marek 77
22.06.10,22:44
Potrebujem dobre poradit.Platim na syna vyzivne,a stalo sa mi,ze som vlani uz dva mesiace nevyplatil.Nejako mi to financne nevychadza,aby som to doplatil,a teraz sa mi stalo,ze ma byvala udala,ze ani tento mesiac som jej neposlal vyzivne.Lenze ja som jej peniaze poslal sekom 15.6.(je tam aj peciatka posty)Problem je v tom,ze ona bola na policii 17.6 a tvrdila ze ziadne vyzivne nedoslo.Dnes som bol na vysluch na policii a policajt mi povedal,ze tieto peniaze co som jej poslal su uz na jul,lebo podla rozsudku ex ma mat
peniaze v ruke uz 15,co je podla mna blbost,pretoze v rozsudku je napisane toto:TAKTO URCENE VYZIVNE JE OTEC POVINNY ZASIELAT K RUKAM MATKY VZDY MESACNE PREDOM DO 15.DNA TOHO KTOREHO MESIACE.Tak co presne znamena tato veta?Podla mna ze moj posledny den na vyplatenie vyzivneho je 15,vratane tohto dna,nie?Na policii tvrdia,ze nie.Paradox je aj to,ze aj minuly mesiac som poslal tiez 15. a bola sobota,takze peniaze mohla maj najskor 18.a aj dalsi mesiac 13.a tiez peniaze nemohla mat do 15.Prosim vas pekne poradte mi,coho sa mam vlastne drzat,maju pravdu policajti,ci ja?
Mária27
22.06.10,21:47
V deň, ktorý je uvedený v rozhodnutí súdu, musí mať peniaze v rukách, inak si v omeškaní.

§ 567 obč. zákonníka

(1) Dlh sa plní na mieste určenom dohodou účastníkov. Ak nie je miesto plnenia takto určené, je ním bydlisko alebo sídlo dlžníka.
(2) Peňažný dlh plnený prostredníctvom peňažného ústavu alebo prostredníctvom poštového podniku je splnený pripísaním sumy dlhu na účet veriteľa v peňažnom ústave alebo vyplatením sumy dlhu veriteľovi v hotovosti, ak osobitný zákon neustanovuje inak alebo ak sa veriteľ a dlžník písomne nedohodnú inak.