Danuulienka
21.06.10,17:04
Dobrý deň,
prosím o radu ako správne postupovať pri prefakturácii poštovného. Konkrétne sme firma, ktorá sa zaoberá predajom obuvi a sme platcami DPH. V prípade reklamácie obuvi odosielame reklamovanú obuv ZNALCOVI, ktorý nám vyhotový znalecký posudok, ktorý mi zaplatíme. Zároveň ho mi fakturujeme nášmu dodávateľovi, ktorý nám vzniknuté náklady preplatí. Taktiež mu zároveň fakturujeme aj poštovné, ktoré my zaplatíme na pošte, keď obuv zasielame ZNALCOVI na posúdenie. Keďže sme platcami DPH faktúru vystavíme s DPH, kde zároveň na faktúru napíšeme poštovné + DPH. Nejedná sa o vysoké sumy, ale dodávateľ nás upozornil, že toto poštovné, nakoľko tam nebola navýšena hodnota, je od DPH oslobodené a žiada od nás faktúru opraviť. Nie sme si však istí, či je tento postup správny.

Je správne vystaviť takto faktúru, kde bude poštovné od DPH oslobodené????
Tweety
21.06.10,15:09
Dobrý deň,
prosím o radu ako správne postupovať pri prefakturácii poštovného. Konkrétne sme firma, ktorá sa zaoberá predajom obuvi a sme platcami DPH. V prípade reklamácie obuvi odosielame reklamovanú obuv ZNALCOVI, ktorý nám vyhotový znalecký posudok, ktorý mi zaplatíme. Zároveň ho mi fakturujeme nášmu dodávateľovi, ktorý nám vzniknuté náklady preplatí. Taktiež mu zároveň fakturujeme aj poštovné, ktoré my zaplatíme na pošte, keď obuv zasielame ZNALCOVI na posúdenie. Keďže sme platcami DPH faktúru vystavíme s DPH, kde zároveň na faktúru napíšeme poštovné + DPH. Nejedná sa o vysoké sumy, ale dodávateľ nás upozornil, že toto poštovné, nakoľko tam nebola navýšena hodnota, je od DPH oslobodené a žiada od nás faktúru opraviť. Nie sme si však istí, či je tento postup správny.

Je správne vystaviť takto faktúru, kde bude poštovné od DPH oslobodené????
Nie, pre vás poštovné nie je od dph oslobodené, takže fakturujete správne.
Danuulienka
21.06.10,15:27
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď
dasulik11
22.06.10,05:02
Poštovné sa v tomto prípade berie ako navýšenie ceny tovaru a fakturuje sa s DPH. Bez DPH fakturuje iba osoba oprávnená podľa zákona vykonávať poštové služby.
Danuulienka
22.06.10,15:28
Ďakujem, takto sme to aj mi chápali, len to ešte správne doriešiť s dodávateľom, nakoľko si aj tak myslím, že oni vôbec neboli týmto ani nijak ukrátený, však navýšené DPH si mali možnosť od štátu žiadať v vrátiť. Ďakujem
12janci12
24.06.10,18:19
dodávateľ sa mýli, fakturujete správne.