Monka_m
26.10.05,16:42
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ci mi nevie náhodou niekto pomocť, sme slovenská špedičná firma, dostali sme fa od slovenského dodavateľa, ktorý nám fakturuje stojné za pristavený kamión, nákladka neuskutočnená. Tovar mal byť prepravený z Poľska do Maďarska. Služba má byť vafakturovaná s DPH, alebo bez DPH.

Ďakujem za skorú odpoveď
Monika1
27.10.05,08:14
Ak ti stojné fakturuje Slovenská firma, tak by to malo byť s DPH.
Monka_m
27.10.05,09:09
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ci mi nevie náhodou niekto pomocť, sme slovenská špedičná firma, dostali sme fa od slovenského dodavateľa, ktorý nám fakturuje stojné za pristavený kamión, nákladka neuskutočnená. Tovar mal byť prepravený z Poľska do Maďarska. Služba má byť vafakturovaná s DPH, alebo bez DPH.

Ďakujem za skorú odpoveď


Re: stojné kamiona - DPH

--------------------------------------------------------------------------------

Ak ti stojné fakturuje Slovenská firma, tak by to malo byť s DPH.


A ked ja budem fakturovat tuto vzniknutu skodu dalej na odberatela, budem to fatkurovat s DPH, alebo bez DPH?

Dakujem
Monika1
27.10.05,09:12
Závisí to od toho, komu to budeš fakturovať.
Monka_m
27.10.05,09:17
Fakturujem to slovenskej firme.
Elizabeth
27.10.05,09:22
Na 100% s DPH mám to z UR DR SR
Elizabeth
27.10.05,09:23
Na 100% je to s DPH mám to odkonzultované s UR DR SR
Monka_m
27.10.05,09:34
Diky moc za odpoved.
Jana Acsová
29.10.05,18:17
A ked ja budem fakturovat tuto vzniknutu skodu dalej na odberatela, budem to fatkurovat s DPH, alebo bez DPH?
Čo bude predmetom následnej fakturácie? Škoda? Môže byť prijaté plnenie považované za škodu vo vzájomných obchodných vzťahoch? To závisí aj od dohodnutých podmienok medzi obchodnými partnermi, stanovenie povinností zmluvných strán a vysvetlenia pojmov. V tejto súvislosti si dovolím upozorniť, že škoda nie je ani dodaním služby ani dodaním tovaru.