zk24
22.06.10,08:03
Ahojte,

zvazujem kupu PDA. Ak mate niekto, podelte sa o skusenosti, ake to ma vyhody, ake nevyhody, na co davat pozor, ake parametre by som nemala podliezat...

kazivost, vydrz, znacka, odolnost, vykonnost...

Dakujem.
Duchanito
22.06.10,06:14
na aku pracu ho planujes vyuzit, co od neho ocakavas, ak do prace s cim bude musiet vediet komunikovat, aka cenova relacia ?
zk24
22.06.10,06:17
No, hlavne na rychle poznamky, ma to mat wifi, office, teda predpokladam nejaky Windows OS, nema to mat telefon, navigacia je velke plus...

vyuzivanie hlavne na ten office, behanie za klientami a robenie si rychlych poznamok, tam kde nie je moc OK vytahovat notebook, a mobil je nepostacujuci a pero a papier mi silno evokuje skolu...

Dobry poznamkovac, kalendar, organizer, kalkulacka, office, wifi, gps...

cena? neodvazim sa tipovat.. ak sa vojdem do cca 300 euro tak som rada.
Stefan2005
22.06.10,06:18
na aku pracu ho planujes vyuzit, co od neho ocakavas, ak do prace s cim bude musiet vediet komunikovat, aka cenova relacia ?

Ak kúpiš, daj vedieť aký. Chcel som tiež PDA s GPS, WiFi, ovšem bez telefónu (niečo ako Asus 696, Mio P560) ale ich éra vraj už skončila. Teraz nastupujú MDA,...
zk24
22.06.10,06:20
Ak kúpiš, daj vedieť aký. Chcel som tiež PDA s GPS, WiFi, ovšem bez telefónu (niečo ako Asus 696, Mio P560) ale ich éra vraj už skončila. Teraz nastupujú MDA,...

Ano, presne mna oslovil Asus A696, alebo Asus MyPal A639: http://www.asus.cz/product.aspx?P_ID=FWcLHPtOcwtwrUus Len vyzera ze nema wifi... a su to vraj uz "zasarale" zalezitosti.. a je problem to vobec zohnat...

MDA? To je co.. idem googlit :D
Stefan2005
22.06.10,06:48
MDA? To je co..

MDA nová rada mobilných telefónov typu PDA :).
zk24
22.06.10,06:49
MDA nová rada mobilných telefónov typu PDA :).


Ja vyslovene nechcem aby to bol telefon.
Stefan2005
22.06.10,06:52
Ja vyslovene nechcem aby to bol telefon.

To bola aj moja podmienka. Žial, prešvihol som výpredaje v Alze, ...
Ceny posledných boli od 100 do 170 EUR...
zk24
22.06.10,06:57
To bola aj moja podmienka. Žial, prešvihol som výpredaje v Alze, ...
Ceny posledných boli od 100 do 170 EUR...


:( Vidim ze je problem to vobec zohnat... asi budem musiet aj ja robit kompromisy a nakoniec skoncim s niecim ako HTC... ale zatial skusam hladat ci nemaju niekde este klasicke PDA-cka.
Chobot
22.06.10,07:01
Ahojte,

zvazujem kupu PDA. Ak mate niekto, podelte sa o skusenosti, ake to ma vyhody, ake nevyhody, na co davat pozor, ake parametre by som nemala podliezat...

kazivost, vydrz, znacka, odolnost, vykonnost...

Dakujem.

Najprv si treba položiť otázku, či to vôbec potrebuješ. My sme to nafasovali v robote ako benefit a využil som to prakticky málo.

Kým som mal dátový paušál na mobile, tak som to využil sem tam na vyhľadanie nejakých vecí na internete v teréne (napr. dopr. spojenia, kontakty na nejaké firmy, pozretie e-mailu a pod., prípadne ako krátenie chvíľ pri čakaní napr. u lekára).

Potom sem tam na hry. Istý čas som ho využíval aj ako hudobný prehrávač, ale v porovnaní s iným MP3 prehrávačom je to príliš veľké (na mojom navyše je zlé ovládanie hlasitosti - nedá sa stíšiť - minimálna hlasitosť reve ako tur). Dobré to bolo na prehrávanie videoklipov, tie som na MP3-ke nedokázal - hoci dnešné MP4 aj to dokážu.

Ale office aplikácie som používal len zriedka - to PDA má malú obrazovku, kým prečítaš nejaký dokument, tak sa ho ponasúvaš poriadne. A zmenšiť si ho na celú obrazovku nemôžeš, to by si videla len samý mak.

Písať na PDA je nešikovné, nemá to klávesnicu. Núdzovo sa dá, ale to ťa po čase prestane baviť ťukať po jedno písmenku.

Aha - a ešte navigácia - tú som tam tiež mal (iGO2006). Ale keď som sa chcel dostať z centra Viedne tak kým sa načítala poloha zo satelitu, tak už som bol na výpadovke (trvalo to asi 5 minút).

Myslím, že PDA bol pokus o spojenie niektorých zariadení, ale sú dnes plne nahraditeľné netbookmi. Keby som sa rozhodoval, tak si určite miesto PDA kúpim netbook - má väčšiu obrazovku, klávesnicu a lepšiu pripojiteľnosť.

Preto zváž, či naozaj potrebuješ práve PDA, na aké účely a ak áno, tak nech má navigáciu (som presvedčený, že tie novšie sú už lepšie) a WiFi. Ale ak len chceš nejakú novú spotrebnú elektroniku a nevieš na aké účely, tak je to škoda investovať.
zk24
22.06.10,07:11
Preto zváž, či naozaj potrebuješ práve PDA, na aké účely a ak áno, tak nech má navigáciu (som presvedčený, že tie novšie sú už lepšie) a WiFi. Ale ak len chceš nejakú novú spotrebnú elektroniku a nevieš na aké účely, tak je to škoda investovať.

Neboj, keby som nevedela co s peniazmi, tak urcite viem co s peniazmi :D
Chcem to na pracu, ani hudba, ani hry.. na to nemam cas... beham za klientmi, niekedy sa len tak narychlo niekde stretnut, po uradoch robit poznamky, a podobne... povodne som zvazovala iba nejaky elektronicky diar, nieco kam mozem rychlo pisat, trebars aj pisanym pismom, a nech to mozem ukladat...
Povodny zamer bol ten diar, pripomienkovac, kalendar, poznamkovac... co sice vsetko najdem v mobile ale strasne neprehladne... mam aj 13" notebook, ale narychlo to nosit so sebou a vytahovat niekde a rozkladat a cakat kym nastartuje, to vie byt niekedy ostara.. a takisto vydrz notebooku je cca 3h.

ja si necham poradit. ak mi poviete, ze to je nevyuzitelne, budem zvazovat nieco ine.

teraz vytahujem vzdy v poistovni, na danovom, pero a papier a robim si poznamky na papierik, a doma vzdy prepisujem do notebooku alebo ukladam papieriky a mam ich po vsetkych vackoch :D
Stefan2005
22.06.10,07:23
... Keby som sa rozhodoval, tak si určite miesto PDA kúpim netbook - má väčšiu obrazovku, klávesnicu a lepšiu pripojiteľnosť.
...

Súhlasím.

Teraz zvažujem aj alternatívu netbook + GPS USB Receiver. Má niekto praktickú skúsenosť ako funguje takáto kombinácia?
Flinstone
22.06.10,09:13
ja mam HTC. Je to so zabudovanou vysúvateľnou klávesnicou, telefónom, navigačným... ale na prácu to veľmi nieje... Na klávesnici sa dá písať len dvomi palcami. Viac sa mi páčil netbook Eeepc či už 7" alebo 9" displayom. Je to trošku väčšie a dá sa pohodlne písať aj prstokladom.
zk24
14.07.10,11:46
Ak kúpiš, daj vedieť aký. Chcel som tiež PDA s GPS, WiFi, ovšem bez telefónu (niečo ako Asus 696, Mio P560) ale ich éra vraj už skončila. Teraz nastupujú MDA,...


Tak kupila som si PDA HP IPAQ 114, z druhej ruky za 88 eur. Som s tym maximalne spokojna a plne to splnilo moje ocakavania. Som rada ze som nevybrala nic nove za 300 eur. GPS to nema, ale ma to wifi a vsetko co potrebujem, byt stale online a elektronicky diar v jednom.

Neviem ake to ma hry, neviem ake to ma prehravace hudby ci videa. To som ain nepozerala... ma to pekny kalendar, poznamkovac, a podobne.... a ziadne startovnie SW. tuknem a je zapnuty.
domenico.office
14.07.10,18:51
Tak kupila som si PDA HP IPAQ 114, z druhej ruky za 88 eur. Som s tym maximalne spokojna a plne to splnilo moje ocakavania. Som rada ze som nevybrala nic nove za 300 eur. GPS to nema, ale ma to wifi a vsetko co potrebujem, byt stale online a elektronicky diar v jednom.

Neviem ake to ma hry, neviem ake to ma prehravace hudby ci videa. To som ain nepozerala... ma to pekny kalendar, poznamkovac, a podobne.... a ziadne startovnie SW. tuknem a je zapnuty.

Verím, že ti bude slúžiť k spokojnosti, moja skúsenosť: Windows mobile nikdy, možno už verzia 6.5 je spoľahlivejšia, ale 6.1 v spojení Samsung omnia je nešťastná kombinácia. Presedlal som na HTC a Android, dva mesiace bez vynúteného reštartu, rýchly skin HTC Sense, spústa aplikácii zadara...
domenico.office
14.07.10,19:20
Tak kupila som si PDA HP IPAQ 114, z druhej ruky za 88 eur. Som s tym maximalne spokojna a plne to splnilo moje ocakavania. Som rada ze som nevybrala nic nove za 300 eur. GPS to nema, ale ma to wifi a vsetko co potrebujem, byt stale online a elektronicky diar v jednom.

Neviem ake to ma hry, neviem ake to ma prehravace hudby ci videa. To som ain nepozerala... ma to pekny kalendar, poznamkovac, a podobne.... a ziadne startovnie SW. tuknem a je zapnuty.

Ak ťa budú zaujímať rôzne aplikácie, sleduj: http://www.palmserver.cz/index.php, je tam toho spústa, spolu s odkazmi na download, fórum, obrázky videá.....
dalid
15.07.10,09:47
domenico.office - to si mal Omniu prvej generacie? S tymi boli problemy podla info z roznych for... cast problemov sa dala vyriesit fleshnutim llite Romiek (samozrejme ze neoficialnych.. :( ).
Momentalne mam Omniu2 - WM6.5. Oproti 6.1. vyrazne stabilnejsie, ale dokonale to samozrejme nie je (asi ako vsetko od Microsoftu..). Ale opat - ROMiek je na nete dostatok, uz iba si vybratu tu pravu....
domenico.office
15.07.10,10:10
domenico.office - to si mal Omniu prvej generacie? S tymi boli problemy podla info z roznych for... cast problemov sa dala vyriesit fleshnutim llite Romiek (samozrejme ze neoficialnych.. :( ).
Momentalne mam Omniu2 - WM6.5. Oproti 6.1. vyrazne stabilnejsie, ale dokonale to samozrejme nie je (asi ako vsetko od Microsoftu..). Ale opat - ROMiek je na nete dostatok, uz iba si vybratu tu pravu....

Presne tak, ako píšeš, mal som tú prvú.... viem, že už teraz je to stabilnejšie, ale už ma nik neprehovorí na WM..... Mám skúsenosť s Androidom a nemenil by som za nič na svete. Omnia bola dva krát na reklamácii, ak by som tam dal inú romku, zrejme by som prišiel o záruku. Takže takú cestu som nevolil..... V niektorých aplikáciach bez stylusu nič neurobíš a kopec rôznych a iných prekážok (wifi, synchronizácia), ktroré ma raz a navždy odhovorili od onoho operačného systému.
dalid
16.07.10,09:04
Aspon viem na koho sa obratit, ked budem menit PDA.. Android v tejto faze vyvoja som nechcel, najme kvoli potreba synchronizacie s MS Exchange serverom. Aj ked tusim Eclair uz ma synchronizaciu vyriesenu.. (Mozes mi to potvrdit?).
Wifi a WM - ano, su problemy.. Na druhej strane stary WM bol vyvijany aku business OS. A teda sa predpoklada ze uzivatel bude mat aj nejaky datovy pausal, lebo je smiesne chodit po cudzom meste a hladat free wifi siete aby som si zosynchronizoval pracovme maily.
Stylus - vec zvyku, ale nauzaj to nie kazdemu vyhovuje...
Inu ROM-ku mohol si kludne dat, ale aby ti reklamaciu uznali, tak to musi byt oficialna verzia.. Vela ludi to robi tak, ze pouziva ROM aka im vyhovuje a v pripade reklamacie nahra oficialnu verziu..
V kazdom pripade ma novy Windows Phone 7 moc neoslovuje (velmi smrdi po jablkach.... :( ), takze az mi Omnia pojde do kremikoveho neba, volba bude jasna - smer ANDROID :)