tulila
21.06.10,10:13
Chcela by som poprosiť o radu. nakupujeme tovar od českej firmy ,ktora ma pridelene IČDPH na Slovensku takže mńam fakturuje s DPH čo si mi uplatnime DPH na vstupe.
OTAZKA
1. ak im mesačne fakturujem bonus za odobratý tovar tak bez DPH aj ked maju pridelene ICDPH. a podlieho to samozdaneniu??
2. A ked im fakturujeme vzorky čo je tovar tak tiež bez DPH aj ked maju pridelene ICDPH??

Dakujem za pomoc
Zoltán Kovács
21.06.10,08:22
Chcela by som poprosiť o radu. nakupujeme tovar od českej firmy ,ktora ma pridelene IČDPH na Slovensku takže mńam fakturuje s DPH čo si mi uplatnime DPH na vstupe.
OTAZKA
1. ak im mesačne fakturujem bonus za odobratý tovar tak bez DPH aj ked maju pridelene ICDPH. a podlieho to samozdaneniu??
2. A ked im fakturujeme vzorky čo je tovar tak tiež bez DPH aj ked maju pridelene ICDPH??

Dakujem za pomoc


Ad 1) Ak to fakturuješ na ich slovenské IČ DPH, tak môže byť aj bez DPH. Nejde o samozdanenie.
Ad 2) Ak to fakturuješ na slovenské IČ DPH tak s daňou.
tulila
21.06.10,08:30
dakujem , pišeš može byť aj bez dph??? može byť aj s DPH ?? a ked to nepodlieha samozdaneniu nejde to ani do suhrnného výkazu??
Zoltán Kovács
21.06.10,08:35
dakujem , pišeš može byť aj bez dph??? može byť aj s DPH ?? a ked to nepodlieha samozdaneniu nejde to ani do suhrnného výkazu??

Môže byť, ale nemusí. Je to na dohode oboch strán. Nie je to samozdanenie, a ani do súhrnu to nejde. Pozri si § 25 ods. 6 zákona o DPH.

Toto všetko samozrejme platí iba v prípade, že sa fakturuje na slovenské IČ DPH.
tulila
21.06.10,09:38
Ja ale nevystavujem dobropis ,ale fakturu a vystavovala som ju s DPH z dovodu ,že česka firma mala pridelene IC DPH takže to je nespravne a musim podaťDDP. Dík
Zoltán Kovács
21.06.10,09:55
Ja ale nevystavujem dobropis ,ale fakturu a vystavovala som ju s DPH z dovodu ,že česka firma mala pridelene IC DPH takže to je nespravne a musim podaťDDP. Dík


Nerozumiem.....

Bežne účtujem klientom takéto "bonusové" faktúry za určitý obrat. Teda ide o zmenu ceny, bez potreby opravovať DPH, nakoľko je to na základe vzájomnej dohody. Nie je to dobropis na cenu.
tulila
21.06.10,10:42
a ked som to fakturovala s DPH pretože im je pridelené IČ DPH tak to je zle musim spraviť DDP??

Dík
Zoltán Kovács
21.06.10,14:03
a ked som to fakturovala s DPH pretože im je pridelené IČ DPH tak to je zle musim spraviť DDP??

Dík

Nie nemusíš. Prečítaj si ešte raz ten paragraf. Je to voľba, nie povinnosť.
Ak si fakturovala s DPH, tak odvedieš štátu daň.
tulila
21.06.10,17:10
dik za pomoc idem v stredu na DU tak si to preverim.

Ešte raz dík