Ajven
22.06.10,08:04
Dobry den,

chcem sa opytat, ci ma niekto skusenost s realizaciou rozsirenia bytoveho priestoru o loggiu. V mojom pripade sa jedna o 1-izb byt v BA na zvysenom prizemi, ktory ma pristup do predzahradky. Nie je problem zateplit moju loggiu zo spodu (kedze je byt na vyvysenom prizemi).

Ake doklady na realizaciu takejto upravy potrebujem?

predpokladam ze suhlas spravcu, kedze sa bude menit vonkajsi vzhlad bytoveho domu
staticky posudok, kedze sa bude rezat obvodova stena (panel)
vyjadrenie stavebneho uradu
je potrebne vypracovanie projektu, kedze sa bude musiet posunut aj radiator, ktory je aktualne v kuchyni pod oknom ?
???

Ak uz ma niekto realnu skusenost s takouto upravou, tak by ma zaujimali celkove naklady na zamurovanie/zateplenie posunuteho obvodoveho plasta aj s pracou? Poznate niekto firmu, ktora by to vedela zrealizovat?

Dakujem za odpovede,
verkaz
22.06.10,10:19
Keďže sa jedná o zmenu vzhladu domu, nestačí len ohlasovacia povinnosť ale musí byť stavebné povolenie. V prvom rade potrebuješ súhlas vlastníkov bytov. Bude to aj zmena oproti pôvodnému projektu.
Firiem je veľa stačí zadať dotaz na internet a budeš mať na výber. Len si daj pozor na referencie, či to už firma robila a ako.
Najlepšie ti ale k tvojmu zámeru poradia priamo na stavebnom úrade.