Richard
22.06.10,15:25
Pri zavedení nového hodnotenia som sľúbil nahradiť bývalé ocenenia novými pochvalami.
Dnes bol spustený nový systém pochvál. Každý môže získavať pochvaly za príspevky, máme hneď niekoľko typov pochvál:
Ďakujem, Dobrá rada atď.

Pochvaly sa zobrazujú a sčítavajú v profile člena. Je to zakomponované do systému odkazov, takže funguje aj možnosť odpovedať na pochvalu, prípadne ju odstrániť.

Používanie pochvál je myslím intuitívne, viac obrázky:

Link na udelenie pochvaly sa nachádza v príspevku v rámiku člena.

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=6&pictureid=11887

Po kliknutí sa zobrazia rôzne typy pochvál s možnosťou doplnenia aj textového odkazu.
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=6&pictureid=11888

Pochvaly sa zapisujú do odkazov v profile:
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=6&pictureid=11889
rodina1
22.06.10,13:31
Richard, vyzerá to tak, že "naše ponosy" začínajú byť vypočuté ;) Dúfame, že pomaly sa začneme "zelenať", poniektorým by však viac patrila farba červená. Ešte by bolo dobré opraviť spočítavanie bodov, pretože kalkulačka na tejto stránke je zrejme pokazená.:eek::mee:
Richard
22.06.10,13:37
Stačí si pozrieť čo som písal pri zavedení nového hodnotenia, pochvaly boli od začiatku v pláne... Takže sťažovanie som bral s rezervou, rovnako aj čo sa týka bodovania.

Ak by som to mohol spraviť skôr bol by som rád, ale všetko chce svoj čas...
rodina1
22.06.10,13:43
Stačí si pozrieť čo som písal pri zavedení nového hodnotenia, pochvaly boli od začiatku v pláne... Takže sťažovanie som bral s rezervou, rovnako aj čo sa týka bodovania.

Ak by som to mohol spraviť skôr bol by som rád, ale všetko chce svoj čas...
Richard, len taká malá poznámočka:
V starom hodnotení môj "komentár" k bodíku si mohla prečítať len "tá konkrétna" osoba. Takto si to v mojom profile môžu prečítať všetci zúčastnení. Trošku sa mi tu stráca moja anonymita. :mee:
lenkak
22.06.10,13:47
A bez textu - odkaz vypíše:
Nepodarilo sa ulozit pochvalu
lenkak
22.06.10,13:50
A ešte otázočka:

aký je rozdiel medzi užitočným a super radou, či dobre píšeš,
okrem toho,že užitočné sa pripočíta bod a nájde sa v nastaveniach,
super rada sa zobrazí v odkazoch
?
Richard
22.06.10,13:58
Richard, len taká malá poznámočka:
V starom hodnotení môj "komentár" k bodíku si mohla prečítať len "tá konkrétna" osoba. Takto si to v mojom profile môžu prečítať všetci zúčastnení. Trošku sa mi tu stráca moja anonymita. :mee:


Na tom že pochvala je verejná nie je nič zlé, skôr to považujem za dobré ak je verejná. Však nech aj ostatní vidia že ťa niekto pochválil ...

Navyše ak sa pozerám do profilov, tak síce ručne ale aj tak sa používali na "ďakujem" a podobne...

Na anonymnú komunikáciu sa dajú vždy použiť súkromné správy.
Richard
22.06.10,14:03
A ešte otázočka:

aký je rozdiel medzi užitočným a super radou, či dobre píšeš,
okrem toho,že užitočné sa pripočíta bod a nájde sa v nastaveniach,
super rada sa zobrazí v odkazoch
?

Hodnotenie príspevkov slúži na rozpoznanie dobrých a zlých, užitočných a neužitočných príspevkov/rád.

Pochvaly sú skôr odmenou a sú osobnejšie.
veronikasad
22.06.10,14:04
Richard, neuvažujete o "zablokovaní" užitočné napr. v poraďáckej kaviarni ? Ak majú body za obrázky alebo recepty rovnakú hodnotu na odbornej stránke o účtovníctvo a daniach (akou PORADA ešte stále je) - nezdá sa mi to spravodlivé...
lenkak
22.06.10,14:06
No u mňa sa stane, že poradí niekomu moja dobrá priateľka, dá dobrú radu, dám jej užitočné, pretože je to osobnejšia priateľka, dám jej aj super rada + odkaz do profilu, a ešte aj súhlasiť budem. Však nebudem vedieť, čo si mám z tých ponúk vybrať. :)
jozka56
22.06.10,14:45
Veď sa naučíme skĺbiť pochvaly s hodnotením:)
adi11
22.06.10,14:51
..mne sa to celkom paci, bude tu viacej zabavy a srandy..:)
Laco-monter
22.06.10,15:00
ešte pri tých pochvalách chýba jeden symbol

hlava a ruka kopirujuca povrch tej hlavy

to akože pochvala , aby aj menej chápaví pochopili, že je to pochvala.

Inak ja osobne sa čudujem týmto všelijakým výstrelkom.
adi11
22.06.10,15:08
Laco mas pravo na cudovanie...
Dav
22.06.10,16:18
Téééda, toto sa mi páči :)
Laco-monter
23.06.10,04:10
No u mňa sa stane, že poradí niekomu moja dobrá priateľka, dá dobrú radu, dám jej užitočné, pretože je to osobnejšia priateľka, dám jej aj super rada + odkaz do profilu, a ešte aj súhlasiť budem. Však nebudem vedieť, čo si mám z tých ponúk vybrať. :)

Asi tymto sposobom sa porada odchýĺuje od učelu pre ktorý bola založená.:o

A odchyľuje, a odchyĺuje a odchyĺuje....

Može sa aj premenovať na šteniatko, srdiečko,macík -POKEC.
Richard
23.06.10,06:47
Za dobrú radu patrí pochvala, takže to je v súlade s princípom tejto stránky.
Rovnako je dobré že sa pochvaly prenesú zo samotnej témy do profilov a nebudú ju zneprehľadňovať, prípadne vyjadrovať cez bodovanie.

Ak tu z toho nechcete mať pokec tak by mal hlavne začať každý od seba...
rodina1
23.06.10,07:04
Za dobrú radu patrí pochvala, takže to je v súlade s princípom tejto stránky.
Rovnako je dobré že sa pochvaly prenesú zo samotnej témy do profilov a nebudú ju zneprehľadňovať, prípadne vyjadrovať cez bodovanie.

Ak tu z toho nechcete mať pokec tak by mal hlavne začať každý od seba...
Richard, prosím ťa, ak by bolo možné, v profile upraviť prehľad získaných bodov. Teraz sa tam zobrazuje len posledných 10 udelených bodov, dobré by bolo zvýšiť to aspoň na 15 :---:confused: Čo ty na to?;)
sito
23.06.10,07:23
Richard, prosím ťa, ak by bolo možné, v profile upraviť prehľad získaných bodov. Teraz sa tam zobrazuje len posledných 10 udelených bodov, dobré by bolo zvýšiť to aspoň na 15 :---:confused: Čo ty na to?;)

Preliezol som celý profil. U mňa by stačilo aspoň aj tých desať s tým v ktorom príspevku, ako to bolo pred tým. ;)
janka67
23.06.10,12:00
Preliezol som celý profil. U mňa by stačilo aspoň aj tých desať s tým v ktorom príspevku, ako to bolo pred tým. ;)

Tých 10 v profile mojich nastaveniach je ako aj bolo. Ja som ich tam tiež dnes zrána nevidela...:)
JankaII
03.11.10,04:45
Richard, neuvažujete o "zablokovaní" užitočné napr. v poraďáckej kaviarni ? Ak majú body za obrázky alebo recepty rovnakú hodnotu na odbornej stránke o účtovníctvo a daniach (akou PORADA ešte stále je) - nezdá sa mi to spravodlivé...

mimotemySíce dostala veronikasad,,mimotémy",ale mňa by tiež zaujímalo načo mi je vyše 2000 bodov za pridávanie obrázkov do kaviarne...ešte keď dám dobrý recept..nepoviem:rolleyes:pomaly ,ale isto mi to začína pripadať ,ako preteky,kto získa viac bodov:eek: a ešte keď som kontaktovaná aj v ss prečo som nedala užitočné ,keď ona mi dala a keď jej nedám ,už ani ona mi dávať nebude:eek:....to je choré nie?..nebolo by od veci porozmýšľať nad zrušením bodovania v oddychových témach:confused:
Melnick
03.11.10,12:47
mimotemySíce dostala veronikasad,,mimotémy",ale mňa by tiež zaujímalo načo mi je vyše 2000 bodov za pridávanie obrázkov do kaviarne...ešte keď dám dobrý recept..nepoviem:rolleyes:pomaly ,ale isto mi to začína pripadať ,ako preteky,kto získa viac bodov:eek: a ešte keď som kontaktovaná aj v ss prečo som nedala užitočné ,keď ona mi dala a keď jej nedám ,už ani ona mi dávať nebude:eek:....to je choré nie?..nebolo by od veci porozmýšľať nad zrušením bodovania v oddychových témach:confused:
Toto je asi zlý sen. Hnevajte sa , nehnevajte - toto sa v minulosti na Porade "nenosilo".

A just nostalgická Poraďáčka.:---:---:---:---
sito
03.11.10,14:27
Prečo žobrať? A čo tak zaviesť burzu, bazár, výmena, predaj bodov. To tu tiež ešte nebolo. :) :D:D:D ;)
misomiso
03.11.10,20:09
A preco je pri volbe "super rada" zobrazeny zub? Ci je to meduza?
Lubaba
03.11.10,20:22
A preco je pri volbe "super rada" zobrazeny zub? Ci je to meduza?
nie to je zub múdrosti:---
Valcake
03.11.10,22:31
..a si cool ?...snehová vločka? či...nebodaj obrúsok?
Almena
04.11.10,06:33
Akú odmenu získa najusilovnejší člen pri dosiahnutí najväčšieho počtu pochvál?
Radšej sa ani neponáhľaj, lebo ešte jedna pochvala potom na teba bude čakať.

Pochvaly
(12)(3)(38)(7)(5)(4)(5)
alla66
04.11.10,10:23
Radšej sa ani neponáhľaj, lebo ešte jedna pochvala potom na teba bude čakať.

Pochvaly
(12)(3)(38)(7)(5)(4)(5)



O mňa sa nejedná:) .....koho pochvaly si vytiahol?:D


Viac mi prekáža, keď po zmazaní zostane v profile záznam:
meno člena ktorý zaslal pochvalu
Túto správy zmazal alla66 (http://www.porada.sk/member.php?u=30173).

Aktuálny stav v profile: 1331 odkazov na 134 strán s textom "Túto správy zmazal alla66 (http://www.porada.sk/member.php?u=30173)":confused::confused::confused:
Richard
04.11.10,16:01
Viac mi prekáža, keď po zmazaní zostane v profile záznam:
meno člena ktorý zaslal pochvalu
Túto správy zmazal alla66 (http://www.porada.sk/member.php?u=30173).

Aktuálny stav v profile: 1331 odkazov na 134 strán s textom "Túto správy zmazal alla66 (http://www.porada.sk/member.php?u=30173)":confused::confused::confused:


To vidíš len ty ;) osatní po zmazaní nevidia nič. Pri takýchto pochybnostiach sa je najlepšie najprv odhlásiť a skontrolovať ako to vidia ostatní.
alla66
04.11.10,16:05
Ja viem, že to vidím iba ja. Prekáža mi to v profile. Prepáč, sú to zbytočné záznamy, ktoré nie sú vôbec užitočné:)
Kedysi som založila tému,http://www.porada.sk/t147168-delete-messages.html žiaľ nebola vyslyšaná;)
terezamaria
04.11.10,16:14
To vidíš len ty ;) osatní po zmazaní nevidia nič. Pri takýchto pochybnostiach sa je najlepšie najprv odhlásiť a skontrolovať ako to vidia ostatní.
Richard vieme, že to vidíme len my. Ale je to veľmi nepríjemné sa pozerať na kopu strán ........zmazala terezamaria.......Naozaj sa to nedá, že by po zmazaní odkazu, pochvaly, obrázku tam nezostávala tá veta ....zmazala XYZ...?

Viem, že kopa poraďákov si chce urobiť " poriadok " na profile vymazaním odkazov a pod., ale nerobí to len z toho dôvodu,že tam ten záznam o zmazaní zostane a vlastne ten dotyčný poraďák, ktorý si uprace profil tam ten záznam o zmazaní vidí.:confused:
Richard
04.11.10,16:32
Tú tému si pozriem.

Ono predpoklad je taký že nebude každý druhý odkaz vymazaný a slúži to k tomu aby si človek dokázal aj spätne pozrieť čo tam bolo. Ak je občas niečo zmazané, tak to až tak nekole do očí. Ak je tam však more pomazaného, tak to fakt vyzerá špatne.

Ja tiež vidím všetky pomazané príspevky, témy, či už to je od členov, moderátorov alebo aj mňa. Tieto veci sa občas zídu.
Napríklad ak je niekto vylúčení za vulgárne reči a podobne, ktoré už nikto nevidí (a čuduje sa prečo bol dotyčný vylúčení, keď on tak milo píše).... Ale ja to vidím :)

Nie je problém skôr v tom že si tam ľudia píšu zbytočne veľa súkromných vecí? Pričom na to máme SSky?

Môžeme založiť anketu, ak sa nazbiera napríklad 100 ľudí, ktorým to vadí, tak to môžeme prestať zobrazovať (tú správu o vymazaní).
alla66
04.11.10,16:37
Tú tému si pozriem.

Ono predpoklad je taký že nebude každý druhý odkaz vymazaný a slúži to k tomu aby si človek dokázal aj spätne pozrieť čo tam bolo. Ak je občas niečo zmazané, tak to až tak nekole do očí. Ak je tam však more pomazaného, tak to fakt vyzerá špatne.

Ja tiež vidím všetky pomazané príspevky, témy, či už to je od členov, moderátorov alebo aj mňa. Tieto veci sa občas zídu.
Napríklad ak je niekto vylúčení za vulgárne reči a podobne, ktoré už nikto nevidí (a čuduje sa prečo bol dotyčný vylúčení, keď on tak milo píše).... Ale ja to vidím :)

Nie je problém skôr v tom že si tam ľudia píšu zbytočne veľa súkromných vecí? Pričom na to máme SSky?

Môžeme založiť anketu, ak sa nazbiera napríklad 100 ľudí, ktorým to vadí, tak to môžeme prestať zobrazovať (tú správu o vymazaní).

Možno Ty vidíš zmazané správy, ale mne je to na dve veci:)....buď sa dostanem k svojmu profilu, alebo k odosielateľovmu.......k obsahu zmazaných správ nemám pristup:)


Len prosím Ťa nedávaj hlasovať, pretože ani hlasovanie nie je korektné. kuk http://www.porada.sk/t150576-zviditelnenie-clenov-uzatvarajucich-temy.html
terezamaria
04.11.10,16:38
Môžeme založiť anketu, ak sa nazbiera napríklad 100 ľudí, ktorým to vadí, tak to môžeme prestať zobrazovať (tú správu o vymazaní).

Nemôžeš tú anketu prosím Ťa vypísať?

Veľmi veľa poraďákov by využilo tú možnosť, upratať si profil a nerobí to len z toho dôvodu, že ten odkaz je tam trebárs na celej strane viditeľný.
Zitulda
04.11.10,20:14
....hmmm dievčatá asi som aj mimo témy alebo nechápem :confused:
alla vraví, že nedávaj hlasovať atď a Terezamária prosí zadať anketu.
Dúfam, že nikoho nenazlostím mojou úvahou, či vyjadrením :rolleyes: :), ak áno, vopred sa ospravedlňujem ;) :D
Myslím si však jedno: že hlasovať za niečo, alebo vyjadriť sa v ankete je (podľa mna) to isté, iba v inom šate.
Ja som si ešte neupratovala v profile (okrem už nezobrazovania avataru)alebo pár zmazaní pre náhodne daného príspevku samej sebe si miesto niekoho iného, mne osobne to nevadí, že je tam napísané "príspevok zmazal"zitulda". Vadia mi iné veci, pre niekoho podstatné, (pre mňa určite nie), ale nikdy sa nedá každému vyhovieť a urobiť každého spokojným.
Je to ťažké a niekedy mnohé zmeny minú dobre mienený zámer a cieľ.
jozka56
04.11.10,20:47
Podľa mňa pochvalami admin spustil taký pokec o akom sa mu ani nesnívalo....a ss ostali iba vysoko utajené informácie alebo čo ja viem ešte čo...
Melnick
04.11.10,21:01
Presne si to vystihla Jožka . Mám kopu "užitočných" a všetky svietia na modro a nepripisujú sa mi nikde. No načo sú mi ? A vlastne, načo sú mi aj tie čo sa mi pripisujú, ja z toho veru osoh nemám, ten má niekto iný .Iba mám výčitky, že ani slušne nepoďakujem za udelené užitočné. Nemám častokrát čas a keď ho mám už sa zoznam oceňujúcich poriadne posunie.

Prosím, prosím, zrušte nič nevypovedajúce užitočné .:o:o:o

PS: za dobrú , ale podotýkam odbornú odpoveď stačí malilinké tlačítko "Ďakujem" a hotovo.
pepsikova
04.11.10,21:04
..a ja si rada nechám pozdravienky od mojej bandy a aj od iných , čo mi nakuknú do profilu a nechajú tam slovko-dve...a rada sa v nich prehrabujem a spomínam na cactusík, mpca, kýblik, rozumčok,otázku,tých, čo tu boli prv ako doma a fčuľ sú neviemkde.....tak...
...súhlasím s jožkou...
Richard
05.11.10,14:06
Poprosím na všetko čo je mimo tejto témy nebudem reagovať lebo už teraz sa v tom nedá orientovať nie aby som tomu ešte pridal...
Richard
05.11.10,14:46
Richard vieme, že to vidíme len my. Ale je to veľmi nepríjemné sa pozerať na kopu strán ........zmazala terezamaria.......Naozaj sa to nedá, že by po zmazaní odkazu, pochvaly, obrázku tam nezostávala tá veta ....zmazala XYZ...?

Viem, že kopa poraďákov si chce urobiť " poriadok " na profile vymazaním odkazov a pod., ale nerobí to len z toho dôvodu,že tam ten záznam o zmazaní zostane a vlastne ten dotyčný poraďák, ktorý si uprace profil tam ten záznam o zmazaní vidí.:confused:

Priznám sa že je tu kopec dôležitejších vecí, ktoré mi robia vrásky. Napríklad sa mi zdá dôležitejšie dať možnosť skryť odkazy pre neregistrovaných, doriešiť hodnotenia, vzhľad hlavnej stránky, dobré odčlenenie účtovníctva od ostatného...

To že sa zobrazuje správa o zmazaní... budem na to pamätať ale okamžité riešenie nesľubujem.