Viera3
23.06.10,11:18
dobrý deň.
čítam tu ohľadom DPH po 1.1.2010 už dva dni,bola som aj na školení ale taký chaos som ešte v zákone nemala ako teraz....
sú tu faktúry od dodavateľa z iných ČŠ..EU,,,,,ale čo z bločkami z čiech nakup PHM,alebo dielcov,ktoré sa použiju hned na montaž v čechach na silo,ktore sa tam doviezlo a montuje /dovoz zo SR/....pracovne rukavice,čistiace prostriedky pre zamestnancov pracujucich na tej montaži,zakupene v čechach ale nie na fa ale iba pokladničny doklad z registračnej pokladne,,,,,
ma s tým niekto skusennosť? vie ma nejako usmerniť,poradiť?
vopred Dakujem
IvoM
23.06.10,12:28
DPH si samozrejme v SK nemôžeš uplatniť, ale ako tak čítam čo tam robíte, tak to vidím na registráciu v ČR.
Viera3
23.06.10,15:44
tak to DPH som už pracne našla že nemožem uplatniť na SK,,,,,,dnes nič nerobim iba čitam zakon o DPH a hladam na porade nazory skusenejších....

firma sro montuje sila v ČR.....tu ho vyrobia a zmontuje sa v ČR, SK živnostnikmi ktorí potom danej sro fakturuju svoje služby vykonane v ČR
a ja mam s toho už taký guľaš,že by sa najedli aj bezdomovci dnes z neho :-((
v zákone § 13odst.1 písm b je tento pripad.....neuvadzať do DPH ani do suhrneho vykazu evidovať iba podľa §70zákona....ale či to tak ma byť,už dnes neviem s čistym svedomim povedať..
a tí živnostnici fakturuju služby v čechach bez DPH ale či je to §15 alebo 16 už dnes neviem povedať lebo tolko info naraz sa nedá vstrebať....keby sa niekto našiel čo by ma trochu vedel usmerniť v tom mojom bludnom kruhu,budem mu veľmi povdačna.....