gigi24
23.06.10,00:06
Viete o tom, že depresia sa dá rozchodiť?
Moja priateľka trpí ťažkou rekurentnou (opakujúcou sa )depresiou. Nedávno bola dva mesiace v nemocnici a jej stav sa vobec nezmenil. Vymenili jej niekolko druhov liekov a žiadny efekt. Tak jej doporučili podať si žiadosť o invalidný dôchodok, kedže sa lieči uz asi štyri roky a zlé stavy sa jej každú chvílu vracajú, a je už rok na PN. Tak išla na LPK a tam jej LPK lekárka zo sociálnej poisťovne povedala, že to nič nie je, že má aj napísaný stav z nemocnice, že má ťažkú depresiu, vraj má chodiť každý deň pekne na prechadzky a to jej prejde, že na taký stav ona nemá tabuľky, že by mohla ísť na invalidný dôchodok. Inak je to už pani stredného veku

Tak ja len toľko, že všetci ktorí máte ťažku depresiu tešte sa !!!!!
Veď ona sa dá pekne rozchodiť, nemusíte ani lieky brať, aby ste zbytočne nepripravovali štat o peniaze patriace skutočne chorým ľuďom !!!!
MIG_6
22.06.10,22:17
Viete o tom, že depresia sa dá rozchodiť?
Moja priateľka trpí ťažkou rekurentnou (opakujúcou sa )depresiou. Nedávno bola dva mesiace v nemocnici a jej stav sa vobec nezmenil. Vymenili jej niekolko druhov liekov a žiadny efekt. Tak jej doporučili podať si žiadosť o invalidný dôchodok, kedže sa lieči uz asi štyri roky a zlé stavy sa jej každú chvílu vracajú, a je už rok na PN. Tak išla na LPK a tam jej LPK lekárka zo sociálnej poisťovne povedala, že to nič nie je, že má aj napísaný stav z nemocnice, že má ťažkú depresiu, vraj má chodiť každý deň pekne na prechadzky a to jej prejde, že na taký stav ona nemá tabuľky, že by mohla ísť na invalidný dôchodok. Inak je to už pani stredného veku

Tak ja len toľko, že všetci ktorí máte ťažku depresiu tešte sa !!!!!
Veď ona sa dá pekne rozchodiť, nemusíte ani lieky brať, aby ste zbytočne nepripravovali štat o peniaze patriace skutočne chorým ľuďom !!!!

konecne viem, co mam robit hura........a ja sa zbytocne trapim takou jednoduchou chorobou ako je depresia
dracik1
08.01.15,01:18
Ja na tuto diagnozu mam ciastocny ID, cize pani, ktora to takto posudila, mala bludy. Oni maju na to nejake kriteria, napr. kedy sa to prvy krat vyskytlo, aka terapia bola aplikovana, ci tam bola aspon jedna hospitalizacia, kolko sa lieci atd. Ale treba sa branit. Ono, ten ID, hlavne ciastocny, nie je ziadna vyhra. V tejto krajine sa velmi neda spolahnut na stat ani ked ste si tazku situaciu sami nezavinili a jej napravu neviete ovplyvnit. Zial :( Ja by som dal vsetku do dobromilnu "stedru" pomoc statu (resp. SP) s radostou spat, ak by som mal schopnosti a vyhliadky zdraveho cloveka. tato diagnoza je osobne prekliate a vobec prezivanie s tym je trest sam o sebe.
marjankaj
08.01.15,08:56
No nie každý to rozchodí. Hlavne tí čo majú taký tmavší odtieň pokožky.
petermikuláš
14.01.15,21:32
nie je to pravda čo Vám povedala tá doktorka, že na to nemá tabuľky, na diagnózy depresie je možné samozrejme udeliť i plný ID
alaya1
14.01.15,21:51
Posudkovy lekar SP ma postupovat podla zakona a dodrzavat sa odbornych lekarskych nalezov a tabuliek, podla ktorych na posudzovat,a nevynasat svojvolne vyhodnotenia Dg. Ak ste jej odovzdali podklady - lekarske nalezy a dostali ste toto odporucanie, pockajte na pisomne rozhodnutie a urcite sa odvolajte, pripadne podajte navrh na sud.
kukučka
14.01.15,21:55
Reagujete na štyri roky starý príspevok a jeho autor už dva roky nič nenapísal.
alaya1
14.01.15,21:57
Posudkari sa nemenia, mozno to pomoze niekomu, kto hlada radu!.