kojtilka
22.06.10,06:44
Ahojte!!!!
Mám takú otázočku s ktorou si neviem pomôcť a aj na SP som dostala rozdielnu odpoveĎ.
Manžel bol od polky mája 2009 do začiatku mája 2010 živnostníkom.
V súčasnosti je na úrade práce. Na sociálnej poisťovni mi bola podaná info, že nemusí doložiť tlačivo o odvodoch do SP, lebo si prvý rok neplatil. Iná pani zo sociálnej poisťovne mi povedala, že pre istotu treba doniesť nejaké tlačivo. Tak neviem, :rolleyes:či má teda nejakú povinnosť do konca júna ohľadom sociálnej poisťovne alebo nemá, keďže si dobrovoľne prvý rok neplatil odvody do sociálnej poisťovne.
Ďakujem za radu
Prajem pekný deň
veronikasad
22.06.10,04:48
Ahojte!!!!
Mám takú otázočku s ktorou si neviem pomôcť a aj na SP som dostala rozdielnu odpoveĎ.
Manžel bol od polky mája 2009 do začiatku mája 2010 živnostníkom.
V súčasnosti je na úrade práce. Na sociálnej poisťovni mi bola podaná info, že nemusí doložiť tlačivo o odvodoch do SP, lebo si prvý rok neplatil. Iná pani zo sociálnej poisťovne mi povedala, že pre istotu treba doniesť nejaké tlačivo. Tak neviem, :rolleyes:či má teda nejakú povinnosť do konca júna ohľadom sociálnej poisťovne alebo nemá, keďže si dobrovoľne prvý rok neplatil odvody do sociálnej poisťovne.
Ďakujem za radu
Prajem pekný deň
Výpis z daňového priznania nepredkladá nie preto, že prvý rok neplatil odvody, ale preto, že k 1.7.2010 nemá aktívnu živnosť.

Napriek tomu by som ho tam zaniesla - spolu s dokladom o pozastavení, resp. zrušení živnosti, aby SP na teba za pár rokov nespomenula a bude žiadať splnenie oznamovacj povinnosti.
kojtilka
22.06.10,04:52
takže pre istotu odniesť.....