linner
22.06.10,04:55
Chceli by sme príbuznému kúpiť bicykel. Vyhovoval by i trekingový alebo cestný. Problém je v tom, že dotyčný má cca 110 kg a všetky bežné bicykle v obchode sú oficiálne stavané iba do 90 kg.
Problém je údajne najmä v nosnosti kolies a gúm, no istý známy nám tvrdil, že na to nie je stavaná ani zadná vidlica, ktorá je údajne najslabším článkom bicykla a pri preťažení sa zoslabuje a postupne otvára, čo vraj vie navodiť i veľmi nepríjemné situácie.
Ako na to? Poradíte nám, prosím,?
220870
22.06.10,03:01
Ukrajina ho unesie len neviem či to ešte predávajú.
veronikasad
22.06.10,04:52
Chceli by sme príbuznému kúpiť bicykel. Vyhovoval by i trekingový alebo cestný. Problém je v tom, že dotyčný má cca 110 kg a všetky bežné bicykle v obchode sú oficiálne stavané iba do 90 kg.
Problém je údajne najmä v nosnosti kolies a gúm, no istý známy nám tvrdil, že na to nie je stavaná ani zadná vidlica, ktorá je údajne najslabším článkom bicykla a pri preťažení sa zoslabuje a postupne otvára, čo vraj vie navodiť i veľmi nepríjemné situácie.
Ako na to? Poradíte nám, prosím,?
http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.dema-bicycles.com%2Findex.php%3Fpage%3Dcms%26id%3D4&rct=j&q=ak%C3%BD+bicykel+kupi%C5%A5+vy%C5%A1%C5%A1ia+hmo tnos%C5%A5+%C4%8Dloveka&ei=G08gTNWcBaeSOIa2wSE&usg=AFQjCNFAT4NeJGDeVscqG2qlSbas3U1NXw&sig2=9W2EhOBy8NqFS3cGgjpT7w
linner
22.06.10,12:49
http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.dema-bicycles.com%2Findex.php%3Fpage%3Dcms%26id%3D4&rct=j&q=ak%C3%BD+bicykel+kupi%C5%A5+vy%C5%A1%C5%A1ia+hmo tnos%C5%A5+%C4%8Dloveka&ei=G08gTNWcBaeSOIa2wSE&usg=AFQjCNFAT4NeJGDeVscqG2qlSbas3U1NXw&sig2=9W2EhOBy8NqFS3cGgjpT7w
Ďakujem za link na stránku s radami pre výber bicyklov. No ale aj podľa týchto, trošku inak postavených odporúčaní platí, že ak je hmotnosť samotného bicykla cca 12 až 15 kg, tak dotyčný prekročí prípustný limit pre maximálnu celkovú hmotnosť 120 kg, a to aj bez akejkoľvek ďalšej batožiny alebo tašky.
stanco007
22.06.10,18:39
Ja by som az tak nepozeral na vahu lebo 110kg nie je az tak vela aby to neuniesol bicykel. Otazka tu skor stoji aky bicykel??? Ked kupite bicykel za 100€, tak aj 40kg chalan ho do max mesiaca znici...
Ja mam 100kg, casto nosim aj nalozeny batoh a jazdim aj drsnejsie po terene a na bicykli to nie je ani vidiet. Kupil som Meridu zlacnenu zo 600€ na 400€ a som nadmieru spokojny. Ale ja mam horsky. Ked jemu chcete kupit cestny resp cross, tak mu musi v pohode kvalitnejsi vydrzat lebo na ceste urcite nebude tak namahany ako v terene... Je lepsie zainvestovat do kupi kvalitnejsieho bicykla ako po chvili kupovat novy alebo mat bicykel stale v oprave. Podla mna uz okolo 600€ su celkom slusne bicykle.
A okrem toho sa na bicykloch vozia aj tazsi ludia :D
linner
24.06.10,23:20
Ja by som az tak nepozeral na vahu lebo 110kg nie je az tak vela aby to neuniesol bicykel. Otazka tu skor stoji aky bicykel??? Ked kupite bicykel za 100€, tak aj 40kg chalan ho do max mesiaca znici...
Ja mam 100kg, casto nosim aj nalozeny batoh a jazdim aj drsnejsie po terene a na bicykli to nie je ani vidiet. Kupil som Meridu zlacnenu zo 600€ na 400€ a som nadmieru spokojny. Ale ja mam horsky. Ked jemu chcete kupit cestny resp cross, tak mu musi v pohode kvalitnejsi vydrzat lebo na ceste urcite nebude tak namahany ako v terene... Je lepsie zainvestovat do kupi kvalitnejsieho bicykla ako po chvili kupovat novy alebo mat bicykel stale v oprave. Podla mna uz okolo 600€ su celkom slusne bicykle.
A okrem toho sa na bicykloch vozia aj tazsi ludia :D
Pravdepodobne kvôli vyššej odolnosti tiež dáme prednosť horskému bicyklu, hoci jeho použitie v teréne nepredpokladáme - má slúžiť hlavne na dopravu do práce a po meste. Lenže pri kúpe na tieto účely nás práveže všetci pred drahšími modelmi veľmi dôrazne vystríhali, a to hlavne pre veľmi vysoké riziko krádeže a praktickú nepoistiteľnosť bicykla mimo uzamknutých domácich priestorov.
Flinstone
25.06.10,01:54
ak kolesá budú mať duralové ráfy nie plechové, myslím si že v pohode musia udržať aj vyššiu hmotnosť. Nebude vadiť ani kategória okolo 130-150€
PotPalo
25.06.10,17:31
ak kolesá budú mať duralové ráfy nie plechové, myslím si že v pohode musia udržať aj vyššiu hmotnosť. Nebude vadiť ani kategória okolo 130-150€

Na ráfoch moc nezáleží. Najslabším článkom celého bicykla je zadné ložisko a oska. Tiež mám lacný horský bicykel, a už som mal zadnú osku dva krát zlomenú (8 km šlapania peši domov:mee::mee::mee:), a ložisko je zodrané každé dva mesiace (vážim cca 95 kg a jazdím jak blázen:D). Dokonca som kúpil aj nové celé koleso, o tri mesiace ložisko znovu kaput. Teraz som tam naklepal ložiská zo starého práčkového motora, na stranu pod pastorky dve, na druhú stranu jedno, a zatiaľ držia:D.

Pokiaľ sa bude jazdiť na kratšiu vzdialenosť, tak najlepší bicykel ja starý skladací, značky ESKA. Na každej dedine je vidieť staré 100kg babky ako na nich vozia vrecia so zemiakmi, kukuricou a čo ja viem ešte s čím, údržba bicykla žiadna, a v pohode to ide, nepokazí sa, nezlomí. Tie boli teda poriadne kvalitné. Niekde som našiel originál návod na údržbu, tam som vyčítal, že zadný nosič má nosnosť maximálne 10 kg:confused:. Ľudia na ňom vozia bežne 30 kg a nič sa mu nestane.:D:D:D To dnes tie nové nevydržia ani toľko, na koľko sú určené.:mee:
jojom
25.06.10,18:05
Treba sa poradiť v obchode, ak ste sa už radili a nevedli pomôcť tak to boli mantáci, pretože také bycikle sa predávajú. Choď do iného obchodu a poraď sa tam.
Kamarát má jeden taký bike. On váži tiež asi 110 kg a v pohode jazdí na nom. A to ani nevypadá nejak extra ten bike.
http://bicykle.heureka.sk/poradna/ako-vybrat-bicykel/
linner
02.07.10,02:51
Treba sa poradiť v obchode, ak ste sa už radili a nevedli pomôcť tak to boli mantáci, pretože také bicykle sa predávajú. Choď do iného obchodu a poraď sa tam. Kamarát má jeden taký bike. On váži tiež asi 110 kg a v pohode jazdí na nom. A to ani nevypadá nejak extra ten bike.
http://bicykle.heureka.sk/poradna/ako-vybrat-bicykel/
Ďakujeme za radu i za link. Skúsili sme si to teda ešte vykonzultovať i v inom obchode. Výsledok - kúpa jednoduchšieho, no cenovo veľmi prijateľného trekkingového bicykla 28" zn. Kenzel, s duralovými ráfikmi, ktorý to zatiaľ statočne zvláda i s batožinou. Dúfajme, že to tak i zostane, a to ešte veľmi dlho... Navyše vo verzii s blatníkmi, svetlami, nosičom a pod. vyzerá i pomerne nenápadne, od čoho si sľubujeme, že nebude až tak veľmi priťahovať pozornosť zlodejov...
Zároveň ďakujeme i všetkým ostatným, ktorí nám svojimi príspevkami a poznámkami akokoľvek pomohli zorientovať sa v tejto problematike.
Ak by sa však i napriek všetkým tým radám a očakávaniam predsa len vyskytli i nejaké negatívne skúsenosti, budeme informovať...