vnukova
23.06.10,12:43
dobry den prajem,
prosim o Vasu radu nakolko ja si uz poradit sama nedokazem. 19. 5. 2010 mi bol zaktivovany internet od T-comu s obmedzenym stahovanim 2 GB a od tohto dna po dobu 31.5. 2010 mi bola zauctovana faktura vo vyske 300 Eur za nadmerne stahovanie a odosielanie dat ( nauctovali mi stiahnutych 17 GB za 1 dni !!!!! ). Pritom som len uzivatel ktory nepozera ani videa, nic nestahuje, internet pouzivam len na skolu a maily. Pochopitelne som napisala reklamaciu nech presetria odkial mohlo dojst k enormnemu stahovaniu, aj ja som si dala preverit u pocitacovej firmy ci skoda vznikla z mojej strany (zavireny pocitac alebo modem), ale nic mi nebolo zistene.
Je jasne, ze T-com mi odpisal, ze technicka pricina z ich strany je vylucena, pritom ich vobec nezaujimalo vyjadrenie od technika ze chybu z mojej strany vylucuje !! Mam router bez wifi anteny, takze ze by sa niekto na mna zavesil a stahoval je tiez vylucena.
Nesuhlasila som s ich odpovedou a poslala opakovanu reklamaciu s tym nech vykonaju aj kontrolu aj u uzivatela v domacnosti a nech mi jasne preukazu pôvodcu stahovania. Prisla mi nejasna odpoved, kde moju opakovanu staznost zamietaju.
Vazne neviem ako mam dalej reagovat. Internet mam od 1.juna vypnuty, vobec ho vypoutivam, lebo sa bojim dalsej faktury a tym je mi zbytocne posielat mesacne poplatky za uzivanie internetu.
Tak sa Vas pytam, ako mam dalej postupovat, mam im napisat ze odstupujem od zmluvy podla zakona 610/2003 o el. komunikaciach, a bez pokuty za odstupenie ( 220 Eur), plus ze odmietam zaplatit fakturu?
Mate aj vy podobne skusenosti?
Vopred za odpoved dakujem
Olomolo
23.06.10,10:47
Urcite treba s T comom komunikovat, najlepsie najskor listom, aby bol dokaz a potom si zobrat kopiu listu a ist osobne za zodpovednym clovekom a riesit situaciu. Zial skusenosti su take, ze najskor treba dlh, aj ked vznikol neopravnene zaplatit a az potom to budu riesit. Akekolvek natahovanie casu je v tomto pripade len na prospech protistrany - t comu. Je to kolos a na beznych ludoch mu moc nezalezi. drzim palce
Braňo
23.06.10,11:14
Podobný problém som mal aj ja. Nie až v takej výške. Trvaj na tom, nech Ti oni zašlú detailný rozpis prenosu údajov, vrátane IP adries. Potom mi vystavili dobropis, nakoľko "mali chybu v systéme zúčtovania".
zk24
23.06.10,11:17
17GB za 1 den? mam internet od T-comu a keby stahoval 24h denne tak tou ich rychlostou nemam sancu 17GB stiahnut... raz som stahovala nejaky film /cez wifi/ co mal mat 4GB a tahalo ho tri dni :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
monchi
23.06.10,11:51
17 GB za jeden den pri maximalnom vyuziti 2Mb linky nikdy nedosiahnes, ziadaj od T-comu detailny rozpis prenosu udajov aj s IP adresami a lokaciami odkial prebiehal prenos. Velmi lahko sa mohlo stat ze niekto pouzil tvoj login a heslo na to aby sa pripojil do siete. Nebude to prvy krat co sa im to stalo. A kludne im pohroz ze to das na sud. /M
Fero11
23.06.10,13:04
Da sa stiahnut za 24 hod 17GB aj na 2048 kbit/s linke. Ale to by bolo sialene. Samozrejme, by som im to nezaplatil a isiel by som hned do najblizsieho T-centra a nechal to presetrit, samozrejme aj vypisom.
Zeby pouzil niekto tvoj login asi nehrozi, pretoze si myslim, ze je to viazane na linku a nie na login.
Jednoznacne odporucam ist do T-centra a neplatit (ked uz raz zaplatis, vies ako tazko je dostat peniaze spat ?)
monchi
23.06.10,17:20
Praveze sa to neviaze na linku, ak ma niekto interneto od T-comu tak moze pouzit ktorekolvek uzivatelske meno a heslo, kamarat mal s tymto problem, niekto pouzival jeho uzivatelske meno a heslo.

/M
Vlado40
23.06.10,20:56
Prihlás sa na stránke T-Com do zákaníckej zóny a tam si pozri Dial & DSL prehľady.

A to všetko je iba pre ten rozdiel približne 7 Euro medzi neobmedzeným internetom.
vnukova
24.06.10,08:35
ospravedlnujem sa za preklep, bolo to stiahnutych 17 GB za 10 dni...ale aj tak je to neskutocne vela...
aj som bola v t-come a pozadovala aby mi presne urcili odkial sa tak vela stahovalo. Odpisali mi nech si vypinam router vypinacom po kazdej praci s internetom, taka stupidna odpoved ma dojala. pri slovanete som mala tiez obmedzeny internet na 2 GB a mala som ho zapnuty 24 h. a nikdy som neplatila vacsiu fakturu.
dnes som dostala vysledok presetrenia mojej opätovnej reklamacie - odpisali mi, ze zvysene stahovanie MOZE BYT sposobene pripojenim do niektoreho peer -to-peer systemov. Opat ziadna konkretna odpoved !! tí si uz zo mna fakt robia dobry den,
Uz nemam nervy, ani neviem co dalej. Odstupujem od zmluvy s odovodnenim, ze vysledok presetrenia na základe ich domnienky a nie konkretneho zistenia odkial sa tak vela stahovalo nezaklada povinnost ucastnika zaplatit tuto fakturu ....
zalobaba
24.06.10,08:40
dobry den prajem,
prosim o Vasu radu nakolko ja si uz poradit sama nedokazem. 19. 5. 2010 mi bol zaktivovany internet od T-comu s obmedzenym stahovanim 2 GB a od tohto dna po dobu 31.5. 2010 mi bola zauctovana faktura vo vyske 300 Eur za nadmerne stahovanie a odosielanie dat ( nauctovali mi stiahnutych 17 GB za 1 dni !!!!! ). Pritom som len uzivatel ktory nepozera ani videa, nic nestahuje, internet pouzivam len na skolu a maily. Pochopitelne som napisala reklamaciu nech presetria odkial mohlo dojst k enormnemu stahovaniu, aj ja som si dala preverit u pocitacovej firmy ci skoda vznikla z mojej strany (zavireny pocitac alebo modem), ale nic mi nebolo zistene.
Je jasne, ze T-com mi odpisal, ze technicka pricina z ich strany je vylucena, pritom ich vobec nezaujimalo vyjadrenie od technika ze chybu z mojej strany vylucuje !! Mam router bez wifi anteny, takze ze by sa niekto na mna zavesil a stahoval je tiez vylucena.
Nesuhlasila som s ich odpovedou a poslala opakovanu reklamaciu s tym nech vykonaju aj kontrolu aj u uzivatela v domacnosti a nech mi jasne preukazu pôvodcu stahovania. Prisla mi nejasna odpoved, kde moju opakovanu staznost zamietaju.
Vazne neviem ako mam dalej reagovat. Internet mam od 1.juna vypnuty, vobec ho vypoutivam, lebo sa bojim dalsej faktury a tym je mi zbytocne posielat mesacne poplatky za uzivanie internetu.
Tak sa Vas pytam, ako mam dalej postupovat, mam im napisat ze odstupujem od zmluvy podla zakona 610/2003 o el. komunikaciach, a bez pokuty za odstupenie ( 220 Eur), plus ze odmietam zaplatit fakturu?
Mate aj vy podobne skusenosti?
Vopred za odpoved dakujem

reklamovať - reklamovať - reklamovať - a v kópii poslať predsedovi predstavenstva Slovak telekom, a.s.;)
vnukova
24.06.10,08:42
ozaj a prihlasit sa do zakaznickej zony a prezriet si dial prehlady stahovanych dat sa mi ani raz nepodarilo z ktorehokolvek pocitaca, ani po odstraneni cookies a neviem co este..dokonca rovnaky problem prihlasit sa s mojim loginom mali aj v pobocke t-comu..
zalobaba
24.06.10,08:51
ozaj a prihlasit sa do zakaznickej zony a prezriet si dial prehlady stahovanych dat sa mi ani raz nepodarilo z ktorehokolvek pocitaca, ani po odstraneni cookies a neviem co este..dokonca rovnaky problem prihlasit sa s mojim loginom mali aj v pobocke t-comu..

reklamuj všetko - aj toto
Vlado40
24.06.10,08:55
ozaj a prihlasit sa do zakaznickej zony a prezriet si dial prehlady stahovanych dat sa mi ani raz nepodarilo z ktorehokolvek pocitaca, ani po odstraneni cookies a neviem co este..dokonca rovnaky problem prihlasit sa s mojim loginom mali aj v pobocke t-comu..

Prihlásiť sa treba s tými údajmi ako na internet, meno a heslo,nie s klient ID a heslo.
MatoB
24.06.10,10:15
V tvojom pripade by som ani minutu nevahal a dal ich udat, chod do T-centra vypitaj si veduceho, upozorni ho ze pokial nebude situacia okamzite riesena alebo vyriesena do 24 hodin problem das riesit na telekomunikacny urad a taktiez budes situaciu riesit pravnou cestou a decibel tvojho hlasu nech nie je 12,35 ale 17,8db/m2 :) inak neuspejes. Pokial to neurobis mozem ti presne opysat ako vyzera exekucia zo strany telekomunikacnej spolocnosti. A nepomoze ti ani odstupenie od zmluvy ani nic. Ak to budes dlho riesit vzniknu ti zbytocne dalsie vysoke naklady.
daary
25.06.10,12:56
Pri obmedzenom internete sa má vypínať ruter - to som sa niekde dočítala, keď som sa dakedy rozhodovala aký si dám internet, mám neobmedzený od T- comu a som veľmi spokojná. Treba vraj dávať pozor, aby sa nezabudol vypnúť, mimo toho času kedy môže byť zapnutý.
salvosko
25.06.10,13:15
Pri obmedzenom internete sa má vypínať ruter - to som sa niekde dočítala, keď som sa dakedy rozhodovala aký si dám internet, mám neobmedzený od T- comu a som veľmi spokojná. Treba vraj dávať pozor, aby sa nezabudol vypnúť, mimo toho času kedy môže byť zapnutý.
Neni to 2 krat stastne riesenie ale funguje 100%. Totiz okrem tzv. internetoveho sumu (stale je nejaky prenos) su aj take prijemne aplikacie ako Skype ktore funguje tak ze volania sa prepajaju cez klientov takze je dost mozne ze ti natoci nejaky prenos a moze byt sj dost velky.
Ale tento pripad to nebude lebo toto je priserne vela za tak kratku dobu.
tibor.
26.06.10,13:20
ja trocha z ineho konca - celkom velku traffic moze narobit P2P - v tom mali na t-come pravdu, ale malo kto si uvedomuje ze aj napriklad skype je p2p a ked mate to nestastie ze si skype z vas urobi uzol tak to potesi a uz lietaju aj stovky megabajtov...
Braňo
28.06.10,07:22
Predpokladám, že má kvalitný firewall a vie odhaliť traffic v stovkách MB....
jojom
28.06.10,10:36
TU: http://zona.t-com.sk/dialdsl/login.jsp
sa dajú odkontrolovať prenesené dáta v Tcome podľa dní, mesiacov, rokov a aj určitých intervalov. treba sa pozrieť a píše tam myslím že aj časy.