johnyskk
21.06.10,11:30
Dobry den potrebujem poradit kde mam na buduci rok podavat danove priznanie ked pracujem pre ceske, rakuske aj slovenske firmy spolupracujem v polnohospodarstve a sidlo firmy je na slovensku pre ceske firmy vistavujem faktury v KC a pre rakuske firmy v EURACH a faktura je v nemcine

A jak to je ked som zatial s fakturamy v pluse ale v kase zatial nic nemam lebo vetsinou ked nieco zarobim tak co mi zoztava ide na opravu aut, odvody, benzin, atd. Ako mam pokracovat aby som moc nemosel (iba nieco kvoli pod,uveru aby mi mohly schvalit) platit danove poplatky pri danovom priznani
promont maja
22.06.10,09:37
... máš to pestré ... ja osobne by som s tým išla za daňovým poradcom.
Zoltán Kovács
22.06.10,11:00
No keď je to na slovenskú živnosť, resp. s.r.o. tak DP si myslím, že sa podá v SR.....
promont maja
22.06.10,12:11
... ja už len dodám, že je potrebné mať vyriešené v týchto prípadoch nielen zdaňovanie celosvetových príjmov ( určenie daňového domicilu) ale aj novelu zákona o DPH platnú od 1. 1. 2010, ktorá sa týka služieb ako takých ... v týchto intenciách je dôležité vedieť o aké služby ide ( napr. obilie sa považuje za nehnuteľnosť pokiať je spojené so zemou ... ale keď sa ďalej spracováva, a nie je už spojené so zemou, tak sa z neho stáva hnuteľná vec ...), či existujú pre tento jeho druh služby nejaké limity v štátoch ES pre DPH, či nemá byť osobou identifikovanou pre DPH v týchto členských štátoch EÚ, či neexistuje prenos daňovej povinnosti DPH v súvislosti s fakturáciou pre slovenské firmy, nehovoriac o tom, že pravdepodobne ide o poskytovanie služieb samostatne hospodáriaceho roľníka ... atď. Takže opakujem, lepšie mať tieto veci odkonzultované ... pretože informácie zadávateľa tejto témy nie sú na posúdenie tejto skutočnosti postačujúce. A možno to bude napokon úplne jednoduché ale možno aj nie ... minimálne v súvislosti so súhrnným výkazom.