vvega
21.06.10,10:34
Našla som síce podobnú tému, napriek tomu by som sa chcela spýtať takúto vec... Do požičovne svadobných šiat chcem kupovať svadobné šaty od súkromných osôb. /žena si kúpi šaty, vydá sa a sú jej už nepotrebné, tak to príde ponúknuť do salónu/. Ja by som však chcela mať nato doklad, preto by som vypísala kúpnu zmluvu + vpd. Šaty by stáli napr. 250 €. Zaujímalo by ma, čo následne musí robiť tá, čo mi to predala. Nemala by z toho platiť žiadnu daň, ide mi len o to, či to na ďalší rok musí uviesť do daňového priznania. Ďakujem
Zoltán Kovács
21.06.10,08:43
Nič nemusí robiť. Takýto príjem je od dane oslobodený. Pozri § 9 ods 1) písm. d) zákona o dani z príjmov.
vvega
21.06.10,08:53
Viem, to som si všimla, že je oslobodený, ale tiež som sa tuna niekde dočítala, že to musí zapísať do daňového priznania ako náhodilé príjmy. Čiže čo je natom pravdy? Lebo keď treba zapisovať kdesi čosi, tak mi nikto nebude chcieť predať nič na zmluvu.
Mária.K.
21.06.10,08:57
Viem, to som si všimla, že je oslobodený, ale tiež som sa tuna niekde dočítala, že to musí zapísať do daňového priznania ako náhodilé príjmy. Čiže čo je natom pravdy? Lebo keď treba zapisovať kdesi čosi, tak mi nikto nebude chcieť predať nič na zmluvu.
Do daňového priznania oslobodený príjem neuvádza. Osobe, ktorá vám svadobné šaty predá nevzniknú v tejto súvislosti žiadne daňové a odvodové povinnosti.
vvega
21.06.10,09:04
Výborne, toto som chcela počuť. A ešte posledná vec - do akej výšky môže súkromná osoba predávať svoje veci, aby jej nevznikali žiadne daňové povinnosti?
Zoltán Kovács
21.06.10,09:07
Do 100 tisíc v starej mene. (ak odvtedy nemenili hranicu)
vvega
21.06.10,09:39
Ďakujem Vám všetkým za ochotu a pomoc. ;););)