stanyko
22.06.10,18:12
Mam v plane nakupit jeden SW z krajiny mimo EU na svoju firmu (platca DPH). Pricom sa sw predava bez akejkolvek dane. Znamena to, ze musim odviest z faktury DPH? Lebo sa jedna o nie prilis drahy sw a preto uvazujem o moznosti nakupu ako FO nepodnikatel. Ako by sa to riesilo nasledne s DPH (FO nepodnikatel).

Dakujem
stanyko
24.06.10,10:23
nikto?? pls
KEJKA
24.06.10,14:11
FO - občan?
DPH neriešiš.
stanyko
25.06.10,09:18
FO - občan?
DPH neriešiš.

Ok, ale ak si to chcem uplatnit ako danovo uznatelny naklad a som napr. s.r.o. ?
Mária.K.
25.06.10,09:30
Ok, ale ak si to chcem uplatnit ako danovo uznatelny naklad a som napr. s.r.o. ?
Prečo potom uvažujete kúpiť softvér ako fyzická osoba - nepodnikateľ? Ak je s.r.o. platiteľ DPH, nákup softvéru treba samozdaniť (odviesť daň na výstupe a zároveň si uplatniť odpočet DPH) a je to v poriadku. Nehovoriac o tom, že ak softvér kúpite ako fyzická osoba-nepodnikateľ, mali by vám ho predať s DPH, ktorú si nebudete môcť odpočítať.
stanyko
01.07.10,11:47
Dakujem pekne za tuto informaciu.

Uvazujem o tom z dovodu vyhodnosti. Ci je lepsie nakupit bez samozdanenia ako FO, alebo samozdanit a potom uplatnit DPH ako PO.

"Nehovoriac o tom, že ak softvér kúpite ako fyzická osoba-nepodnikateľ, mali by vám ho predať s DPH, ktorú si nebudete môcť odpočítať."

Ano, avsak podla legislativy danej krajiny, je export oslobodeny od DPH (podla mojich informacii).

V kazdom pripade ste mi pomohli.
Dakujem.
evuš
09.11.10,09:38
Potrebujem usmerniť : Ako postupovať pri kúpe softvéru ? Úhrada kreditkou, následne softvér stiahnutý priamo z internetu, odberateľ je plátca DPH, nedostal však FA, má iba potvrdenie objednávky, kde je vyčíslená i DPH, jedná sa o softvér z tretích krajín...
Dať celú sumu aj s DPH ako náklad, alebo ?! Vďaka !