slonicka6090
22.06.10,10:08
ahojte poraďáci, dnes ma poriadne naštvala poisťovňa Uniqa.ide o toto, pred 2 týždňami som nahlásila poistnú udalosť, poškodenie čelného skla po náraze kameňom. šofér, ktorý to spôsobil mi dal svoje udaje, takže sme to nahlásili.poisťovňa povedala, aby som si dala sklo opraviť a doniesla faktúru na preplatenie.na obhliadke mi dal likvidátor do zápisu preplatiť na základe faktúry.tak som šla do servisu, vymenili sklo, ja som zaplatila a odniesla faktúru.dnes mi došla platba z poisťovne,avšak preplatená suma bola o 50 € nižšia ako suma na faktúre.môže to byť znížené o amortizáciu z dôvodu veku auta?a mala na to poisťovňa nárok?nemala preplatiť celú škodu, ak to išlo z poistky toho, kto škodu spôsobil? ďakujem za vaše reakcie
Chobot
22.06.10,09:54
ahojte poraďáci, dnes ma poriadne naštvala poisťovňa Uniqa.ide o toto, pred 2 týždňami som nahlásila poistnú udalosť, poškodenie čelného skla po náraze kameňom. šofér, ktorý to spôsobil mi dal svoje udaje, takže sme to nahlásili.poisťovňa povedala, aby som si dala sklo opraviť a doniesla faktúru na preplatenie.na obhliadke mi dal likvidátor do zápisu preplatiť na základe faktúry.tak som šla do servisu, vymenili sklo, ja som zaplatila a odniesla faktúru.dnes mi došla platba z poisťovne,avšak preplatená suma bola o 50 € nižšia ako suma na faktúre.môže to byť znížené o amortizáciu z dôvodu veku auta?a mala na to poisťovňa nárok?nemala preplatiť celú škodu, ak to išlo z poistky toho, kto škodu spôsobil? ďakujem za vaše reakcie

Preplatenie škody išlo z PZP vinníka. V prípade úhrady škody z PZP sa materiál amortizujue, tzn., že sa odpočíta jeho opotrebenie.

Ty si miesto rozbitého starého skla dostala fungl nové čelné sklo. Rozdiel medzi hodnotou tvojho (nerozbitého) starého skla a novým sklom je to, čo poisťovňa odpočítala. Ak to bolo len 50 EUR, tak to ešte buď rada - nepíšeš, koľko bola celková faktúra, ale mohli aj viac odpočítať.

Jedine keby si škodu dala uhradiť z havarijnej poistky, ktorú by si mala na novú cenu vozidla, vtedy by ti uhradili plnú škodu.
zltalienka
22.06.10,09:59
Jedine keby si škodu dala uhradiť z havarijnej poistky, ktorú by si mala na novú cenu vozidla, vtedy by ti uhradili plnú škodu.

a tiez keby bola ta havarijna poistka bez spoluucasti.
bucino
23.06.10,05:20
a záleží aj od toho, že pri obhliadke skla likvidátor skúma poškodenie skla a ak je poškodené na viacerých miestach tak sa za každé poškodenie kráti plnenie o 10%. Sú to také poškodenia, ktoré bežný občan ani nepovažuje za dôležité ale likvidátor ich tam nájde " od maličkých skaliek čo odletia od áut".Neviem aká suma bola na faktúre ale odpočítanie 50 eur je naozaj zanedbateľná suma.