
21.06.10,08:13
dobre, tak ja budem teda jest tu cistu ryzu, a ak to neprejde do stredy tak sa zacnem vozit po doktoroch, a vypytam sa ku gastroenterologovi ci ako sa to pise.ta dieta mi bude robit velke problemy,no budem ju musiet dodrzat.potom, ked sa to da do poriadku, ako mam zase nabiehavat na normalnu stravu?viem, ze hned zo zaciatku si asi nebudem grilovat hovadzie bifteky ale predsa, nejaky prechod tam musi byt, vsak?Ajtak si mi zatial velmi pomohla, aspon informaciami, takze zatial Ti velmi dakujem :)
Deganova
21.06.10,08:13
Ja by som doporučila kúpeľ žalúdka v harmančeku, už som tu spomínala, ale aby si sa dlho nehrabal - uvariť harmančekový čaj a vlažný vypiť a začať kúpeľ - 10 minút ležať na chrbte, 10 minút na pravom boku,10 na ľavom, 10 minút na bruchu a 10 minút znova na chrbte.Na upkokojenie čaj z medovky popíjať v priebehu dňa.Na hnačku dobre zaberá aj do litra minerálky slabo perlinej pridať lyžičku soli, 4 lyžicky cukru a šťavu z citróna, alebo pomaramča alebo grepu. Popíjať po dúškoch celý deň.
Žabinka
21.06.10,08:23
Tento nepríjemný zážitok ma postihol pred dvomi rokmi (s výnimkou ramena). Mala som hnačku a hrozné kŕče, už len keď som sa napila minerálky. Najprv som sa to pokúšala liečiť diétou, ale keď to nepomáhalo, manžel ma musel odviezť na chirurgiu, už som nevládala ani chodiť. Dostala som Nospu, a dáke lieky na hnačku, plus ma odporučili na infekčné, kde mi nezistili nič. Celý tento nepríjemný stav trval cca dva týždne, bolo mi zle stále, aj po vypití vody, čaju, nezlepšovalo sa to, až som musela ísť znovu na chirurgiu, lebo som už od vyčerpania organizmu skoro odpadávala. Dostala som infúziu, zrejme s pridaním silnejšieho lieku na hnačku, lebo potom sa stav začal rapídne upravovať.
Odporúčam nečakať a ísť na vyšetrenie.
mirkoslavko
21.06.10,08:30
ja mam tie krce od vcerajsieho vecera, tak neviem ako dlho ich este dokazem znasat. no dufam ze dnes k veceru pominu, normalne sa vyspim, a bude sa to zlepsovat. ved svojim sposobom sa to zlepsilo, hnacky som mal len v sobotu, vcera som bol ako balon, vcera vecer zacali krce, teraz ich stale citim no myslim ze su trosku slabsie, alebo som si na nich trochu zvykol. ak sa tento stav nebude zlepsovat tak urychlene zajdem k doktorke
buchač
21.06.10,08:37
Ja by som doporučila kúpeľ žalúdka v harmančeku, už som tu spomínala, ale aby si sa dlho nehrabal - uvariť harmančekový čaj a vlažný vypiť a začať kúpeľ - 10 minút ležať na chrbte, 10 minút na pravom boku,10 na ľavom, 10 minút na bruchu a 10 minút znova na chrbte.Na upkokojenie čaj z medovky popíjať v priebehu dňa.Na hnačku dobre zaberá aj do litra minerálky slabo perlinej pridať lyžičku soli, 4 lyžicky cukru a šťavu z citróna, alebo pomaramča alebo grepu. Popíjať po dúškoch celý deň.

Bez urážky ...;)

Ale na tie kúpele sa inak nedá ...šak ma trafí ...
Veď mirkoslavko sa pomaly pohnúť nevie a Ty mu kúpeľ radíš ....

Veď on nemá tieto problémy .... http://www.birdz.sk/forum/bolest-pocas-menstruacie/24014-tema.html....a myslím si , že ich ani nedostane v dohľadnej dobe...
mirkoslavko
21.06.10,08:41
to je pravda, lezanie mi robi problemy, takze dnes sa otestujem koprovym cajom , gastrocynesinom, paragrippom. ostava len dufam ze to zaberie co najskor, nebol by som rad ak by to bolo nieco vaznejsie ,lebo v podstate nieje z coho. ved som vynechal len veceru.
Deganova
21.06.10,08:44
Bez urážky ...;)

Ale na tie kúpele sa inak nedá ...šak ma trafí ...
Veď mirkoslavko sa pomaly pohnúť nevie a Ty mu kúpeľ radíš ....

Veď on nemá tieto problémy .... http://www.birdz.sk/forum/bolest-pocas-menstruacie/24014-tema.html....a myslím si , že ich ani nedostane v dohľadnej dobe...

Mám to overené práve na tieto stavy, viem čo je koliková bolesť čriev pri črevnej chrípke a dá sa to realizovať,veď mirkoslavko vie napísať na poradu, aj toto zvládne.Teraz sa zavodní minerálkou, tak ako som písala, je to vlastne infútia v pitnom stave a potom si dá kúpeľ.
buchač
21.06.10,08:57
Dobre teda ....

Celá téma je o ničom , o .....
Na druhej strane mirkoslavko spomenul , že má 21 rokov . Poznám to , prežili sme to , mám staršie dievky , tiež sa hneď v takýchto situáciách hneď vyplašili ...
Dostal názorov , poznatkov požehnane , už sa len podľa toho zariadiť ...

ALE

Môj osobný názor je jasný , spomenul som ho ...

Nech by mi radil hoc kto , čo a ako ...jednoznačne by som už dávno v špitáli bol .
Je jedno , či som z nejakej podhorskej dedinky alebo z Blavy , neriešil by som svoje stavy len nejakými čajíkmi a liekmi od magistry .

Ale inak ??? ...ja nič , veď každý je svojím spôsobom strojcom svojho osudu ...
armagedon74
21.06.10,09:29
Dobre teda ....

Celá téma je o ničom , o .....
Na druhej strane mirkoslavko spomenul , že má 21 rokov . Poznám to , prežili sme to , mám staršie dievky , tiež sa hneď v takýchto situáciách hneď vyplašili ...
Dostal názorov , poznatkov požehnane , už sa len podľa toho zariadiť ...

ALE

Môj osobný názor je jasný , spomenul som ho ...

Nech by mi radil hoc kto , čo a ako ...jednoznačne by som už dávno v špitáli bol .
Je jedno , či som z nejakej podhorskej dedinky alebo z Blavy , neriešil by som svoje stavy len nejakými čajíkmi a liekmi od magistry .

Ale inak ??? ...ja nič , veď každý je svojím spôsobom strojcom svojho osudu ...
V tomto dávam Buchacovi za pravdu, môže to byť maličkosť a môže to byť aj niečo závažnejšie. Pokiaľ kŕče pretrvávajú viac ako dva dni, tak jednoznačne by so neriskoval a navštívil lekára. Rady ktoré sú tu poskytnuté môžu zmierniť bolesti, ale to neznamená, že môžu aj trvalo pomôcť.
Xanti
21.06.10,09:32
Ale to obdobie 2 dní by som predlžila, nakoľko lekári sú zavalený prácou a aj oni povedia sledovať a ked sa to nezlepší, vtedy prísť.

Aspoň môj je taký, ale ja som neutekala s pichnutím do lekára. Až ked som vedela že sama si neporadím a nepomáhajú bežné ludové recepty.
mirkoslavko
21.06.10,09:36
krce mam nejakych 14-16hodin. mozem pouzit viaczrnne chlebicky ktore obsahuju psenicnu muku, cukor, drozdie, glukozovy sirup, rastlinny olej a tuk, emulgatory, jedlu sol, raznu muku?nic ine priatelka nenasla,v kosiciach to je vraj velmi caste ochorenie, lekarne maju malo tych liekov, ale usiel sa aj mne ten gatrocynesin a paragarippe.
mirkoslavko
21.06.10,09:58
tentokrat pre zmenu ma zacina boliet lavy ramenny klb, ja to vidim na sanitku este dnes
Xanti
21.06.10,10:04
tentokrat pre zmenu ma zacina boliet lavy ramenny klb, ja to vidim na sanitku este dnes
No len aby ťa nevysmiali.
Tu máš GAE ambulancie v KE http://www.zzz.sk/?page=hladaj&typ=gastroenterologicka&hladaj_mesto=Kosice skús si vybrať niektorú, zavolať aby TI poradili čo máš robiť.

Ešte niečo dodám, vždy sa divím ludom čo pri pichnutí dobehnú do lekára a dajú sa presondovať zhora zdola a v podstate im nič neni. Ja ked nemusím tak nenechám do seba nič pchať.
mirkoslavko
21.06.10,10:53
gastroenteorolog povedal nech sa dostavim na polikliniku, bohuzial to nieje mozne kedze nedokazem normalne chodit, sanitky su kade tade, ze najblizsie 2hodiny ku mne nedojde nikto, az potom mam volat akusi sluzbu kde pride aj osetrujuci lekar ku mne domov, ale to este hodku a pol musim cakat kym im zacne pracovna doba..ach, to slovensko je rozmanite
Xanti
21.06.10,10:57
A čo taxík?
mirkoslavko
21.06.10,10:58
tak to si radsej pockam
Oliwa
21.06.10,10:59
tentokrat pre zmenu ma zacina boliet lavy ramenny klb, ja to vidim na sanitku este dnes
Ak si profesionálny športovec, ako uvádzaš vo svojom profile, potom nerozumiem Tvojmu neprofesionálnemu prístupu k svojmu zdraviu. Rozhodne by som nečakala, čo sa bude diať ďalej - okamžite by som vyhľadala lekársku pomoc. Ak nie je v dosahu odvoz ani taxík, volila by som sanitku. Čaje by som zvolila ako doplnok, a nie riešenie takéhoto akútneho stavu. Nechcem Ťa strašiť, ale čo ak sa Ti napr. nebodaj zauzlili črevá alebo niečo podobné a Ty len čakáš, že to prejde... Alebo máš vo vnútri nejaký zápal, alebo Ti niečo prasklo... Uvedom si, že treba jednoznačne zistiť príčinu Tvojich subjektívnych problémov.Tak veľmi sa bojíš lekárov, že radšej budeš riskovať svoje zdravie? Porada Ti poradí a môže Ťa psychicky podržať, ale nik z nás nemá gastroskop, rontgnen, ultrazvuk či CT...
Vstaň a choď! A keďže máš problém vstať a sám ísť - tak neváhaj a zdvihni telefón... Keď sa vrátiš, ozvi sa nám!
buchač
21.06.10,11:04
gastroenteorolog povedal nech sa dostavim na polikliniku, bohuzial to nieje mozne kedze nedokazem normalne chodit, sanitky su kade tade, ze najblizsie 2hodiny ku mne nedojde nikto, az potom mam volat akusi sluzbu kde pride aj osetrujuci lekar ku mne domov, ale to este hodku a pol musim cakat kym im zacne pracovna doba..ach, to slovensko je rozmanite

...to nie je o tom , že Slovensko je rozmanité ....

Skôr by som začal niečo o neinformovanosti slovače ...v tomto prípade o Tvojej ...

Pracovná doba , o ktorej vravíš ?...veď ani nevieš , o čo ide !!!!

Jedná sa o to , že 16.00 sa ešte len ZAČÍNA pracovná doba na POHOTOVOSTI ...vtedy len príde službukonajúci personál po normálnej šichte / poväčšine / do "práce"...ďalšieho "zamestnania ", ktoré nemôže odmietnúť zo zákona ....

Ozaj , priprav si 2 € za ošetrenie na pohotovosti , pohotovosťou ....po 16.00 sa cvakáááááááá .....

Na záver ...
hnacky, zaludocne krce Dnes
04:15 AM
...už dávno si mohol v kľude byť , lieky by už dávno účinkovali....a nie vypisovať kade tade ....:confused:
Oliwa
21.06.10,11:07
Kým som dopísala, vidím, že si sa konečne k niečomu odhodlal a konal. Dávam Ti bod za "užitočné". Nežiješ snáď na samote - nie je nablízku nejaký ochotný sused či kolega-športovec, alebo nemôžeš zavolať svojmu športovému lekárovi, ak ho máš? Keby si napr. krvácal, nebudeš predsa čakať hodinu a pol, kým vykrvácaš. Skús volať 112.
Keď vidím v rovnomennej tel. relácii, ako si rómske mamičky zavolajú 112, lebo sa "nemajú ako dostať do pôrodnice", hoci bolesti ešte nemajú - a sanitka im slúži ako taxík - ide ma rozhodiť.
buchač
21.06.10,11:10
gastroenteorolog povedal nech sa dostavim na polikliniku, bohuzial to nieje mozne kedze nedokazem normalne chodit, sanitky su kade tade, ze najblizsie 2hodiny ku mne nedojde nikto, az potom mam volat akusi sluzbu kde pride aj osetrujuci lekar ku mne domov, ale to este hodku a pol musim cakat kym im zacne pracovna doba..ach, to slovensko je rozmanite


A čo taxík?


tak to si radsej pockam
...a toto už fakt nemá chybu ....ty nie si silno http://www.celysvet.cz/skin/smile/s5908.gif , ale bohovo presne ....
Oliwa
21.06.10,11:22
krce mam nejakych 14-16hodin. mozem pouzit viaczrnne chlebicky ktore obsahuju psenicnu muku, cukor, drozdie, glukozovy sirup, rastlinny olej a tuk, emulgatory, jedlu sol, raznu muku?nic ine priatelka nenasla,v kosiciach to je vraj velmi caste ochorenie, lekarne maju malo tych liekov, ale usiel sa aj mne ten gatrocynesin a paragarippe.
Chlapče, chlapče, to nemyslíš vážne! To "v calych Košicoch" nepoznáš nikoho, kto by Ťa k tomu lekárovi doviezol - hoc aj na fúriku? Garantujem Ti, že horšie by Ti asi nebolo. A čo tá priateľka - tá tiež žije vo vzduchoprázdne, že nikoho nepozná, nemáte rodičov, známych, priateľov...?

P.S. Nič v zlom, ale dúfam, že si z nás nestrieľaš, keď si to začal písať ráno o 4:15... No nechce sa mi veriť, že by niekto dokázal v stave, aký opisuješ, takto konať - či skôr nekonať...
mirkoslavko
21.06.10,14:10
dostal som nospu, nerobim si srandu,len okolnosti boli katastrofalne, jej rodicia mimo republiky, moji tiez, vodicsky nevlastnim, musim s tym na sono, a dostal som nejake lieky, len to neviem precitat. mal som takisto zvyseny tlak, povedal ze to nic nieje, ale ze to mozu byt aj zlcove kamene, no z coho, to neviem.
mirkoslavko
21.06.10,14:15
mimochodom, ked som volal na 112tku , tak ziadna sanitka nebola k dispozicii, rozvazali dializu, ci co mi to povedali. takze radsej som si pockal na to kym pride doktor ku mne, bolo to v celku rychle, netrvalo im to ani hodinu. cakam kym mi zaberie ta injekcia, a kludne si budem moct lahnut, a trochu pospat. len dufam ze to nebudu zlcove kamene, no zajtra sa uvidi. dufam ze z najhorsieho som von. vdaka za rady ;)
Bionda
21.06.10,15:10
ešte dve otázočky- teploty zvýšené alebo horúčky (môže byť aj prejav dehydratácie - odvodnenia) ale aj iného problému a druhá otázočka ako je to s peristaltikou čriev? Stačí ak by si dal niekto ucho na tvoje brucho!
Určite by som tiež radila zatiaľ piť , ale po troche a často ... nuž prajem , tiež aby to bola len tá chrípka a nie napr. Salmonela ;)
buchač
21.06.10,16:55
Po prečítaní tohoto sa pýtam ...

Kedy sa prejavili prvé príznaky ?
Presne !!!
Len tak mierne dedukujem , že sa to objavilo minimálne v piatok ...možno už vo štvrtok ...

Odpovede sú v texte , viem že nebudú príjemné , ale zamysli sa / ak bolesti dovolia .../ a čítaj ...

P.S.:
Diagnóza na diaľku / moja /
- ak je to pravé rameno , tak by sa mohlo jednať o záchvat pankreasu , kolika je to perfektná ...
- ak ľavé , žlčníkový záchvat ?????


dostal som nospu, nerobim si srandu,len okolnosti boli katastrofalne, jej rodicia mimo republiky, moji tiez, vodicsky nevlastnim, musim s tym na sono, a dostal som nejake lieky, len to neviem precitat. mal som takisto zvyseny tlak, povedal ze to nic nieje, ale ze to mozu byt aj zlcove kamene, no z coho, to neviem.


mimochodom, ked som volal na 112tku , tak ziadna sanitka nebola k dispozicii, rozvazali dializu, ci co mi to povedali. takze radsej som si pockal na to kym pride doktor ku mne, bolo to v celku rychle, netrvalo im to ani hodinu. cakam kym mi zaberie ta injekcia, a kludne si budem moct lahnut, a trochu pospat. len dufam ze to nebudu zlcove kamene, no zajtra sa uvidi. dufam ze z najhorsieho som von. vdaka za rady ;)

Inak , fakt nechcem byť za múdreho ...to zdôrazňujem !!!!!!!!!!!!!!!!

Ale NOSPA to len potvrdzuje ...

Rýchly prehľad o lieku

Použitie:
Kŕče hladkého svalstva v súvislosti s chorobami žlčníka a žlčníkových ciest, zápal žlčníka a žlčových ciest často spojený so žlčovými kameňmi, zápal tkaniva okolo žlčníka, zápal žlčovodov, zápal Vaterskej papily. Kŕče hladkého svalstva močového traktu: výskyt obličkových a močových kameňov, zápal obličkovej panvičky, zápal močového mechúra, bolestivé nutkanie na stolicu a moč.

Ale , čo sa týka žlníkového a pankreasového záchvatu , tak mal som možnosť oboje si zažiť ...preto som aj tak dedukoval ...a aj reagoval ...
No čo už , mladý si odskúšal bolesť v reálnom čase , bude hádam pre budúcnosť múdrejší ????
bikam
22.06.10,05:16
Podľa mňa je to črevná chrípka, v mojom okolí ju má teraz takmer každý - s viac alebo menej podobnými príznakmi. Tie ďalšie komplikácie však môžu byť už aj prejavom "žlčníka, pankrasu, vysokého krvného tlaku, atď." a všetkého, čo tu spomínate - s tým všetkým som sa za posledný mesiac v mojom okolí stretla - ale začiatok bol vždy črevná chrípka.
A ešte k tomu ramenu - môjho syna najprv začalo bolieť koleno, hoci pred tým s ním žiadny problém nemal, na to prišli horúčky a spomínané žalúdočné ťažkosti.
Bionda
22.06.10,06:48
tie hnačky som ja pri pankrease vôbec nemala a vtedy sa nedá nič zjesť- je predsa úplná hladovka a teploty sú vysoké a skôr "grganie" .... pankreas to nebude- to by naozaj do brucha nič nedal!;)