neldanka
22.06.10,23:56
Dobry den, chcem sa spytat, ci by mi niekto vedel pomoct... Moja dcerka (3,5r.) za posledny rok bola velmi casto chora, kazde 3 tyzdne sa jej opakovali anginy (antibiotik sa napapala neurekom). Doktorka jej robila aj vytery hrdla, raz tam nic nenasli a potom sa objavila aj candida. Mam podozrenie, ze vela krat brala atb uplne zbytocne. Su nejake priznaky, podla ktorych by som mohla aj ja sama vediet ci je to skutocne hnisava angina a tie atb potrebuje, alebo je to kvasinka a musime to inak liecit.
Za kazdu radu vopred dakujeeeem.
(ps: na krcom mi lekar povedal, ze tie kvasinky sa vyskytnu po niektorych atb)
bettylou
05.07.10,19:41
kvasinky candida sa vyskytujú niekedy po atb, ked sa zničí prirodzená flóra v hrubom čreve a nedodá sa telu dostatok probiotík a prebiotík
danushka
05.07.10,20:07
Myslím, že by si zakaždým mala žiadať lekárku svojej dcéry o výter, ktorý presne určí, aké ATB treba nasadiť, pretože môže byť, že po užití toľkých liekov je na niektoré už rezistentná a tým jej to rozhádže celú imunitu.
Najhoršie je chodiť so svojim dieťaťom na pohotovosť, kde sa lekári istia a udrú silnými ATB, pritom len výter dôveryhodne potvrdí aká liečba má byť.
Moja dcéra bola v útlom veku tiež často chorá a keď nás pochytili horúčky a choroba cez víkend, po presne takýchto skúsenostiach sme už čakali na svoju lekárku po víkende.
Ak spomínaš mykózu, častá liečba ATb môže zapríčiniť aj vaginálnu mykózu u aj malého dievčatka. Sleduj dcéru a opýtaj sa jej, či nepociťuje svrbenie a či nemá výtoky.
neldanka
06.07.10,16:16
Dakujem za vase odkazy. Tie vytery jej lekarka robi, lenze ja som prekvapena, ze kym pride vysledok, trva to aj tyzden, no a co dovtedy? ... samozrejme atb, ved istota je istota, a moja bambulka ma tym padom imunitu riadne znicenu. Rozhodli sme sa pre zmenu lekara... Snad nam to pomoze a hlavne mojej dcerke.