007
26.10.05,14:37
Čaute,
sme s.r.o.(PU),vie mi niekto poradiť ako dať školenie zamestnanca -jazdy v autoškole do nákladov(518 viem)? OA nemá referentsky pridelený a zatiaľ nevyužíva ani vlastný automobil. Čo by malo byť na fa aby som to mohla zaúčtovať do nákladov?
vďaka
Denda
26.10.05,13:11
Čaute,
sme s.r.o.(PU),vie mi niekto poradiť ako dať školenie zamestnanca -jazdy v autoškole do nákladov(518 viem)? OA nemá referentsky pridelený a zatiaľ nevyužíva ani vlastný automobil. Čo by malo byť na fa aby som to mohla zaúčtovať do nákladov?
vďakaZ akého titulu mu tieto jazdy platíte?:)
007
26.10.05,15:32
príkaz konateľa
Denda
26.10.05,15:39
V prípade, že zamestnanec nebude mať pridelené vozidlo, alebo nebude mať zaradenie vo firme ako vodič, pre firmu je to neuznaný náklad a pre zamestnanca zdaniteľný príjem.:)
Ešte otázka: máte vo firme služobné autá?
sway
26.10.05,15:40
Len ma napadlo, nemôžu to dať zo sociálneho fondu?
007
26.10.05,18:18
musí byť zaradený ako vodič?Nestačí ak používa súkromné auto na služobné účely(vypisuje si cesťáky a preplácajú sa mu km +PHM)?
durisovad
26.10.05,18:18
Ja si myslim, ze urobenie a aj zaplatenie vodicskeho kurzu je sukromna zalezitost kazdeho cloveka. Ak mu to chce firma platit, potom by som to uctovala tak ako pise Denda.
007
26.10.05,18:30
takto jednoducho by som to urobila aj ja, to by som sa nepýtala
hľadám iba ďalšiu možnosť
durisovad
26.10.05,18:51
Tak to zuctuj na osobne konto konatela. Viem, ze to nie je dobra rada, ale do danovych nakladov by som to ja v ziadnom pripade nezuctovala. A pokusila by som sa to konatelovi vysvetlit.
ondrejvla
26.10.05,18:55
Tak to zuctuj na osobne konto konatela. Viem, ze to nie je dobra rada, ale do danovych nakladov by som to ja v ziadnom pripade nezuctovala. A pokusila by som sa to konatelovi vysvetlit.
Ak to nasilu chce mať konateľ v účtovníctve, ja by som to riešila len cez nedaňové náklady.
bepo
27.10.05,04:51
Čaute,
sme s.r.o.(PU),vie mi niekto poradiť ako dať školenie zamestnanca -jazdy v autoškole do nákladov(518 viem)? OA nemá referentsky pridelený a zatiaľ nevyužíva ani vlastný automobil. Čo by malo byť na fa aby som to mohla zaúčtovať do nákladov?
vďakaMyslia sa zdokonaľovacie jazdy alebo vodičský kurz za účelom získania vod. preukazu?