selena
09.08.04,10:33
Ak som sa dnes stala platcom DPH, za aké obdobie /pozadu/ si môžem dať došlé fa a bločky ako vstup?
McMarti
09.08.04,10:50
Ak som sa dnes stala platcom DPH, za aké obdobie /pozadu/ si môžem dať došlé fa a bločky ako vstup?

Odpočítať si možeš z nakupeneho majetku do 1 roka a z materialu ktorý máš na sklade
Luckasari
09.08.04,11:14
Mc Marti, musim ta opravit, ten jeden rok bol podla stareho zakona, podla noveho zakona nie je lehota ustanovena §55 ods. 1:

Osoba, ktora sa stala platitelom, moze odpocitat dan viazucu sa k majetku, ktory nadobudla pred dnom, ked sa stala platitelom.
selena: t.j. majetok a zasoby, ktore su ku dnu registracie na stave, na sklade, z tych si mozes odpocitat DPH - musia byt samozrejme pouzivane na podnikanie, ako majetok, tak aj zasoby
MIma
09.08.04,11:15
Ja mám informáciu, že v novom (po 1.5.04) zákone o DPH sa hranica 12 mesiacov zrušila. (§ 55 ods.1 - Osoba, ktorá sa stala platiteľom, môže odpočítať daň viažucu sa k majetku, ktorý nadobudla pre dňom, kedy sa stala platiteľom.)
McMarti
09.08.04,11:21
Už som si to okukla v zakone tej jeden rok bol vypustený :) dik za upozornenie, mam to teraz v pameti po novom