Diana Homolova
23.06.10,12:02
Som živnostník (čka) Viete mi niekto poradiť aké má živnostník možnosti sa ľudovopovedané NAJESŤ z gastrolístkov? Je to výhodné, tak ako u zamestnancov? Alebo sa nám to neoplatí?
Dantess
23.06.10,10:06
Spoločnosti predávajúce gastro lístky Ti ich môžu predať na faktúru. Trebárs si kúpiš za 300eur gastráče, no máš to na faktúru a môžeš to dať do nákladov. Kým bez toho by to bolo zložitejšie. Je to ale drahšie, lebo tam musíš ešte zaplatiť za nejaké spracovanie a pod., takže ak nepotrebuješ niečo dať nutne do nákladov, tak to je zbytočné a drahšie.
Laco-monter
23.06.10,10:08
Živnostník si musí kupiť gastro-lístky sám a tak nie je žiaden rozdiel , či za jedlo zaplatí gastro-lístkom alebo v hotovosti.

Jedine, žeby natrafil na niekoho, čo by mu gastrolístky predal pod rukou lacnejšie.
Tweety
23.06.10,10:09
Živnostník si musí kupiť gastro-lístky sám a tak nie je žiaden rozdiel , či za jedlo zaplatí gastro-lístkom alebo v hotovosti.

Jedine, žeby natrafil na niekoho, čo by mu gastrolístky predal pod rukou lacnejšie.
Nie je to celkom tak, pretože gastrolístok v hodnote 3,60€ si môže odpočítať z daní.
veronikasad
23.06.10,10:09
Som živnostník (čka) Viete mi niekto poradiť aké má živnostník možnosti sa ľudovopovedané NAJESŤ z gastrolístkov? Je to výhodné, tak ako u zamestnancov? Alebo sa nám to neoplatí?
Ak má nízky základ dane alebo si uplatňuje paušálne výdavky, kupovať SL sa živnostníkovi neoplatí. Zbytočne platí províziu stravovacej spoločnosti za predaj gastrolístkov.
Filipino
23.06.10,10:20
S účinnosťou od 1. apríla 2009 sa môžu živnostníci a SZČO stravovať prostredníctvom gastráčov a uplatniť si do nákladov celých 100 % z hodnoty jedálnych kupónov = 3,60 € /1 deň./

Od 1.4. 2010 do 31.12.2010 si SZČO (živnostník) môže dať do nákladov gastráče až v hodnote 676,80 € (20.389,28 SKK) a ušetriť tak na dani z príjmov až 128,59 € (3.873,96 SKK), čiže pre klasického živnostníka to má podľa mňa nezanedbateľný význam. :rolleyes:
veronikasad
23.06.10,10:23
Nehádam sa s tebou, len ak bude gastráče kupovať mesačne, porovnaj aj výšku provízie ...
Olomolo
23.06.10,10:33
Stravovacie spoločnosti zrejme vedia ako to bežní ľudia vnímajú. Vymýšľajú všelijaké akcie. Tu sa dá na tom dokonca zarobiť a aj ceny majú lákavé. Celkom fajn nápad na náborovú kampaň. Ak je teda naozaj pravda čo ponúkajú...
Olomolo
23.06.10,10:36
Gastrolistky sa daju kupovat v roznych akciach lacnejsie aj u distributorov. Ide najma o mnozstevne zlavy, sam to vyuzivam.
adam
18.03.13,09:46
Koľko lístkov si môže živnostník dať mesačne do nákladov? Ďakujem za odpoveď...
Mila123
18.03.13,09:49
Koľko lístkov si môže živnostník dať mesačne do nákladov? Ďakujem za odpoveď...

toľko, koľko pracoval (odporúča sa PO-Pia)
ilona
18.03.13,10:11
Ak má nízky základ dane alebo si uplatňuje paušálne výdavky, kupovať SL sa živnostníkovi neoplatí. Zbytočne platí províziu stravovacej spoločnosti za predaj gastrolístkov.

Sú stravovacie zariadenia kde majú aj svoje vlastné stravné lístky, len tie môžete minúť skutočne len na stravu, alebo iný tovar ktorý v tom zariadení predávajú. Týmto hotelom, alebo reštauráciam sa neplatí žiadna provízia. Cena ktorú zaplatíte za lístok sa rovná cene jedla,alebo tovaru ktorý nakúpite ,alebo skonzumujete.