marecek123
22.06.10,17:58
ked predava niekto ako maloobchod tovar,ktory si kupi niekto na dalsi predaj,tak uz je tovar predmetom velkoobchodu ci nie?Mozte mi prosim vysvetlit ak ma niekto predmet zivnosti aj malo aj velkoobchod,aky je rozdiel v predavani.V com je pointa velkoobchodu?
tetrisss
22.06.10,16:16
jozka56
22.06.10,16:18
marecek123
22.06.10,17:27
no tieto poucky som si nasiel aj ja, len pointa mi unika.Napr.mam eshop a fungujem ako maloobchod.Iny prevadzkovatel eshopu chce ponuknut vyrobky ktore predavam ja,tak si ich odo mna kupi a preda v tom svojom eshope.Tak co to potom je?
tetrisss
22.06.10,17:29
Spekulant?
tetrisss
22.06.10,17:34
Nie, to bol len vtip, ked to takto funguje, musi mat on predsa tovar drahsi a to uz potom je len na zakaznikovi ci ma rozum, alebo nie, ale to uz ty neovplyvnis. Este donedavna v mojom sortimente fungovali ustredne velkosklady textilu, kde nakupovali vo velkom dalsi, ti potom predavali v mensom obchodom, ktorym to aj doviezli, pokial bola prirazka mala, tak sa dalo, hlavne, kto nemal moznost
sam si ist, ale potom to zacali prehanat a dnes uz o nikom takom neviem, ale to uz je na zakaznikovi, aby taketo medzisklady vylucili, ty bud rad, ze predas.
marecek123
22.06.10,17:47
vdaka za odpovede,ja eshop nemam,to som uviedol ako priklad.Takze rozdiel tam nevidim,kedze aj maloobchod moze ponuknut dalsim maloobchodom svoj tovar pokial je cena prijatelna.alebo mi stale nieco unika?Ide mi o to ,ze keby som aj mal malo aj velkoobchod aky je rozdiel v predavani tymto subjektom.Napr.ze dam lepsiu cenu pre ineho obchodnika,lebo kupi odo mna viac kusov?
jozka56
22.06.10,17:51
no tieto poucky som si nasiel aj ja, len pointa mi unika.Napr.mam eshop a fungujem ako maloobchod.Iny prevadzkovatel eshopu chce ponuknut vyrobky ktore predavam ja,tak si ich odo mna kupi a preda v tom svojom eshope.Tak co to potom je?
Podľa mňa ide o predaj výrobkov medzi dvoma maloobchodníkmi za výhodných cenových podmienok.
akina
22.06.10,18:02
ked predava niekto ako maloobchod tovar,ktory si kupi niekto na dalsi predaj,tak uz je tovar predmetom velkoobchodu ci nie?Mozte mi prosim vysvetlit ak ma niekto predmet zivnosti aj malo aj velkoobchod,aky je rozdiel v predavani.V com je pointa velkoobchodu?
Maloobchod je predaj priamemu spotrebiteľovi, veľkoobchod je predaj ďalšiemu podnikateľskému subjektu, ktorý môže tovar ponúkať na ďalší predaj, alebo ho použije pre vlastnú potrebu.
tetrisss
22.06.10,18:06
Kedysi to bolo striktne rozlisene, vo velkoobchode konecny zakaznik nemohol nakupit, ani to dnes uz neplati, ked najdes kde, kludne ti predaju za ich cenu, zase naozaj maloobchodnikovi nik nezakaze kupit v inom maloobchode a s nejakou prirazkou to predat, ale myslim si, ze predsa len ta prijatelna cena sa takto da tazko dosiahnut, ale v podstate mas pravdu, ze inak ziadne nejake presne hranice tu nie su.