fcterdad
22.06.10,18:15
Neviem ci niekto z vas o tom pocul ale citala som ze je zdrave vypit hned po prebudeni 1, 5 litra vody... samozrejme zdravej z vodovodu :D... Ale bolo pisane ze by to malo mat iba pozitivne ucinky... ano mozem potvrdit, ze plet mam krajsiu, ale po vypiti mavam zimnicu a hnacky.. Tak teda neviem... :confused:
Ja len ze sa spytam, ci mi nevie niekto povedat ze ci je to vobec zdrave vypit tolko vody naraz... A ci s tym ma niekto dlhodobejsie skusenosti, zle, dobre vysledky... :cool:
Vopred dakujem...;)
durisovad
22.06.10,16:30
Jeden a pol litra sa mi zda straaaasne vela. Nemalo to byt jeden a pol deci?
Silvernola
22.06.10,16:37
Vypitie veľkého množstva vody naraz (viac než 3 litre) môže viesť k poškodeniu obličiek a až k smrti. To nie je žart!
pasuliatko
22.06.10,16:58
podľa mňa nie nepomýlil si sa v objeme? nebolo to 1,5 dcl? :D
ja vodu z vodovodu piť nemôžem nerobí mi dobre...
Habbs
22.06.10,16:58
Ja si myslim,ze pol litra hned na rano staci.Tiez som pocul,ze je dobre pit 1l az 1,5l hned rano,ale zo zaciatku to clovek tazko zvladne.Celkovo sa snazim pit 3,5l denne.Mna ista osoba nevidela 3 tyzdne a tiez mi bolo od nej povedane po stretnuti,ze mladnem.Mam viac farby a citim sa super.A to som 3-4 tyzdne dodrziaval ten pitny rezim.A stale ho dodrzujem.Co sa tyka hnacky,je to prejav detoxikacie organizmu,kde dehydrovane telo sa po dlhu dobu nemalo ako cistit.To prejde,pokial sa telo dostatocne vycisti.Dlhorocne dehydrovane bunky v tele sa mozu obnovit az o 3 mesiace.
Habbs
22.06.10,17:26
Vypitie veľkého množstva vody naraz (viac než 3 litre) môže viesť k poškodeniu obličiek a až k smrti. To nie je žart!

Vypijes naraz 3litre vody?

Kolko ludi umrelo na cistu vodu?nepoznam ,ani som o tom nepocul.
Kolko ludi umrie na dehydrataciu?vela.Dehydratacia sposobuje vazne zdravotne problemy vseliakych druhov,ze za tym je len nedostatok vody a zlej stravy malo koho napadne.Len pre zaujimavost,pocit smedu patri uz do vysokej dehydratacie.Normalnu dlhodobu dehydrataciu clovek nevnima.Starsi ludia uz ani necitia smed,zabudaju pit.A preco vyzeraju starsie?Mozno ze je to vekom a mozno ze maju len scvrknutu zvraskavenu pokozku dlhodobou dehydrataciou,tak ako ked vyschne ovocie.
arizona
22.06.10,17:34
Ja mám zaužívané už dlhé roky: večer si načapujem šálku vody, ktorú ráno takú odstátu nalačno vypijem.
Je to taký starý "babkovský recept" na dodanie tekutín a ranné prečistenie organizmu.
Mne sa to osvedčilo :):):)

1a1/2 L sa mi zdá ozaj moc. A hlavne ak sa pije taká studená priamo z kohútika na lačný žalúdok, môže narobiť problémy ...
Rozalka
22.06.10,17:49
Silvernola
22.06.10,19:24
Vypijes naraz 3litre vody?

Kolko ludi umrelo na cistu vodu?nepoznam ,ani som o tom nepocul.
Kolko ludi umrie na dehydrataciu?vela.Dehydratacia sposobuje vazne zdravotne problemy vseliakych druhov,ze za tym je len nedostatok vody a zlej stravy malo koho napadne.Len pre zaujimavost,pocit smedu patri uz do vysokej dehydratacie.Normalnu dlhodobu dehydrataciu clovek nevnima.Starsi ludia uz ani necitia smed,zabudaju pit.A preco vyzeraju starsie?Mozno ze je to vekom a mozno ze maju len scvrknutu zvraskavenu pokozku dlhodobou dehydrataciou,tak ako ked vyschne ovocie.
Ja o voze, ty o koze, ako vraví ľudová múdrosť. Ak si o niečom nepočul, to neznamená, že to neexistuje!
wegamizi
22.06.10,19:44
Habbs
22.06.10,20:53
Ja o voze, ty o koze, ako vraví ľudová múdrosť. Ak si o niečom nepočul, to neznamená, že to neexistuje!


Strasis tu ludi ,ze mozu umriet od cistej vody.Absurdne.
Silvernola
23.06.10,19:40
Strasis tu ludi ,ze mozu umriet od cistej vody.Absurdne.
http://vat.pravda.sk/extremne-pitie-vody-hrozi-smrtou-dlz-/sk_vclovek.asp?c=A070817_180837_sk_vclovek_p17
Jedno staroveké príslovie tvrdí, že najviac je o svojej pravde presvedčený ten, kto vie najmenej
Bionda
24.06.10,07:26
.. ale naozaj zas pri nadmernom zavodnení hrozí poškodenie obličiek, veď práve preto sa musí presne počítať aj celkový príjem tekutín ńa oddelení , aby si pacienta príliš nezavodnil a u detí to môže mať ešte skôr fatálne následky.
Určite naraz to dobré nie je, malo by sa piť priebežne a pomenej.
Voda aspoň v okolí NR je podľa mňa dosť tvrdá , takže práve povedať, že zdravá... nuž neviem.... ;)
pupavka11
25.06.10,12:00
Pred niekolkymi rokmi som tiez zistila, ze ranajsie pitie 1,5 litra vody z vodovodu by malo precistovat organizmus a pomahat pri redukcii nadvahy. Zacala som s pol litrom vody a potom som na ranajsie zvysovanie zabudla, takze zvysnu cast doplnam pocas dna. Pravdu povediac, trochu som sa obavala tej cistej vody z vodovodu - pretoze, aj ked na Slovensku mame dost cistu vodu, voda je dobry nosic a roznasa rozne necistoty zo zastaralych potrubi. Casom som vyriesila aj tento problem pomocou asi 15 centimetrovej dvojpolovej magnetickej palicky, ktorou staci vodu premiesat a pod vplyvom magnetizovanej vody sa vapnik ionizuje a jednoduchsie sa vylucuje z obliciek - prevencia pri osteroporoze.
bettylou
25.08.10,16:13
A to máme šťastie, lebo v čoraz viac krajinách (Ázia, Afrika, zčasti aj Amerika a pod.), majú už aj deti čoraz obmedzenejší prístup k pitnej vode.

Myslím že tak 2dl do pol ltr. je na ráno tak akurát, ako pre koho (50kg alebo 120kg osoba je tiež rozdiel).
alabut
25.08.10,17:05
Tiez pijem narano min. 0,7 litra vody alebo vlazneho nesladeneho bylinkoveho, ci zeleneho caju, alebo studeneho vyluhu z tychto bylin. 1,5 litra vody mam stale v chladnicke, teplotu si doladim doliatim studenej z vodovodu. Vodu pouzivam hlavne na zriedenie ranneho stakana slivovice. Vyborna je studena voda s kolieskom citronu. Najvacsi problem je, ze tento rok sa neurodili slivky.
lujza.j
25.08.10,17:10
no tak tento rok na výrobu "lahodného" moku použiješ ovocie, ktoré sa ti urodilo:)
motylik7
25.08.10,18:33
Ja mám zaužívané už dlhé roky: večer si načapujem šálku vody, ktorú ráno takú odstátu nalačno vypijem.
Je to taký starý "babkovský recept" na dodanie tekutín a ranné prečistenie organizmu.
Mne sa to osvedčilo :):):)

1a1/2 L sa mi zdá ozaj moc. A hlavne ak sa pije taká studená priamo z kohútika na lačný žalúdok, môže narobiť problémy ...
S mojou mladšou dcérkou si takto nechávame odstáť rovno liter a pol vody v keramickej kanvici a to pravidelne ráno aj celú, alebo takmer celú, vypijeme. Aby bola voda živá (z vodovodu tečie mŕtva, bez energie), tak si ju priebežne nabíjame, je potom aj kvalitnejšia.
Najlepšia by bola voda zo studničky, no ale čo už, keď je tak ďaleko :rolleyes:
alabut
26.08.10,05:00
Hmm, zaujimave, ako si ju nabijete, ak to nie je rodinne tajomstvo?
mamka Danka
27.08.10,12:14
Ja si myslim,ze pol litra hned na rano staci.Tiez som pocul,ze je dobre pit 1l az 1,5l hned rano,ale zo zaciatku to clovek tazko zvladne.Celkovo sa snazim pit 3,5l denne.Mna ista osoba nevidela 3 tyzdne a tiez mi bolo od nej povedane po stretnuti,ze mladnem.Mam viac farby a citim sa super.A to som 3-4 tyzdne dodrziaval ten pitny rezim.A stale ho dodrzujem.Co sa tyka hnacky,je to prejav detoxikacie organizmu,kde dehydrovane telo sa po dlhu dobu nemalo ako cistit.To prejde,pokial sa telo dostatocne vycisti.Dlhorocne dehydrovane bunky v tele sa mozu obnovit az o 3 mesiace.

Tak na toto si, kde prišiel? Pýtala som sa dvoch gastroenterológov a jedného internistu a jednej dietnej sestri a povedali, že to je nezmysel - hnačka prejav detoxikácie.
mamka Danka
27.08.10,12:26
Strasis tu ludi ,ze mozu umriet od cistej vody.Absurdne.

Podľa mňa nikto nikoho nestraší, že môže umrieť od čistej vody, ale Upozorňuje, že môže umrieť od vypitia naraz (ale aj v priebehu dňa)veľkého množstva akejkoľvek tekutiny. Všetkého veľa škodí a s ničím to netreba preháňať.
motylik7
28.08.10,11:48
Hmm, zaujimave, ako si ju nabijete, ak to nie je rodinne tajomstvo?
Nie je to rodinné tajomstvo, nabíjame si ju špeciálnym diskom.
Je veľa rôznych spôsobov nabíjania vody, ja som si to takto zjednodušila. Naša nabitá voda chutí skoro tak dobre ako keď si načapujeme pramenitú v hore.
Ešte by sa zišiel filter, čo by nám tie ťažké kovy odstránil (ale iba ťažké kovy, nie minerály), bolo by to potom už skoro dokonalé :---
Je veľmi dôležité, akú má voda mriežku, čiže aký má vplyv na bunky, ktoré ju prijímajú. Pôsobením na vodu sa môže nepriaznivá štruktúra zmeniť zase na takú, aká je pre človeka (+ zvieratá, rastliny ..) prirodzená, čo najlepšie vstrebateľná, aby mala správny náboj - pozitívnu energiu, "informáciu" atď.. Potom aj na naše bunky bude pôsobiť tak, aby boli v čo najlepšej harmónii a rovnováhe, čiže aby sme z vody mali čo najväčší osoh ;)
S pitným režimom sa to preháňať určite nesmie, aj tu platí ako pri inom, že všetkého veľa škodí. Tak ako je odporúčaná denná dávka (do úvahy sa berie vek, hmotnosť, životospráva, klimatické podmienky, pohybová aktivita, zdravotný stav atď.), tak by sa mala plus mínus dodržiavať. Pri nadnormále hrozí strata dôležitých stopových prvkov a to už vtipné nie je.
220870
28.08.10,14:20
Voda z vodovodu je chlórovaná a nemala by sa hneď piť, treba ju nechať pár minút odstáť v pohári ,chlór sa rýchlo vyparuje.Piť treba vždy vtedy keď cítite smäd.
Laco-monter
28.08.10,17:07
Po zobudení treba vypiť nejakú tekutinu , aj vodu v objeme , tak najviac 2 dcl

aby sa naštartoval metabolizmus.

Vypiť naraz 1,5 litra je somarina a 99,8 % ľudí NEDOKÁŽE vypiť naraz toĺko tekutiny.

Aj 1/2 litra keď vyexujete tak nastanú problémy ...
mamka Danka
30.08.10,07:24
Minulý týždeň bol na TV spektrum dokument o liekoch v prírode.
Vedci (biológovia) zistili, že hlavne vo veľkomestách sa objavilo zvýšené množstvo estrogénu (ženského hormónu) v pitnej vode, ako dôsledok vylučovania tohto hormónu, ženami užívajúcimi antikoncepciu.
Odpadová voda sa čistí v čističkách a vypúšťa do jazier a riek. Odtiaľ sa následne čerpá voda na úpravu do úpravovne vody na pitie. Tam sa hygienicky upravý, ale prítomnosť liekov sa neskúma.
A tak aj muži pijúci vodu z vodovodu prijímajú estrogén, čo asi nie je v poriadku, keď vedci pozorovali zmeny správania sa na rybích samcoch.
Dúfam, že na Slovensku máme dostatok zdrojov pitnej vody z prameňov z našej hornatej krajny a že nie sme odkázaný na čistenie vôd z riek. Alebo nie?
osky
30.08.10,18:42
Voda z vodovodu je chlórovaná a nemala by sa hneď piť, treba ju nechať pár minút odstáť v pohári ,chlór sa rýchlo vyparuje.Piť treba vždy vtedy keď cítite smäd.

1.ked som bola v nemocnici /s prvym neuspesnym tehotenstvom/,nechavala som si vo flasi vodu,lebo lebo som mala prisny pokojovy rezim,nesmela som ist ani na WC.a tak som to riesila takto-aby som stale nemusela dakoho otravovat,ked som bola smädna.
po case som zistila,ze cerstvo natocena z kohutika ma naduva a nuti na davenie.
odstata voda z flase bola sladsia,lahsia,lepsie stravitelna,nedrhla ma v krku......

2.rano treba mat pohar takejto vody pripraveny-aspon 2dcl este na lacny zaludok.dobra je aj zmiesana s tochou citronovej stavy.
ja odkedy mam odstavovac,si hned po tej vodicke vystavim aj mrkvu/s kvapockou olivoveho oleja/ alebo dake ovocie do salky a pomaly vypijem.je to super zivotabudic-hlavne ked musim zavcasu vstat.kava prichadza narad ovela neskor...;)

3.ked sme doma/u rodicov/este nemali filtrovaciu kanvicu,filtrovala som vodu cez kavovarove filtre a tiez bola ina-lepsia.po niekolkych pouzitiach toho isteho filtra bolo krasne vidiet,kolko kamena sa na filtri zachytilo..:eek:
Brčo
30.08.10,19:37
Voda z vodovodu je chlórovaná a nemala by sa hneď piť, treba ju nechať pár minút odstáť v pohári ,chlór sa rýchlo vyparuje.Piť treba vždy vtedy keď cítite smäd.
Ale to uz je clovek dehydrovany....:confused:
Brčo
30.08.10,19:44
Po zobudení treba vypiť nejakú tekutinu , aj vodu v objeme , tak najviac 2 dcl

aby sa naštartoval metabolizmus.

Vypiť naraz 1,5 litra je somarina a 99,8 % ľudí NEDOKÁŽE vypiť naraz toĺko tekutiny.

Aj 1/2 litra keď vyexujete tak nastanú problémy ...
Nikto nehovori o "exovani".Kazde rano vypijem okolo 1 l vody z vovovodu + kopec vody v priebehu dna,vela ovocia a zelenini,menej sladkeho a hambacov a za 12 mesiacov isla vaha dolu o 10 kg-bez diety a cvicenia,staci vela vody a surovej zeleniny a ovocia...;)
Brčo
30.08.10,20:21
Tak na toto si, kde prišiel? Pýtala som sa dvoch gastroenterológov a jedného internistu a jednej dietnej sestri a povedali, že to je nezmysel - hnačka prejav detoxikácie.
Nie vzdy lekari maju pravdu ;)
Odporucam si pozriet tento dokument,aspon 2x,aby clovek vsetko zachytil a pochopil...http://mustwatch.hztz.cz/film/food-matters/
korela
30.08.10,22:16
Nie vzdy lekari maju pravdu ;)
Odporucam si pozriet tento dokument,aspon 2x,aby clovek vsetko zachytil a pochopil...http://mustwatch.hztz.cz/film/food-matters/


Za tento príspevok aj päť súhlasov. Dobrý materiál.
Valcake
30.08.10,23:09
Nie vzdy lekari maju pravdu ;)
Odporucam si pozriet tento dokument,aspon 2x,aby clovek vsetko zachytil a pochopil...http://mustwatch.hztz.cz/film/food-matters/
Ja som bohužiaľ jedna z tých, ktorí dostali infekciu na oper. sále. Dodnes mám následky.mimotemy Pozrela som si ten dokument a myslím si, že by nebolo toľko problémov, keby sa na všetko nepozerali cez peniaze. "Nemôžu" predsa hodiť na trh liek trebárs proti rakovine, veď kde by bol potom zisk. A chudák pacient...:eek:
Valcake
30.08.10,23:20
Vyskúšajte si toto: Na biely papier si nakreslite špirálu väčšie ako dno pohára. Špirála má byť nahusto, ale nikde sa nesmie dotýkať. Večer si postavte pohár vody na špirálu aj mimo nej. To je nabitie. Ráno vypite a uvidíte rozdiel. Nemusíte vypiť celé 2 poháre. Ide o chuť. Rada by som vedela váš názor. /inak takéto špirály sa dajú aj kúpiť, len sú malé./
alabut
31.08.10,03:34
Spirala ma byt lavo alebo pravotociva?
bettylou
31.08.10,13:03
Spirala ma byt lavo alebo pravotociva?

keď už experimentuješ, nebolo by od veci skúsiť obidve..:)
alabut
31.08.10,14:32
Neviem, coho sa drzat, ci coriolisovej sily, ci fyziky, v prirode sa nachadzaju aj lavotocieve aj pravotocive ulity, tornada, kruhy v obili a pod. Dalej, ci spirala ma byt archimedova, ci ina. Pokusy chcem realizovat na slivovici, ibaze tohto roku mam holu slivku. A tiez si neviem spomenut, ako sa mi toci svet. Pokial si spominam rozne videa, opitych zataca na severnej pologuli doprava. :-)
bettylou
31.08.10,14:41
myslím, že keltská špirála, tá čo sa používa /dúfam, že sa teraz veľmi neseknem/ v spojárstve pri vysielačoch.


mimotemy aký smer má coriolisova sila nad rovníkom?:confused:
Valcake
31.08.10,17:04
Túto špirálu mám na mobile, ale pod pohár vody / nie slivovicu:D/ by mala asi takto vyzerať ako som sa pokúsila nakresliť. Vyskúšajte to. Za to nič nedáte. Nebojte sa:--- ani sa neotrávite, ba ani neopijete. Či bohužiaľ alabut?;):eek:
alabut
01.09.10,04:21
Z obrazka je jasne, ze archimedova. Ale vlavo je pravotociva a na obrazku vpravo lavotociva, tak teraz ako? Pretoze ma zaujimaju zaujimave veci, urcite ju odskusam, aspon sa naucim kreslit spiralu. :-)
Valcake
01.09.10,12:42
Z obrazka je jasne, ze archimedova. Ale vlavo je pravotociva a na obrazku vpravo lavotociva, tak teraz ako? Pretoze ma zaujimaju zaujimave veci, urcite ju odskusam, aspon sa naucim kreslit spiralu. :-)
:DPrepáč, máš pravdu, to ja som sa pomýlila.:--- Má byť tak ako je na prvom obrázku. Teda pravotočivá, lebo lavotočivá energiu uberá.!!!
bettylou
01.09.10,12:51
Pozerám google a je to tá istá, čo keltská špirála. Kúpila som si onehdy taký hrnček a naspodku má presne túto špirálu (ako točivú neviem, momentálne som vonku :)). Bol nerkresťansky drahý. Ale mne tá špirála nič nerobí. Už roky ten hrnček používam, lebo je fajny na čaj, aj na vodu - kameninový a má dobrý tvar.

keltská špirála pravotočivá
alabut
01.09.10,13:06
Lavo ci pravotocivost je pravdepodobne dolezita, pretoze aj voda vo vylevke sa toci inak na juznej a severnej pologuli. Rozne tocive su aj molekuly aj castice a nie vsetky su vhodne pre ludsku potravu. Molekulu si viem predstavit ako zlozity kluc, ktory musi pasovat do inej priestorovej struktury - zamku. Cize, ak nepasuje kluc, ani nejaka molekula v tele neprijme to, co ma prijat. Roznotocivost castic si zatial neviem predstavit.

Ak mas na hrnceku opacnu spiralu, tak ho otoc. Akurat donho nic nenalejes, ale mozes nan postavit druhy. Este je otazne, ci na spiralu musi dopadat svetlo, cize fotony. Potom musia byt hrncek i tekutina priehladne. Valcake nam nenapisala, ci vodu nabija cez den, alebo potme. :-)
Valcake
01.09.10,13:28
Valcake
01.09.10,13:33
Ja mám takúto špirálu na mobile a na NB. Pod hrnček som si nakreslila takú istú a vodu nechám nabiť cez noc. Takže alabut, je to v tme. Ak si dáš do googla -keltská špirála, tak ti o tom vyhodí všetko. Len som na pochybách, či tomu veríš, alebo sa:D:(
bettylou
01.09.10,15:45
[QUOTE=alabut;1494777]Lavo ci pravotocivost je pravdepodobne dolezita, pretoze aj voda vo vylevke sa toci inak na juznej a severnej pologuli.

S tou výlevkou to nie je celkom tak, tam hlavne záleží na: cit:

Coriolisova sila okolo nás
[upraviť]
Vytekanie vody z umývadla

Pri vypúšťaní vody z plného umývadla sa zvyčajne vytvorí vír, o ktorom sa zvykne hovoriť, že smer jeho rotácie je určený Coriolisovou silou a že na južnej pologuli voda z umývadla vyteká „opačne“. Ak by sme však do vzťahu pre jej výpočet dosadili typické hodnoty veličín platné pre bežné umývadlo, rýchlo by sme zistili, že veľkosť Coriolisovej sily je veľmi malá a voda stihne vytiecť dávno pred tým, než by sa jej vplyv mohol merateľne prejaviť. Pre smer rotácie víru sú v skutočnosti dôležité malé vodné prúdy, ktoré vo vode ostali po napustení a tiež geometrický tvar umývadla. Pri vytekaní vody sa zmenšuje jej vzdialenosť od miesta výtoku. Kvôli zákonu zachovania momentu hybnosti sa preto aj malé a nepozorovateľné začiatočné rýchlosti vody po priblížení k výtoku zväčšujú a majú za následok vznik víru. Ak by sme vodu po napustení nechali dlhý čas odstáť, umývadlo by bolo veľmi hladké a zátku by sme nevyťahovali nahor (to by prúdy vo vode opäť vytvorilo), vtedy môže mať Coriolisova sila rozhodujúce slovo pri určení smeru budúcej rotácie. Takéto experimenty boli uskutočnené v 60-tych rokoch dvadsiateho storočia:cool:

teta wiki


K mojej špirále asi nie je opačná, lebo je to certifikovaný výrobok a má to nabíjať nápoje, ale ja to necítim. Asi budem musieť urobiť pokus.:)
alabut
02.09.10,06:10
mamka Danka
02.09.10,07:10
Ja mám takúto špirálu na mobile a na NB. Pod hrnček som si nakreslila takú istú a vodu nechám nabiť cez noc. Takže alabut, je to v tme. Ak si dáš do googla -keltská špirála, tak ti o tom vyhodí všetko. Len som na pochybách, či tomu veríš, alebo sa:D:(

že by to fungovalo až tak :), to si nakreslím na mobol, aby sa mi nikdy nevybil.:)
Valcake
02.09.10,18:54
že by to fungovalo až tak :), to si nakreslím na mobol, aby sa mi nikdy nevybil.:)
No tak si to nakresli na mobol:--- a isto sa ti nevybije:D
...mobol mi ani netreba nabiť;)
mamka Danka
03.09.10,07:22
Ja mám takúto špirálu na mobile a na NB. Pod hrnček som si nakreslila takú istú a vodu nechám nabiť cez noc. Takže alabut, je to v tme. Ak si dáš do googla -keltská špirála, tak ti o tom vyhodí všetko. Len som na pochybách, či tomu veríš, alebo sa:D:(
To funguje, len ak tomu veríš?
mamka Danka
03.09.10,07:29
No tak si to nakresli na mobol:--- a isto sa ti nevybije:D
...mobil mi ani netreba nabiť;)

To je super. Už nech začnú predávať tie elektromobili. Na každé od spodu nakreslia špirálu a ešte jednu na parkovacie miesto a nebude treba dobíjať z elekrtickej siete. :D Divím sa, že to Japonci ešte neobjavili.
mamka Danka
03.09.10,07:43
Stále spomínate Coriolisovú silu.
Kto je ten Coriolisov (alebo Coriolis ) ??
buchač
03.09.10,07:48
Stále spomínate Coriolisovú silu.
Kto je ten Coriolisov (alebo Coriolis ) ??

Stačí len do googla dat ....

http://sk.wikipedia.org/wiki/Coriolisova_sila
mamka Danka
03.09.10,08:10
Prosím Vás vie mi niekto vysvetliť, čo má spoločné vytekanie vody špirálovým spôsobom so špirálou nakreslenou na papieri???
Vedela by som pochopiť, keby ste vodu nechali niekoľkokrát pretiecť (napr. cez úzky lievik) a tvrdili, že cestou sa nabila silou, energiou rýchlosti, ktorou tiekla.
Ale vplyv nakreslenej špirály na vodu, ktorej sa ani nedotýka?.
Ešte keby bola z hmoty ( drôtu, plastu, dreva... ) a ponorená na dno pohára.
Okrem toho musí byť schopnosť vodivosti (schopnosti dobíjať) aj od materiálu, s kt. je vyrobená. Ceruzka je z uhlíku, ktorý je vodivý, ale pero nie. Tak isto špirála z kovu a plastu musí mať odlišné vlastnosti.
Prosím vysvetlite mi to asi mi tieto skutočnosti niekde unikli.
bettylou
03.09.10,08:49
Mamka danka - existuje čosi také ako Google a tam si treba zadať hľadaný výraz, ktorému nerozumieme a potom sa prelúskať stránkami, aby sme sa dozvedeli čo chceme vedieť. Napr. Wilkipédia je tiež dobrá stránka.
takže keltská špirála - popis a účinky
http://keltoman.sweb.cz/esoterika.htm
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=keltsk%C3%A1+%C5%A1pir%C3%A1la&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
kaivorus
03.09.10,10:10
Neodporúčam piť také množstvo vody naraz.
Najvhodnejší pitný režim ráno:
maximálne 2,5 dcl vody začať cvičiť 20 minút, v polovičke cvičenia vypiť opäť 1,5 dcl vody, po skončení cvičenia vypiť 2,5 dcl vody. Je to pre osoby ťažššie ako 60 kg. Následne pred každým močením alebo veľkou stolicou vypiť 2,5 dcl vody.
Odporúčam piť o teplote vyššej ako 30 stupňov celzia.
Sú rôzne odôvodnenia prečo takto. Sú rôzne pohľady.
Zatiaľ mám najlepšie výsledky s klientami s touto verziou pitného režimu.
Nepite veľa vody naraz, medzi jednotlivými dávkami /max 2,5 dcl/ meť aspo§ 15 minút odstup. Nebudeme znižovať a zaťažovať energeticky slezinu.
Áno, pozor pri pitnom režime na slezinu a pankreas. Srudené požívatiny - podpora vzniku diabettes, poruchy metabolizmu tukov, otylosť orgánov,hypotyreóza,...
alabut
30.09.10,07:10
Pre picky zdravej vody tu mate link na vyrobu a kontrlolu zdravej vody. Udajne skrati cas varenia o 10 minut. Zamestnajte manzelov - konstrukterov, vysledky pokusov dajte vediet. :-)

http://www.pust.cz/frame.php?load=pyramidy
Ježko
30.09.10,07:49
Pite vodu - lacná liečba :-)
POTREBNÉ PRÍSADY

Vodička+pohár a chuť vyskúšať niečo staronové

POSTUP PRÍPRAVY

V Japonsku je bežne piť vodu každé ráno a to hneď po prebudení sa. Vedecké výskumy dávno potvrdili blahodárny vplyv tohoto zvyku na zdravie a tvrdia, že voda je u Japoncov veľmi účinným liekom pre známe vážne ochorenia ako bolesti hlavy, migrény, srdcové ochorenia, tachykardia (zrýchlené srdce), epilepsiu, obezitu, bronchiálnu astmu, zápaly klbov (artritidy), tuberkulózu, meningitídu, ochorenia močových ciest (vrátane obličiek), zápchu, zrakové problémy, maternicu, nádory, menštruačné ťažkosti, zápaly horných a dolných dýchacích ciest, duševné ochorenia a iné.

Metóda liečby:

1) Hneď po prebudení, pred umytím zubov, je potrebné vypiť 4 x 160 ml pohárov čistej (nebublinkovej!) vody.

2) Po umytí zubov (poznámka č.1) nejesť a nepiť NIČ počas nasledujúcich 45 minút.

3) Po 45 minútach môžete raňajkovat, pomaly, aspoň 15 minút. (poznámka č 2).

4) Po raňajkách, obede a večeri (poznámka č 3) nejesť a nepiť nič počas nasledujúcich dvoch hodín. Po dvoch hodinách je potrebné hlavne doplniť zásoby vody (KAŽDÝ ČLOVEK, ZDRAVÝ I NEZDRAVÝ MUSÍ PIŤ ASPOŇ 2,5 LITRA ČISTEJ, NEBUBLINKOVEJ VODY DENNE!!! Úprimne si odpovedzte na otázku: “Koľko čistej vody vypijete denne???”).

5) Starší a chorí, ktorí nemôžu vypiť 4 poháre vody naraz môžu na začiatku začat s menším množstvom vody a postupne zvyšovat na 4 poháre. Telo si postupne na vodu zvykne tak, ako si počas dlhodobého dehydrovania od vody odvyklo.

Táto liečba hydratáciou tela skutočne pomohla mnohým trpiacim na rôzne ochorenia a záleží len na vás, či pomôže aj vám.

Upozornite na túto liečbu svojho lekára, ktorý vám samozrejme povie, aká je toto hlúpost a to len preto, aby vám mohol predpísať další chemický liek, ktorý bol nasilu lekárovi predaný farmaceutickým (“medicínskym”) reprezentantom.

Doba potrebná na liečbu/kontrolu/zlepšenie pomocou tejto najjednoduchšej, najlacnejšej a preto utajovanej metódy:

- Vysoký krvný tlak - 30 dní

- Zápal a bolesti žalúdka - 10 dní. Pri vrede žalúdka sa odporúča piť 2 poháre vodykaždé dve hodiny. Takto istý lekár, bývalý študent Dr Fleminga, vyliečil viac ako 3000 pacientov so žalúdočným vredom.

- Cukrovka - 30 dní

- Zápcha - 10 dní

- Nádory - 180 dní (vylúčit bravčové, hovädzie, mlieko, syry, cukor, vyprážané jedlá, bielu múku a ostatné nezdravé jedlá. Jesť veľa ovocia, zeleniny, strukovín, rýb, cesnaku, vitamínu C , marhuľových jadierok (10 jadierok 6 krát denne!!!), orechov a iné zdravé jedlá.

- Tuberkulóza - 90 dní

- Zápaly klbov - počas prvého týždna treba použit túto metódu len počas prvých troch dní, potom prestať. Na další týždeň pokračovat v liečbe už normálne).

Táto liečebná metóda nemá žiadne známe vedľajšie účinky, avšak na zaciatku budete močit častejsie, ale to len pokiaľ sa doposiaľ dehydrované telo naučí zdržiavat v sebe vodu.

Bolo by prospešné, aby každý v tejto procedúre pokračoval aj po zmiznutí choroby. To samozrejme platí aj pre zdravých ľudí. Táto procedúra by mala byť bežným stravovacím návykom.

Prosím, povedzte o liečbe vodou VŠETKÝM, s ktorými sa stretávate, hlavne tým, na ktorých vám záleží. Takto môžete pomôcť mnohým zbytočne trpiacim. Ľudia v 20 storočí sa žiaľbohu odchýlili od pitia vody k používaniu všakovakých druhov nápojov, čo je tragické, kedže NIČ nesmie zameniť vodu. Smutné je preto aj to, keď lekári, namiesto toho, aby povedali pacientovi, aby pil dostatok vody, kážu piť dostatok tekutín.

Pite čistú nebublinkovú vodu a ostanete zdravší a aktívny veľmi dlho!

Poznámky:

1) Odporúčam používať zubnú pastu bez fluôridu. Žial mnohé pasty obsahujú toxický fluôr, ktorý sa inak používa aj ako jed na myši! Nechcete si predsa čistiť zuby jedom na myši.

2) Výživoví (metabolickí) lekári a špecialisti vyzdvihujú fakt, že tráviaca sústava sa dopoludnia stále zbavuje zbytkov stravy z predošlého dňa. Preto je prošpešné, ak človek (aj zdravý) má ako raňajky pár druhov ovocia, čo výrazne pomôže tráviacej sústave.

3) Po hlavných jedlách obsahujúcich oleje a masti sa musí piť teplá voda, alebo čaj (1-2 poháre). Tí, čo pijete po jedle chladné nápoje, vedzte, že každý chladný nápoj zahusťuje, či stužuje oleje a masti, ktoré ste práve zjedli. Tieto stuhnuté oleje výrazne spomaľujú trávenie. Keď táto stuhnutá zmes potom reaguje so zvýšenou žalúdočnou kyselinou, rozloží sa a je vstrebaná v dvanástorniku rýchlejšie ako ostatné jedlo a ostáva v dvanástorniku. Čoskoro sa táto hmota premení na tuky a výsledkom je často nádor. Teda prosím, šetrite sa a pite po jedle teplé nápoje, najlepšie teplú vodu.
mati111
04.10.10,06:39
Ak sa da tak liecit cukrovka za 30 dni tak mas za to nobelovu cenu.
AK mas zacpu 10 dni si znutra otraveny a tak si uz v nemocnici!
Toto tu by malo byt chapane ako polasna sprava a autor by ma niest trestno pravnu zodpovednost....
mamka Danka
06.10.10,09:26
Ja mám takúto špirálu na mobile a na NB. Pod hrnček som si nakreslila takú istú a vodu nechám nabiť cez noc. Takže alabut, je to v tme. Ak si dáš do googla -keltská špirála, tak ti o tom vyhodí všetko. Len som na pochybách, či tomu veríš, alebo sa:D:(
Keď že som človek činu, spravila som zopár pokusov. Najskôr som si zapisovala intervaly dobíjania mobilu a potom som to porovnala s intervalmi dobíjania pri použití špirály a div sa svete, žiaden rozdiel. Že by tomu museli veriť aj oba moje mobily:confused:?
Pokus dva:
Naplnila som 10 pohárov vody a s toho päť som postavila na špirálu a päť nechala odstáť v druhej miestnosti bez použitia špirály. Každému, kto prišiel do našej kancelárie som dala ochutnať s otázkou aký rozdiel cíti, ale nepovedala som nič o špirále. Môžem zodpovedne povedať, že sa nenašiel nikto, kto by cítil nejaký rozdiel. Ja som takú vodu pila dva týždne a vôbec sa necítim lepšie (ani horšie :)).
buchač
06.10.10,09:44
Pite vodu - lacná liečba :-)

Poznámky:

1) Odporúčam

Ja by som možno aj nejakú tú poznámku mal

T.j. , pri tom všetkom , čo odporúča mu odporúčam navštíviť jedno oddelenie v špitáli ...
Zvyknú mať na oknách mreže..


Ak sa da tak liecit cukrovka za 30 dni tak mas za to nobelovu cenu.
Idem sa nalievať vodou ...z nádorov sam sa už ...
AK mas zacpu 10 dni si znutra otraveny a tak si uz v nemocnici!
Toto tu by malo byt chapane ako polasna sprava a autor by ma niest trestno pravnu zodpovednost....
Aj inde sú mreže , to je fakt ...
alabut
06.10.10,15:54
Pozeral som v TV Mudr. Bukovskeho v relacii s Vasaryovou. Tvrdil zhruba to co Jezko v piatich bodoch. Rano po zobudeni pol hodiny pred ranajkami vypije dva pohare vody, potom tusim hodinu po jedle, a tak dalej cely den. Uviedol, ba aj uvaril to, co ma clovek jest. Co sa tyka zubnej pasty, nedoporucuje sa s fluorom, pretoze je udajne dost fluoru v soli a privela fluoru sposobuje krehkost zubnej skloviny a zvysuje lamavost zubov. Kuwa, strcit Bukovskeho do Pezinku sa mi paci, nech si to ti studovani lapidusi vykonzultuju medzi sebou v pokoji. :-)
Valcake
08.10.10,19:46
mamka Danka- ja som opísala čo robím ja. Ty nemusíš tomu veriť. Rob si svoje pokusy! Ver čomu chceš, maj svoj názor. Nepísala som to pre výsmech. Mne to robí dobre, iste som nevyzdravela, ale aj tak v tom pokračujem. Ďakujem, že ma necituješ.
ivantt
09.10.10,04:59
Na tom pití vody niečo bude. Len treba vedieť aj množstvo vody, ktoré treba vypiť. Viem že boli na to nejaké tabuľky, podľa toho, aký chcel človek riešiť problém. Zo začiatku to robieva problémy, ako hovoríš s preháňaním ale časom by to malo prestať. Kde presne sa dajú zohnať tie tabuľky, to neviem, treba hľadať na internete.
mamka Danka
11.10.10,08:54
mamka Danka- ja som opísala čo robím ja. Ty nemusíš tomu veriť. Rob si svoje pokusy! Ver čomu chceš, maj svoj názor. Nepísala som to pre výsmech. Mne to robí dobre, iste som nevyzdravela, ale aj tak v tom pokračujem. Ďakujem, že ma necituješ.

Prepáč, nechcem aby si to brala ako výsmech. Ale ty si napísala, že tomu treba veriť. „...Len som na pochybách, či tomu veríš, alebo sa...“
Je mi divné, že niečo funguje len, ak tomu veríš. Podľa mňa buď niečo funguje, alebo nie, bez ohľadu na to či tomu niekto verí alebo nie. No a ja verím tomu čo vidím. Niekto tu písal, že mobil takmer nenabíja, odkedy používa špirálu. Tak som to vyskúšala. Tiež ma nebaví každú chvíľu nabíjať mobil. Keby to fungovalo bolo by to super. Používala by som to aj naďalej. Ale výsledky nepustia. Či so špirálou, alebo bez, musím dobiť cca každé tri dni.
Ešte raz, neber to ako výsmech. :)
Valcake
11.10.10,16:08
no comment...
buchač
11.10.10,16:23
Pre picky zdravej vody tu mate link na vyrobu a kontrlolu zdravej vody. Udajne skrati cas varenia o 10 minut.

mimotemy
Hm ...už len ˇ mi tam chýba ....
durisovad
11.10.10,17:28
Prepáč, nechcem aby si to brala ako výsmech. Ale ty si napísala, že tomu treba veriť. „...Len som na pochybách, či tomu veríš, alebo sa...“
Je mi divné, že niečo funguje len, ak tomu veríš. Podľa mňa buď niečo funguje, alebo nie, bez ohľadu na to či tomu niekto verí alebo nie. No a ja verím tomu čo vidím. Niekto tu písal, že mobil takmer nenabíja, odkedy používa špirálu. Tak som to vyskúšala. Tiež ma nebaví každú chvíľu nabíjať mobil. Keby to fungovalo bolo by to super. Používala by som to aj naďalej. Ale výsledky nepustia. Či so špirálou, alebo bez, musím dobiť cca každé tri dni.
Ešte raz, neber to ako výsmech. :)
Vies, na com bol zalozeny liecitelsky uspech Jezisa Krista? VIERA TVOJA TA UZDRAVILA. Na podobnom principe liecia este aj dnes filipinski liecitelia.
Ivana Š
11.10.10,17:36
Pozeral som v TV Mudr. Bukovskeho v relacii s Vasaryovou. Tvrdil zhruba to co Jezko v piatich bodoch. Rano po zobudeni pol hodiny pred ranajkami vypije dva pohare vody, potom tusim hodinu po jedle, a tak dalej cely den. Uviedol, ba aj uvaril to, co ma clovek jest. Co sa tyka zubnej pasty, nedoporucuje sa s fluorom, pretoze je udajne dost fluoru v soli a privela fluoru sposobuje krehkost zubnej skloviny a zvysuje lamavost zubov. Kuwa, strcit Bukovskeho do Pezinku sa mi paci, nech si to ti studovani lapidusi vykonzultuju medzi sebou v pokoji. :-)

Prečo sme si potom zúbky na ZŠ vyplachovali takou hnusnou tekutinou obsahujúcou fluór ?

A do soli sa jód pridáva
Ajuška
11.10.10,18:57
Prepáč, nechcem aby si to brala ako výsmech. Ale ty si napísala, že tomu treba veriť. „...Len som na pochybách, či tomu veríš, alebo sa...“
Je mi divné, že niečo funguje len, ak tomu veríš. Podľa mňa buď niečo funguje, alebo nie, bez ohľadu na to či tomu niekto verí alebo nie... :)
...silu myšlienky neradno podceňovať... už iní mudrci na to prišli... len my sa akosi (z nevedomosti??) bránime tomu uveriť... pritom sa stačí občas zamyslieť nad relatívne jednoduchými procesmi, ktoré vnímame ako samozrejmosť... ale princíp nepustí......;)...
mamka Danka
12.10.10,11:56
Vies, na com bol zalozeny liecitelsky uspech Jezisa Krista? VIERA TVOJA TA UZDRAVILA. Na podobnom principe liecia este aj dnes filipinski liecitelia.

:confused:To myslíš tých Filipíncov, čo si na tebe spravia obrad obetovania. Keď sa podarilo ukradnúť vzorku krvi či toho čo akože vyoperovali, zistilo sa, že to je kohútia krv a vnútornosti.:D
Ale je fakt, že placebo efekt je veľmi silný. :)
Ale to sme už úplne odbočili od témy zadavateľa.
mamka Danka
12.10.10,12:10
...silu myšlienky neradno podceňovať... už iní mudrci na to prišli... len my sa akosi (z nevedomosti??) bránime tomu uveriť... pritom sa stačí občas zamyslieť nad relatívne jednoduchými procesmi, ktoré vnímame ako samozrejmosť... ale princíp nepustí......;)...

To s tou vodou, povedzme, že ak budem veriť bude fungovať(nedá sa dokázať ani vyvrátiť) je to subjektívny pocit.
Ale ako mám veriť tomu, že po nalepení špirály na mobil (alebo odkladania mobilu na špirálu) sa takmer nebude vybíjať a nebude ho tak často treba dobíjať, keď ho musím či so špirálou, alebo bez vždy dobiť za rovnakú dobu? Ako mám presvedčiť mobil, že je na špirále, tak nech sa láskavo nevybíja, lebo ja tomu verím. :oMimochodom natlačila som do hlavy mojim deťom, že to funguje, tak že tomu bezpodmienečne verili a oni samé prišli po čase za mnou, že to nefunguje a mobily sa im aj tak rýchlo vybijú. Tak čomu mám potom veriť, ak nie faktom.:o:confused:
alabut
12.10.10,13:11
S mobilom je to tak, nalepil som nan spiralu, polozil pod pyramidu a div sa svete, dva mesiace vydrzal, co som ho nedobijal.

Pravda, nikde som ani nevolal. :-)
motylik7
13.10.10,14:52
Vies, na com bol zalozeny liecitelsky uspech Jezisa Krista? VIERA TVOJA TA UZDRAVILA. Na podobnom principe liecia este aj dnes filipinski liecitelia.
Všetko napísané v Biblii treba čítať "medzi riadkami". Aj Ježišov výrok o viere a uzdravení nie je dobré vnímať doslovne, má ešte iný rozmer.
durisovad
13.10.10,15:03
Aky iny rozmer okrem viery?
buchač
13.10.10,15:12
Aky iny rozmer okrem viery?
mimotemy
Ajajááááj ...

Len tak na rýchlo si spomeniem ...

- nádej
- myšlienky
- postrehy
- pocity
- život ako taký

...čítať len treba , fakt aj medzi riadkami .

Myslím si , že desatoro nie je len o viere a pritom je to základ Biblie .

Či farár , kážuc z kazateľnice len o viere vraví ???

Dlho som v kostole nebol , ale asi sa nemýlim ...či ...???
Tweety
13.10.10,15:23
mimotemy
Ajajááááj ...

Len tak na rýchlo si spomeniem ...

- nádej
- myšlienky
- postrehy
- pocity
- život ako taký

...čítať len treba , fakt aj medzi riadkami .

Myslím si , že desatoro nie je len o viere a pritom je to základ Biblie .

Či farár , kážuc z kazateľnice len o viere vraví ???

Dlho som v kostole nebol , ale asi sa nemýlim ...či ...???
Nie, nemýliš. A polepši sa.:)
buchač
13.10.10,15:42
Ak myslíš na ten kostol , tak to o inom je potom reč ...musíš inde hľadať indície , potom budeš vedieť , o čo ide ...

Ak myslíš správanie , hm ...už málo som sa ???? :rolleyes:

Viac už nehrozí ....;)
ubka
13.10.10,15:51
Neviem ci niekto z vas o tom pocul ale citala som ze je zdrave vypit hned po prebudeni 1, 5 litra vody... samozrejme zdravej z vodovodu :D... Ale bolo pisane ze by to malo mat iba pozitivne ucinky... ano mozem potvrdit, ze plet mam krajsiu, ale po vypiti mavam zimnicu a hnacky.. Tak teda neviem... :confused:
Ja len ze sa spytam, ci mi nevie niekto povedat ze ci je to vobec zdrave vypit tolko vody naraz... A ci s tym ma niekto dlhodobejsie skusenosti, zle, dobre vysledky... :cool:
Vopred dakujem...;)
Ano je to zdravé, ale nie pre každého. Mávala si hnačky aj pred tým?
Možno sa Ti dokonale čistí hrubé črevo, ako dlho to praktizuješ?
Ak je vyprázdnené hrubé črevo, môže to spôsobovať aj zimnicu, práve hrubé črevo je orgán, ktorý má na starosti teplo organizmu. To čo pociťuješ
môže byť dočasný stav, čistí sa Ti hrubé črevo , po "liečebnej kríze" ktorú zrejme prekonávaš nastane uzdravenie a budeš sa cítiť fit. Ak nemáš vážnejšie ochorenie obličiek, alebo srdiečka vydrž;)
Tweety
13.10.10,15:59
Ak myslíš na ten kostol , tak to o inom je potom reč ...musíš inde hľadať indície , potom budeš vedieť , o čo ide ...

Ak myslíš správanie , hm ...až málo som sa ???? :rolleyes:

Viac už nehrozí ....;)
No, to neviem, či málo, alebo veľa, ale ako sa hovorí, nikdy nie je dobrého dosť.:)
ubka
13.10.10,16:04
U nás sa zasa hovorí dobrého veľa nebýva:)
buchač
13.10.10,16:04
Uhm...beriem .
durisovad
13.10.10,16:23
Ale ani zleho vela netreba
mamka Danka
20.10.10,09:36
Všetkého veľa škodí
pepsikova
20.10.10,09:47
Nie, nemýliš. A polepši sa.:)..

..len tak ma napadlo, čo len svet bude robiť s toľkými dobrými ľuďmi...ja som v priebehu tohto týždňa počula 3x to slovo na moju adresu!...


(to by chcelo nejakú presnú líniu, stanovy,koncepciu...atď...)
Habbs
20.10.10,16:54
Mozno,ze by si trebalo precitat knihu Sokujuca pravda o vode.Jednu taku mam v PDF formate.Staci si vyhladat na nete a budete mat vsetci jasno.
veonkaPaukova
22.10.10,05:14
Počula som tiež o tomto liečení čistou vodou, ráno vypiť toľko veľa vody sme skúšali a nikdy sa nám to s priateľom nepodarilo. skôr mu zostalo zle... Ale ak tebe to nič nerobí, alebo sa potom nebodaj cítiš dobre, tak je to podľa mňa o.k. a nemalo by to uškodiť.
Vraj sa ale nemá piť také veľké množstvo vody pred spaním, alebo teda navečer, nielen preto že plný močový mechúr ťa možno aj zobudí, alebo budeš mať kvoli tomu aj zlé sny, ale ide aj o zdravotný moment- lebo obličky si majú cez noc oddýchnuť. S tým ja mám zas problém, lebo sa aj v noci budím na smäd a som schopná vypiť počas noci niekedy aj viac ako polliter.
veonkaPaukova
22.10.10,05:16
ešte som zabudla, samozrejme je treba dodržiavať pitný režim, nebyť dehidratovaný atp., ale tiež nie je dobré nalievať sa do bezvedomia. Vraj sa potom vyplavujú nielen škodliviny, ale už aj rôzne (minerály alebo vitamíny, alebo skrátka aj tie pozitívne veci)...
ivantt
22.10.10,05:33
Mozno,ze by si trebalo precitat knihu Sokujuca pravda o vode.Jednu taku mam v PDF formate.Staci si vyhladat na nete a budete mat vsetci jasno.

Clovece, ved ty mas o vssetkom len sokujucu pravdu.. sokujuca pravda o strave, sokujuca pravda o vode... mam stgrach ze sa zapojis do debaty a milostnom zivote cloveka lebo aj tam odhalis nejaku sokujucu pravdu a prstane mi aj to chutit :D:D:D
ivantt
22.10.10,05:38
Počula som tiež o tomto liečení čistou vodou, ráno vypiť toľko veľa vody sme skúšali a nikdy sa nám to s priateľom nepodarilo. skôr mu zostalo zle... Ale ak tebe to nič nerobí, alebo sa potom nebodaj cítiš dobre, tak je to podľa mňa o.k. a nemalo by to uškodiť.
Vraj sa ale nemá piť také veľké množstvo vody pred spaním, alebo teda navečer, nielen preto že plný močový mechúr ťa možno aj zobudí, alebo budeš mať kvoli tomu aj zlé sny, ale ide aj o zdravotný moment- lebo obličky si majú cez noc oddýchnuť. S tým ja mám zas problém, lebo sa aj v noci budím na smäd a som schopná vypiť počas noci niekedy aj viac ako polliter.

Podla toho co som ja pocul tak ta voda sa pije hlavne rano velke mnozstvo a v priebehu dna by tom mal byt normalny pitny rezim. Na rôzne choroby je rôzne mnozstvo vody a su na to tabulky.. ja sim ich dokonca mal niekde doma ale nikdy som sa do toho nepustil, musel by som vstavat rano uz okolo 4,00 aby som prisiel nacas do prace, lebo ked vypijes velke mnozstvo vody tak ta moze aj poprehanat... skoda ze som to aspon neskusil, mohol som doporucit alebo nedoporucit zo skusenosti, takto z pocutia ani jedno ani druhe ;)
ivantt
22.10.10,05:40
keď predtým zješ 1/2 kila klbasy , tak sa nečuduj ...:D
Ked si smädny a v noci sa budis na smäd, skus si dat spravit vysetrenie na cukrovku... ja skom mal ten istgy problem a zhial aj cukrovku mi zistili.... je to jeden zo sprievodnych znakov DM II typu...
ivantt
22.10.10,10:03
Čítal som ten članok o šokujúcej pravde o pitnej vode... keď tak čítam články na nete o šokujúcich pravdách, napadá ma ešte jedna : šokujúca pravdo o ľudskom živote...
Začínam veriť tomu, že ľudia čo nečítaju, budú sa dožívať dlhšieho veku. Oni totiž to nevedia o šokujúcej pravde o jedle a vode, tak jedia a pijú. My, čo to už vieme tak sme prestali jesť a od dnes aj piť....
Ďalšia šokujúca pravda je o marhlových kôstkach. Obsahujú male množstvo arzenu a arzen je jed.. čo z toho, že to neublíži, ba dokonca aj pomôže ale je to jed, už nebuedem jest kôstky, t eda ich obsah a pre istotu ani marhule. čo keď ten arzén je aj v marhule ???
Ludia, voda z vodovodu je nezávadna a ovela lepsia ako z palstovej flase, mozno aj tá je len zh vodovodu. Prečo by sme sa mali báť piť vodu.. hoci aj 1,5 l na lačný žalúdok. Kašlite na bulvár, su to same keci len aby sa predavali... !!!!
motylik7
08.03.11,13:11
Nie je to rodinné tajomstvo, nabíjame si ju špeciálnym diskom.
Je veľa rôznych spôsobov nabíjania vody, ja som si to takto zjednodušila. Naša nabitá voda chutí skoro tak dobre ako keď si načapujeme pramenitú v hore.
Ešte by sa zišiel filter, čo by nám tie ťažké kovy odstránil (ale iba ťažké kovy, nie minerály), bolo by to potom už skoro dokonalé :---
Je veľmi dôležité, akú má voda mriežku, čiže aký má vplyv na bunky, ktoré ju prijímajú. Pôsobením na vodu sa môže nepriaznivá štruktúra zmeniť zase na takú, aká je pre človeka (+ zvieratá, rastliny ..) prirodzená, čo najlepšie vstrebateľná, aby mala správny náboj - pozitívnu energiu, "informáciu" atď.. Potom aj na naše bunky bude pôsobiť tak, aby boli v čo najlepšej harmónii a rovnováhe, čiže aby sme z vody mali čo najväčší osoh ;)
S pitným režimom sa to preháňať určite nesmie, aj tu platí ako pri inom, že všetkého veľa škodí. Tak ako je odporúčaná denná dávka (do úvahy sa berie vek, hmotnosť, životospráva, klimatické podmienky, pohybová aktivita, zdravotný stav atď.), tak by sa mala plus mínus dodržiavať. Pri nadnormále hrozí strata dôležitých stopových prvkov a to už vtipné nie je.
Darina1234 čo ti príde také zábavné na mojom príspevku?? :eek: Zdá sa, že ešte veľa toho o živote a veciach okolo nás nevieš. Je aj tu niečo málo o správnej vode http://www.bukera.sk/voda/rozpravkova-voda
alabut
08.03.11,15:10
Zeny, a co tak nosit si pesi vodu na pitie z hory? Urcite je to zdravsie ako nabijat a filtrovat ju akymkolvek sposobom. Tiez ju nosim niekolko kilometrov. Cim dlhsiu trasu od pramena prejdem, voda sa mi zda chutnejsia. Problem je zvyknut si potom na tu z vodovodu. .-)
buchač
08.03.11,18:16
Zeny, a co tak nosit si pesi vodu na pitie z hory? Urcite je to zdravsie ako nabijat a filtrovat ju akymkolvek sposobom. Tiez ju nosim niekolko kilometrov. Cim dlhsiu trasu od pramena prejdem, voda sa mi zda chutnejsia. Problem je zvyknut si potom na tu z vodovodu. .-)

...povedz bratislavčanom ..........a podobne ...;)

Pokiaľ domov príde , môže sa rovno obrátiť nazad , po ďalšiu várku ...tá prvá je už vypitá ...:rolleyes:
motylik7
08.03.11,22:44
...povedz bratislavčanom ..........a podobne ...;)

Pokiaľ domov príde , môže sa rovno obrátiť nazad , po ďalšiu várku ...tá prvá je už vypitá ...:rolleyes:

:D:D:D no asi tak....
Ale vlastne nie je to až také smiešne, veď ja by som tiež radšej zašla po tú vodičku do lesa, milujem prírodu a mala by som to s pohybom a ešte aj zadarmo ;)
trisestri
09.03.11,09:35
1,5 l naraz je vela,stači dva 2 dl pohare : VODA – PODĹA PASTEUROVHO INŠTiTÚTU – VEĽMI ZAUJIMAVE

Pohár vody odoberá pocit hladu – počas noci u takmer 100 % ľudí, ktorí sú na diéte – ( l'université de Washington).
Chýbanie vody je faktorom č. 1 ako príčina únavy cez deň.
Predchádzajúce štúdie ukazujú, že 8 až 10 pohárov vody denne významne uľahčuje od bolestí kĺbov u 80 % ľudí ktorí majú problémy s kĺbmi.

Jednoduché redukovanie vody o 2% v tele môže vyprovokovať krátkodobé poruchy pamäti, problémy s matematikou a ťažkosti so sústredením sa pri počítači alebo vytlačenej strane.

Vypitie 5 pohárov vody za deň znižuje riziko rakoviny čreva o 45 %, môže znížiť riziko rakoviny prsníka o 79 % a o 50 % znižuje pravdepodobnosť rakoviny mechúra.

Teda vypi každý deň potrebné množstvo vody.

VEDELI STE?

Veľmi dôležité – časy primeranej konzumácie vody :

2 poháre vody po zobudení sa prispievajú k aktivovaniu vnútorných orgánov.

1 pohár vody 30 min. pred jedlom pomáha tráveniu

1 pohár vody pred sprchou pomáha znižovať krvný tlak

1 pohár vody pred tým, než ideš spať znižuje výskyt srdcových kríz
alabut
09.03.11,09:53
Prespork mam schodeny. Vody ma dost a kvalitnej, ci na karpatskej strane, ci v strkoch Podunajskej niziny, v Dunaji ani nevravim. Ba aj teple pramene, kto sa chce teraz okupat. :-)

http://hiking.sk/hk/ar/1409/pramene_racianskych_karpat_i.html
buchač
09.03.11,11:15
Prespork mam schodeny. Vody ma dost a kvalitnej, ci na karpatskej strane, ci v strkoch Podunajskej niziny, v Dunaji ani nevravim. Ba aj teple pramene, kto sa chce teraz okupat. :-)

http://hiking.sk/hk/ar/1409/pramene_racianskych_karpat_i.html

...presne tak ...;)


Je chválitebné, že pri všetkých oficiálnych studničkách je tabuľka s oznamom o rozbore kvality vody vykonaným v roku 2009 Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou. Čo je zarážajúce, je fakt, že všetky sú podľa neho nepitné.
...z článku citované ...

...a tiež aj toto ...:rolleyes:

alabut Re: Pijem zdravú vodu...
Zeny, a co tak nosit si pesi vodu na pitie z hory?

Vzdialenosť
19 km
...
...
Voda
Máriin prameň, Jarošova studnička, Zbojnícka studnička

__________________
Lepšie je to posrať podľa svojho , ako Ti niekedy poradia druhí ....
alabut
09.03.11,13:15
Nevedia robit rozbor, respektive vedia podla toho, kto zaplati viac. Firmy a stat chcu, aby ludia vodu kupovali, stat sa prizivi na DPH. Ci si myslis, ze v blizkosti pramenov su hnojiska a chemikaliami posypane polia? :-)

19 km? A co to je pre zdraveho cloveka? Obycajne denne chodim o barlach cez 10 km. Ked rastu huby, bylinky, lesne plody, tak viac. Dnes cca 16. :-)
buchač
09.03.11,13:47
Čo sa týka prameňov , nedá sa urobiť všeobecný názor , pohľad na vec ...
Prameň ???...v pohode sa aj ja napijem , čoby nie ...len nie je jedno , že kde pramení ...aj iné znečisťovanie existuje , nie len hnojiská alebo chémia ...

Barle ???...toto nechajme radšej bokom ...aj o tom by sa dalo ale polemizovať , no nemienim , to je ožehavá téma ...
alabut
09.03.11,16:01
Cakal som ako zareagujes. Ze by si poslal vsetkych paraolympionikov do roboty? :-)
buchač
09.03.11,16:17
Aká reakcia bola ??? ;)
Dobrá ???...vyhovel som v hodnotení ....??? :---:D

Paraolympionikov ani nie ...

Barle ???...inak poviem ...
Mal som možnosť vidieť , respektíve aj od manželky počuť , čo " barlisti " vystrájali občas , keď boli tie akcie v hypere ...múka , vajcia , kurence ...
Že ako sa vládali popod mreže rýchlo zohnúť , ešte ani vytiahnuté hore neboli .
Barle vtedy neslúžili na oporu , ale na útok , poprípade na obranu ...

Moja polemika by bola iná ...nehodlám niekoho odsúdiť za to , že má barle alebo nie ...či právom , či neprávom ...to nie je moja vec , nevidím do zdravotnej karty jedinca ...
No je jasné , že niekto barlu má - neprávom...niekto právo na auto má - no nedostane ho ......
Podľa upútavky dnes v Modrom z neba ide príspevok o dievčatku bez končatín od narodenia...vraj nemá nárok na auto / rodičia samozrejme /...na obesenie sa v tomto právnom štáte ...

Len tak , mimochodom , mám preukaz ŤZP - diagnózy sú , boli na jeho pridelenie ...
No stretol som sa aj z udivenými pohľadmi nezainteresovaných , keď sa o tejto skutočnosti dozvedeli ...že nevyzerám na to / tiež si ale myslím ...:---:D / , že nikdy by neboli povedali...už aj nejaký lekár mi to povedal ...
Len dve dg mi ale stačí spomenúť a každému je potom hneď jasné ...

Záverom ???...
Pevne verím , že každý by si rád vedel predstaviť ten život bez tých dg ...bez barlí / doslovne ../ .
alabut
10.03.11,05:07
Spravne si spomenul Modre z neba. Toto je pravy obraz naseho zdravotnictva. Papier je dolezity ... ak sa stedro odmenis, lapiduchovia ti popisu veci ... :-)

Co sa teba tyka, sablicku za pasom nenosim.
mareko
20.07.12,16:11
Milí poraďáci, potrebovala by som zopár argumentov na nevhodnosť dlhodobého pitia 6 a viac litrov vody denne. Mne sa zdá takéto množstvo vody viac škodlivé než prospešné. Potrebovala by som však zopár argumentov, ktorými by som presvedčila istú osôbku. Mňa napadá iba vyplavenie minerálov a enormné zaťaženie obličiek. Skúste ešte niečo doplniť :-)
wagner
20.07.12,19:33
Milí poraďáci, potrebovala by som zopár argumentov na nevhodnosť dlhodobého pitia 6 a viac litrov vody denne. Mne sa zdá takéto množstvo vody viac škodlivé než prospešné. Potrebovala by som však zopár argumentov, ktorými by som presvedčila istú osôbku. Mňa napadá iba vyplavenie minerálov a enormné zaťaženie obličiek. Skúste ešte niečo doplniť :-)

Lekári odporúčajú piť maximálne 2-3 litre vody denne. Povedz jej, že jej zhrdzavejú črevá, možno Ti uverí ( zo železa, ktoré voda obsahuje)
Katy a R
20.07.12,20:16
Milí poraďáci, potrebovala by som zopár argumentov na nevhodnosť dlhodobého pitia 6 a viac litrov vody denne. Mne sa zdá takéto množstvo vody viac škodlivé než prospešné. Potrebovala by som však zopár argumentov, ktorými by som presvedčila istú osôbku. Mňa napadá iba vyplavenie minerálov a enormné zaťaženie obličiek. Skúste ešte niečo doplniť :-)

žeby "utopenie buniek" :confused:;) - ale to skôr tak pri jednorázovom vypití veľkého množstva :confused: http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=pitie%20ve%C4%BEk%C3%A9ho%20mno%C5%BEstva%20vody %20&source=web&cd=1&ved=0CFMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fadam.azet.sk%2Fclanky%2F2259&ei=EscJUInxM8-N4gShl6jxCg&usg=AFQjCNGgqCSDaqVwzG7EJR2qvXsCFDV6SQ
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=pitie%20ve%C4%BEk%C3%A9ho%20mno%C5%BEstva%20vody %20&source=web&cd=5&ved=0CF8QFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.kompava.sk%2Fsk%2Fodborne-clanky%2Fpitny-rezim-uznavame-ho-ale-nerespektujeme.html&ei=EscJUInxM8-N4gShl6jxCg&usg=AFQjCNHuq-bQdkVOr0E1Wk8Vu3mTXJZi7A

- a ktovie - ak pije pravidelne celý deň a pomenej - možnože tých 6 litrov ani nie je tak veľa ;):confused: - u každého je to iné (ja len ako laik) .
Ale aj tak je pre mňa záhadou - ako to len dokáže toľko vody vypiť:D:confused:
sito
20.07.12,20:22
Jasné, že H2O je zdravá!

Ale, čo do nej lejeme?

A s čím ju pijeme?

Sme zdraví?

Aj na hlavu?

:);)
mareko
21.07.12,07:20
V linkoch od Kata a R je uvedené, že vedci doporučujú piť každú hodinu 2 - 3 šálky vody, čo je 6 - 10 litrov !!!! a pritom sa tam píše, ako môže človek až zomrieť pri nadmernom pití vody :-( . V tom článku si dosť protirečia. Žiaden argument zrejme nie je, asi to nechám na ňu. Len ona vodou nahrádza takmer celú stravu, lebo jej to "vyšlo" pri vyšetrení Diacon-om alebo podobnou metódou. A dopĺňa to rôznymi zázračnými prípravkami. Najprv bola nadšená, ako úžasne sa cíti a teraz len narieka aká je veľmi unavená. Neviem jej vysvetliť, že to čo jej "diagnostikoval skvelý prístroj" asi nebude to pravé orechové. Žena po päťdesiatke predsa nemôže žiť z vody, bez mäsa, mlieka či vajec. To je môj názor, ale možno je scestný.....
Darina1234
21.07.12,07:23
Nie je scestny, je normalny,
Katy a R
21.07.12,07:34
- a ja to zase až tak tragicky nevidím .. veď aj vegáni žijú bez mäsa, mlieka a vajec ..:confused::D samozrejme nielen na vode:)
A napr mlieko je pre nás starších dosť ťažko stráviteľné (preto sa doporučuje piť kyslé). Vo vyššom veku sa už treba striemejšie stravovať ;):confused:

- a k tomu linku - to asi myslia 2-3 šálky len počas dňa - nie v noci !!:confused: a nebezpečné je naraz vypiť veľké množstvo vody!:mee:

mimotemyTá tvoja kamarátka asik nebude vôbec hladná - ale smädná ... Bude dobre pripravená na ťažké časy, čo nás čakajú :confused:
Zita5
21.07.12,07:44
V linkoch od Kata a R je uvedené, že vedci doporučujú piť každú hodinu 2 - 3 šálky vody, čo je 6 - 10 litrov !!!! a pritom sa tam píše, ako môže človek až zomrieť pri nadmernom pití vody :-( . V tom článku si dosť protirečia. Žiaden argument zrejme nie je, asi to nechám na ňu. Len ona vodou nahrádza takmer celú stravu, lebo jej to "vyšlo" pri vyšetrení Diacon-om alebo podobnou metódou. A dopĺňa to rôznymi zázračnými prípravkami. Najprv bola nadšená, ako úžasne sa cíti a teraz len narieka aká je veľmi unavená. Neviem jej vysvetliť, že to čo jej "diagnostikoval skvelý prístroj" asi nebude to pravé orechové. Žena po päťdesiatke predsa nemôže žiť z vody, bez mäsa, mlieka či vajec. To je môj názor, ale možno je scestný.....

Diacon je k ničomu, len k bohatnutiu ľudí.Dajte jej prečítať moju tému . Keby som nebola stopla moju dcéru , tak by prišla o značnú časť peňazí .Tie klamstvá sú príliš drahé.Ja by som im túto činnosť zakázala .
http://www.porada.sk/124308-skenovanie-organizmu-cloveka-pristrojom-diacom-post1495260.html#post1495260
Katy a R
21.07.12,07:51
Keby ľudia používali zdravý rozum radšej ...
mareko
21.07.12,07:59
Zitka, ja som tie témy čítala už dávno, mám na to taký istý názor ak vy, ona však nechce počuť pravdu. Začala byť posadnutá chudnutím (celý život pritom bola a aj je chudá)a to je asi ten dôvod, prečo je spokojná s toľkou vodou, lebo nepociťuje hlad. Je celoživotná fajčiarka a ja mám obavy o jej kosti, ale už nejdem riešiť...veď je dospelá.
Darina1234
21.07.12,08:01
Vlastna skusenosť - ked som mojej sestre vynadala, ze bola na tej tzv. diagnostike a zacala mi vymenuvať, čo všetko ma chore a kolko zaplatila, tak mi povedala, ze jej zavidím, že ona si to može dovoliť, prestala som vyjadrovať svoj nazor na to, nech si tam ludia chodia, ked tomu veria.
Antea
21.07.12,08:27
žeby "utopenie buniek" :confused:;) - ale to skôr tak pri jednorázovom vypití veľkého množstva :confused: http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=pitie%20ve%C4%BEk%C3%A9ho%20mno%C5%BEstva%20vody %20&source=web&cd=1&ved=0CFMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fadam.azet.sk%2Fclanky%2F2259&ei=EscJUInxM8-N4gShl6jxCg&usg=AFQjCNGgqCSDaqVwzG7EJR2qvXsCFDV6SQ
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=pitie%20ve%C4%BEk%C3%A9ho%20mno%C5%BEstva%20vody %20&source=web&cd=5&ved=0CF8QFjAE&url=http%3A%2F%2Fwww.kompava.sk%2Fsk%2Fodborne-clanky%2Fpitny-rezim-uznavame-ho-ale-nerespektujeme.html&ei=EscJUInxM8-N4gShl6jxCg&usg=AFQjCNHuq-bQdkVOr0E1Wk8Vu3mTXJZi7A

- a ktovie - ak pije pravidelne celý deň a pomenej - možnože tých 6 litrov ani nie je tak veľa ;):confused: - u každého je to iné (ja len ako laik) .
Ale aj tak je pre mňa záhadou - ako to len dokáže toľko vody vypiť:D:confused:
Niektorí muži vypijú 12 pív za večer, teda pollitrákov:---:) a ešte sa neutopili,až to neurobili ich manželky.
Katy a R
21.07.12,09:22
Zitka, ja som tie témy čítala už dávno, mám na to taký istý názor ak vy, ona však nechce počuť pravdu. Začala byť posadnutá chudnutím (celý život pritom bola a aj je chudá)a to je asi ten dôvod, prečo je spokojná s toľkou vodou, lebo nepociťuje hlad. Je celoživotná fajčiarka a ja mám obavy o jej kosti, ale už nejdem riešiť...veď je dospelá.
- to už asi bude aj iný problém :confused: :mee:
možno schválne pije tú vodu, aby necítila hlad ... :confused: veď po 6tich litroch vody by som ani ja nebola hladná (to ako s tými pivármi - tiež nepotrebujú jesť, keď toľko piva vypijú:mee:)
Jurivo
21.07.12,14:39
Priveľké množstvo vody naraz zaťažuje obličky. Obličky totiž zvládnu prefiltrovať optimálne 2dc za hodinu, v horúcom počasí to môže byť aj viac.
220870
22.07.12,06:27
Mattoni už nieje!alebo čo dokáže nednárodná korporácia.Hajzli.
http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/cz/fotogalerie