lover
23.06.10,07:59
Ahojte,

momentalne u nas prebieha odpredaj pozemku pod bytovkou, ktory doposial patril magistratu hlavneho mesta. Majitelom, ktori kupovali byty od druzstva bola vycislena cena za m2 v smiesnych cifrach. Novi majitelia (aj my) budeme platit niekolkonasobne viac. Nie vsetci vsak maju zaujem o odkupenie podielu na tomto pozemku.

Ma to pre nas nejaku vyhodu, ak podiel odkupime resp. co moze nasledovat, ak by sme podiel neodkupili?

Ma to zmysel, ked si podiel neodkupia vsetci obyvatelia?

DAKUJEM!
lover
30.06.10,07:56
Ahojte,

vie mi, pls, niekto poradit, ake vyhody resp. nevyhody z pripadneho neodkupenia mozu plynut? Samozrejme, ze bytovku nezburaju... :)

My sme uz pozemok odkupili, len sme sa dozvedeli, ze asi iba 50% ludi z nasho vchodu taktiez zaplatilo za tento pozemok...

Nie su to vyhodene peniaze?

DAKUJEM!
Stanislav 1975
30.06.10,08:24
Ahojte,

vie mi, pls, niekto poradit, ake vyhody resp. nevyhody z pripadneho neodkupenia mozu plynut? Samozrejme, ze bytovku nezburaju... :)

My sme uz pozemok odkupili, len sme sa dozvedeli, ze asi iba 50% ludi z nasho vchodu taktiez zaplatilo za tento pozemok...

Nie su to vyhodene peniaze?

DAKUJEM!

Minulý mesiac som aj ja odkupoval pozemok pod barákom, poviem ti tak, ak neodkúpiš tak by sa nič strašné nemalo stať, nikto by ti nemal robiť problémy,ale u nás sme ho odkúpili asi 90% ľudí a to kvoli dobrému pocitu a aj je lepšie ak na LV-čku nemáš ťarchu kvoli pozemku, može to narobiť problém napr.pri predaji bytu a pod.
Ja ti radím- ODKUPUJ...
Až teraz som si všimol,že si to odkúpil-dobre si urobil...
lover
30.06.10,08:47
Minulý mesiac som aj ja odkupoval pozemok pod barákom, poviem ti tak, ak neodkúpiš tak by sa nič strašné nemalo stať, nikto by ti nemal robiť problémy,ale u nás sme ho odkúpili asi 90% ľudí a to kvoli dobrému pocitu a aj je lepšie ak na LV-čku nemáš ťarchu kvoli pozemku, može to narobiť problém napr.pri predaji bytu a pod.
Ja ti radím- ODKUPUJ...
Až teraz som si všimol,že si to odkúpil-dobre si urobil...

Mas pravdu, je to asi jedine kvoli dobremu pocitu... My sme ten byt kupovali asi pred 2-3 rokmi a tuto tarchu sme velmi neregistrovali resp. nedavali sme jej vahu, kedze takmer 1/2 pozemkov pod bytovymi domami v BA spada pod magistrat hlavneho mesta...
Stanislav 1975
30.06.10,08:56
Mas pravdu, je to asi jedine kvoli dobremu pocitu... My sme ten byt kupovali asi pred 2-3 rokmi a tuto tarchu sme velmi neregistrovali resp. nedavali sme jej vahu, kedze takmer 1/2 pozemkov pod bytovymi domami v BA spada pod magistrat hlavneho mesta...

Ale dobre si spravil, máš aspon pokoj- tu u nás v petržalke pár domov to nemá pod magistrátom a záhadne sa k tomu dostala nejaká súkromná firma :confused::confused::confused: a tá im teraz stále vypisuje hlúposti...
lover
30.06.10,09:52
Ale dobre si spravil, máš aspon pokoj- tu u nás v petržalke pár domov to nemá pod magistrátom a záhadne sa k tomu dostala nejaká súkromná firma :confused::confused::confused: a tá im teraz stále vypisuje hlúposti...

Inak, ked to spominas, tak presne tak tomu bolo aj u nas... Magistrat postupil pozemky sukromnej firme v Petrzalke oproti ekonomickej univerzite a ta zacala realizovat ich hromadny odpredaj... Tiez v sucasnosti zosilnela jej iniciativa v predaji, preto sme sa rozhodli odkupovat...
mona091
01.07.10,16:51
- radsej odkup, aby raz Ti niekto nezacal nahodou pozemok prenajimat, alebo mytne vyberat
Mária27
01.07.10,21:19
Ahojte,

momentalne u nas prebieha odpredaj pozemku pod bytovkou, ktory doposial patril magistratu hlavneho mesta. Majitelom, ktori kupovali byty od druzstva bola vycislena cena za m2 v smiesnych cifrach. Novi majitelia (aj my) budeme platit niekolkonasobne viac. Nie vsetci vsak maju zaujem o odkupenie podielu na tomto pozemku.

Ma to pre nas nejaku vyhodu, ak podiel odkupime resp. co moze nasledovat, ak by sme podiel neodkupili?

Ma to zmysel, ked si podiel neodkupia vsetci obyvatelia?

DAKUJEM!


Ak ste pozemok nekúpili, zatiaľ je vecné bremeno - bezodplatné (zatiaľ). Zatiaľ je aj maximálna cena za ten pozemok (regulovaná už neplatnou vyhláškou - platí len pre tieto účely).
Nik ti nezaručí, dokedy to tak bude.

Ak by v budúcnosti pýtali od vás za pozemok nájomné, môžu to pýtať od spoločenstva alebo ktoréhokoľvek spoluvlastníka domu (vlastníka bytu). Nájomné by mohli pýtať len za neprevedené podiely. Tí, ktorí majú pozemky odkúpené, by si to potom mohli vymáhať od tých, ktorí to neodkúpili.