panter10
21.06.10,20:19
Dobrý deň. Moja dcéra bola podvedená a v predajni vydala peniaze cudziemu človeku, ktorý sa tváril, že telefonuje s majiteľom a po telefonáte ju požiadal o preniaze na základe telefonického rozhovoru s majiteľom a ona ich vydala. Nakoľko má podpísanú hmotnú zodpovednosť, majiteľ žiada náhradu škody. Chcem sa opýtať, či to spadá do hmotnej zodpovednosti. A hlavne pred nedávnom firma zmenila miesto pôsobenie a pridala sortiment služieb ale hmotná zodpovednosť je platná na predchádzajúcu adresu predajne. Je vôbec uvedená hmozná zodpovednosť platná? Ako má v danej veci postupovať. Prípad bol oznámení na polícii.
buchač
21.06.10,18:34
Dobrý deň. Moja dcéra bola podvedená a v predajni vydala peniaze cudziemu človeku, ktorý sa tváril, že telefonuje s majiteľom a po telefonáte ju požiadal o preniaze na základe telefonického rozhovoru s majiteľom a ona ich vydala. Nakoľko má podpísanú hmotnú zodpovednosť, majiteľ žiada náhradu škody. Chcem sa opýtať, či to spadá do hmotnej zodpovednosti. A hlavne pred nedávnom firma zmenila miesto pôsobenie a pridala sortiment služieb ale hmotná zodpovednosť je platná na predchádzajúcu adresu predajne. Je vôbec uvedená hmozná zodpovednosť platná? Ako má v danej veci postupovať. Prípad bol oznámení na polícii.

Podľa mňa smola ...
Mala dávať pozor .
Nepoviem , keby ONA telefonovala s majiteľom predajne ...ale takto ? Holt doplatila , nie je prvá a ani určite posledná ...:confused:

Čo sa týka zmeny adresy predajne , nemyslím si teda , že by bohvie aký vplyv mala táto skutočnosť na hmotnú zodpovednosť ...
Svojho času sa zmenilo sídlo VSŽ / presťahovali sa do Blavy / , tiež sa zmluvy nemenili ...:rolleyes:

Či je platná , alebo nie ...tak to sa z tohoto zadania otázky nejak nedá jednoznačne .
Inak povedané , česky ..." co je psáno , to je dáno "...

A ako postupovať ...
- buď sa nejak dohodnúť s majiteľom ...aj to som už počul , ale záleží len na ňom ...
- alebo zaplatiť ...hm , smola ...
Melnick
21.06.10,19:11
Peniaze vydať nemala.Ten scenár je na vlas podobný tomu môjmu prípadu. Polícia spravidla nič nezistí. Viete čo povedala pri výsluchu na polícii moja uplakaná predavačka ?
Otázka: Ako vyzeral podozrivý ?
Odpoveď: Mal také pekné zuby, keď sa usmial.
Napriek tomu, že mu dala celodennú tržbu, som mala problém, aby som nevybuchla smiechom.
Bola som na polícii totiž s ňou. Po mesiaci nám oznámili, že páchateľa nechytili.

mimotemy paradox bol v tom, že keď som išla na mesiac a pol preč som jej dala pokyny vyvarovať sa práve podvodníkom tohto druhu. Jasne som jej povedala, že nie som nikomu nič dlžná a dodávatelia vzhľadom k mojej platobnej disciplíne mi všetci oddialili platby až do termínu, keď sa vrátim.Celý čas sa držala statočne a ja v deň môjho návratu som cupitala rovno na políciu.:mad:
Ale vzhľadom k tomu, že v rodine pracovala iba ona, tí čo ma poznajú vedia si domyslieť ako to dopadlo s vymáhaním peňazí od nej :o:o:o.....
Katy a R
21.06.10,19:40
...
Otázka: Ako vyzeral podozrivý ?
Odpoveď: Mal také pekné zuby, keď sa usmial.
.....

mimotemy...no podľa týchto indícií by neuspel ani Holmes, ba ani Poirot ....:D :D:D (nieto ešte naša polícia)

.. no a k téme ... bohužiaľ dostala poriadnu lekciu:mee::mee::mee:
Melnick
21.06.10,20:35
Vidíš Katka, to ma až dnes napadlo, prečo podvodníka nedolapili.:D:D:D
Hmmmm - málo indícií. :)