martaNR
22.06.10,20:15
Poradte mi,prosím
Bývylý mi už pol roka neplatí výživné,podala som na neho trestné oznámenie ale policajti mi to zamietli s tým,že je nezamestnaný a riadne sa hlási na úradochale nakolko dostáva z úradu 62€ a mne má dávať76,35€ tak mi ich nemôže dať lebo má menej ako mne patrí a žiadneho trestného činu sa nedopustil.Žiadala som aj o náhradné výživné na sociálnom úrade ale tí ma poslali za exekútorom.Ja sa bojím toho,že ak mu nemá exekútor čo zexekuovať tak celé exekútorské budem musieť hradiť ja a on zase nič a ja prídem ešte o ďalšie peniaze.Som zúfalá a neviem kde sa mám domáhať spravodlivosti a svojich peňazí.Poradte mi prosím.:mee:
ivka70
22.06.10,18:24
Nebudes hradit nic, exekutor si svoje vydavky zapocita k dlznemu vyzivnemu a bude ich vymahat od ex.
Pokial ti exekutor neda do ruky, ze nevie nic vymoct, nahradne vyzivne nedostanes.

Ex nema ani ziadny majetok?
Mam znameho, ktory predal auto, ked bol nezamestny a nemal financie na platenie vyzivneho na dceru, aby sa vyhol exekucii.
martaNR
22.06.10,19:30
ivka70 no pre začiatok musím dať exekútorovi 17,50€ za to aby začal exekučné konanie voči bývalému a to že ak mi exekútor nedá papier,že nič nevymohol tak nič nedostanem

Myslím,že majetok nemá asi žiadny,takže preto ak nemá za čo od neho exekútor vymôcť výživné-že ńemá majetok a ani príjem si myslím,že všetky exekútorské poplatky budem hradiť ja
riccado
22.06.10,19:39
ivka70 no pre začiatok musím dať exekútorovi 17,50€ za to aby začal exekučné konanie voči bývalému a to že ak mi exekútor nedá papier,že nič nevymohol tak nič nedostanem

Myslím,že majetok nemá asi žiadny,takže preto ak nemá za čo od neho exekútor vymôcť výživné-že ńemá majetok a ani príjem si myslím,že všetky exekútorské poplatky budem hradiť ja

pokial viem, tak konanie o vymozenie vyzivneho je v zmysle § 4 ods. 1 pism g) v spojeni s ods. 4 zakona c. 71/1992 Zb. o sudnych poplatkoch v platnom zneni je oslobodene od platenia sudneho poplatku, takze ziadnych 16,50 EUR mu davat nemusis...
bodliak
22.06.10,19:42
iriska
23.06.10,05:06
1. Ten poplatok je za spísanie zápisnice a nie za vydanie poverenia.

2. V témach o exekúciach sú tu postupy ako si napísať návrh na vykonanie exekúcie doma

3. Prečo vznikol fenomén nestíhateľného neplatiča výživného??? Veď tí chlapi boli už dávno takí - s prepáčením - vyčúraní, že boli na sociálke, majetok (ak nejaký mali) prepísali a nikto od nich nič nevymôže. A teraz sú dokonca aj štátom chránení. Kto im dal imunitu, či čo?
Flinstone
23.06.10,11:27
... Prečo vznikol fenomén nestíhateľného neplatiča výživného??? Veď tí chlapi boli už dávno takí - s prepáčením - vyčúraní, že boli na sociálke, majetok (ak nejaký mali) prepísali a nikto od nich nič nevymôže. A teraz sú dokonca aj štátom chránení. Kto im dal imunitu, či čo?
mimotemyprepáč, nedá mi nereagovať na toto...
Neviem čo ti chlapi urobili ale muselo to byť strašné...

... keď ich všetkých nenávidíš a hádžeš do jedného vreca... vieme zatiaľ len to, že jeho príjem je nižší ako je povinný platiť, a to ešte nejedol a ty už vieš že je hajzel tak ako všetci muži ktorí sú povinní platiť alimenty. Asi by si ich mala radšej volať platitelia, resp. neplatiči.
iriska
23.06.10,17:02
myslela som tých konkrétnych chlapov (resp. ženy), ktorí sú evidovaní naschvál na ÚPSVaR
ALE
môžeme sa aj chytať za slovíčka, už to tu dávno nebolo
Flinstone
23.06.10,17:25
ja som reagoval ako to vyznelo...
Na druhej strane ako je chránený chudák ktorý celý život poctivo platí čo má, ale ocitne sa v podobnej situácii a zrazu má menej ako je povinný zaplatiť... nemá síce trestnú zodpovednosť za neplatenie, ale exekútor ho pripraví o hoc aj o strechu nad hlavou...
Aj v takomto prípade by bol on ten zlý? Asi áno, lebo je chlap.
Každá minca má dve strany...
iriska
23.06.10,17:35
ale to vidíš v reále kto má ochotu niečo robiť a kto sa len chce schovávať, aby vôbec o neho exekútor, resp. matka jeho detí ani očkom nezavadili - a týmto to nahráva, že sú nestíhateľní
tiež ak má niekto platiť mesačne 40,-eur a exekútor vymáha zameškané výživné 5000 eur... a nezdržiava sa v mieste bydliska, tak....?

p.s. tiež by sme si mohli na naťahovačky o tom akí sú chlapi založiť aj inú tému, nie?
Flinstone
23.06.10,17:40
veď hovorím, že každá minca má dve strany...
to že je jeden hajzel, neznamená, že všetci chlapi sú...
To je asi taká pravda, ako že ženy majú chlapov len na peniaze, a že ženu najviac sexuálne vzruší ferrari...
martaNR
23.06.10,17:47
no,ale nedohadujte sa tu kvôli nejakému neschopákovi.Nie sú všetci chlapi rovnaký,môj terajší partner riadne platí na dcérku aj keď mu to už niekolko krát súd zvýšil,to ten ex je riadny svi....,odkedy prestal platiť zabudol že má aj dieťa a za malou ani nepríde a ani jej nezavolá,malá to už predýchala,ale on sa zachoval riadne hnusne a nie ako by sa mal...Ale preto aký je môj ex nehádžem všetkých chlapov do jedného vreca
martaNR
23.06.10,17:49
Inak ďakujem Vám za rady,napíšem si ten papier exekútorovi a pôjdem to tam zaniesť,som zvedavá ako to celé dopadne,ale naozaj Vám všetkým ďakujem
andy_rs
26.06.10,16:36
No tak neviem akých policajtov tam teda máte, v prvomrade ak tvoj ex nezarába a nedokáže platiť stanovené výživné mal podať návrh na súd o zníženie výživného... minimálne výživné je 24 eur sa mi zdá a to ti musí zaplatiť aj keby žiadny centík nedostane...teda aj keď je nezamestnaný...pretože výdavky na dieťa teda výživné... je dôležitejšie ako hociaké iné výdavky....
stormcatcher
26.06.10,16:43
no,ale nedohadujte sa tu kvôli nejakému neschopákovi.Nie sú všetci chlapi rovnaký,môj terajší partner riadne platí na dcérku aj keď mu to už niekolko krát súd zvýšil,to ten ex je riadny svi....,odkedy prestal platiť zabudol že má aj dieťa a za malou ani nepríde a ani jej nezavolá,malá to už predýchala,ale on sa zachoval riadne hnusne a nie ako by sa mal...Ale preto aký je môj ex nehádžem všetkých chlapov do jedného vreca
nic osobneho. priblizis mi ten hrubsi text
andmartinka
26.07.10,06:48
Dobrý den chcela by som sa informovat ako mam postupovat ak otec nieje uvedeny v rodnom liste dietata maly ma 1,5r a nema vobec zaujem prist uznať otcovstvo otec je čech a chcela by som aby zacal na maleho konecne platit vyživne od kolkeho roku dietata sa daju robit testy DNA? A ak by mi uznal otcovstvo tak musi byt potom zapisaný v rodnom liste ?? dakujem martina